22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Główny negocjator Federacji Rosyjskiej ostrzega, że ​​Polska chce ugryźć terytorium Ukrainy

Główny negocjator Federacji Rosyjskiej ostrzega, że ​​Polska chce ugryźć terytorium Ukrainy

Katrina Tiszczenko – środa, 18 maja 2022, 22:13

Władimir Miediński, doradca szefa Federacji Rosyjskiej i szef rosyjskiej delegacji w rozmowach z Ukrainą, próbuje zastraszyć Kijów, twierdząc, że Polska chce zająć część zachodniej Ukrainy.

Dowód: Medinsky, RIA Novosti (rosyjska państwowa agencja informacyjna) w Maratonie Edukacyjnym Nowe Horyzonty

Cytat: „Rozumiemy jedną z nich [Kyiv’s] Ośrodki decyzyjne są jego zachodnimi przyjaciółmi. Ale z takimi przyjaciółmi nie potrzeba wrogów.

„Znając historię, nie mam wątpliwości, że ich „przyjaciel” Polska w pierwszej kolejności „ugryzie” zachodnią część Ukrainy”.

Tło: W marcu 2022 r. Rosja zaczęła grać w karty, które Polska rzekomo chciała uchwycić na zachodniej Ukrainie. W szczególności stwierdził to minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji Siergiej Nariszkin.

Informacja: Rosja, która od ośmiu lat i przez wiele lat nazywa siebie „krajem bratnim” Ukrainy, prowadzi hybrydową agresję na Ukrainę i anektuje ukraiński Krym. Od 24 lutego Rosja prowadzi na Ukrainie wojnę na pełną skalę, niszcząc budynki mieszkalne i infrastrukturę oraz zabijając tysiące cywilów.

Polska dostarcza broń Ukrainie, wspiera wejście Ukrainy do Unii Europejskiej i udziela różnorodnej pomocy ukraińskim uchodźcom uciekającym przed wojną. Pod koniec kwietnia w Polsce przebywało ponad milion ukraińskich uchodźców.

Więcej tła:

  • 17 maja rosyjskie MSZ nie wznowiło rozmów z Ukrainą, ponieważ Kijów faktycznie wycofał się z procesu negocjacyjnego.

  • Mychajło Podoliak, doradca ukraińskiego biura prezydenckiego, potwierdził, że rozmowy z Rosją są obecnie z kilku powodów utknęły w martwym punkcie.

READ  Komal Mathur z Goa błyszczy w Polsce na Międzynarodowym Konkursie Mediacji | Wydarzenia Film Aktualności