5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Głośno mówi brytyjska nastolatka odnaleziona po 6 latach zaginięcia

Głośno mówi brytyjska nastolatka odnaleziona po 6 latach zaginięcia

Brytyjski nastolatek, który zniknął na sześć lat, zanim pojawił się we Francji na początku tego miesiąca, w końcu przerywa milczenie.


Alex Paty po raz pierwszy zaginął podczas wakacyjnej podróży do Hiszpanii w 2017 roku wraz z matką i dziadkiem, gdy miał 11 lat. W zeszłym tygodniu władze Francji poinformowały, że Paty, obecnie 17-letnia, pojawiła się w środku nocy na deszczowej francuskiej drodze.


Po wyszukaniu w Internecie nazwiska chłopca i stwierdzeniu, że zaginął od prawie sześciu lat, kierowca dostawczy odebrał Patty i zawiózł go na francuską policję.


Teraz Batty po raz pierwszy wypowiada się publicznie, opisując swoje ostatnie sześć lat i powody, dla których odszedł, w wywiadzie dla brytyjskiego tabloidu. słońce.


„Kłamałem, próbując chronić moją matkę i dziadka, ale zdałem sobie sprawę, że i tak prawdopodobnie zostaną złapani” – powiedział. słońce. „Nie zgubiłem się. Wiedziałem dokładnie, dokąd idę”.
Alex Patty.

Policja z Wielkiego Manchesteru


– poinformowała policja z Greater Manchester zezwolenie Matka Patty, Mekani Patty (43 lata) i dziadek David Patty (64 lata) nie sprawowali nad nim opieki prawnej, kiedy zaginął w 2017 roku.


Policja stwierdziła, że ​​władze „z ulgą i radością” odnalazły Paty'ego po ponad pół dekadzie poszukiwań go w całej Europie. 17-latek rozmawiał telefonicznie z babcią na komisariacie i opowiedział jej o całej sprawie słońce W tym tygodniu mieszka z nią w Oldham w północnej Anglii.


Według brytyjskiego Daily Mail Paty powiedział władzom francuskim w zeszłym tygodniu, że zdecydował się uciec od rodziny w 2017 r., gdy dowiedział się, że jego matka planuje przenieść ich do Finlandii. Powiązana prasa.


powiedział chłopiec słońce W tym tygodniu zmęczyło go przemieszczanie się po Europie z matką i „zdał sobie sprawę, że przebywanie z nią nie jest dobrym sposobem na życie z myślą o mojej przyszłości”. Wyraził także urazę do swojej matki z powodu jej „antyrządowych i antyszczepionkowych” poglądów.


„To wspaniała osoba i kocham ją, ale nie jest świetną matką” – Patty powiedziała o swojej matce.


Opisując powód ucieczki, Patty dodała: „Pokłóciłam się z mamą i myślałam, że wyjadę, bo nie mogę z nią mieszkać”.


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami o przestępstwach? Subskrybuj ludzie'Bezpłatny biuletyn True Crime Najświeższe wiadomości kryminalne, relacje z trwających procesów i szczegóły intrygujących, nierozwiązanych spraw.


Według AP Patty powiedziała policji, że żył we „wspólnocie duchowej” i rzadko przebywał w tym samym miejscu dłużej niż kilka miesięcy.


„Nigdy nie był więziony” – powiedział francuski prokurator Antoine Leroy na konferencji prasowej po odnalezieniu Paty. „Ale zawsze był zmuszony żyć w takich warunkach”.


Policja Greater Manchester stwierdziła, że ​​„obecnie jej głównym priorytetem jest doprowadzenie Alexa do powrotu do rodziny w Wielkiej Brytanii”.

Zastępca komendanta policji Chris Sykes powiedział w oświadczeniu: „Alex i jego rodzina pozostają w centrum naszej uwagi. Nadal mamy trochę pracy do wykonania, aby ustalić pełne okoliczności jego zniknięcia i miejsca pobytu”.

READ  Biden woli Izrael od Gazy. Postępowcy ze stanu Michigan muszą go obudzić