29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Giełdy rosną, gdyż na rynku pracy pojawiają się kolejne oznaki spadków

Giełdy rosną, gdyż na rynku pracy pojawiają się kolejne oznaki spadków

Ponieważ boom na zatrudnienie w restauracjach „za nami”, spodziewamy się spowolnienia wzrostu wynagrodzeń w 2024 r

Spowolnienie jest jedną z głównych przyczyn boomu na rynku pracy po pandemii.

Nowe dane Opublikowane w środę dane ADP ujawniły, że Stany Zjednoczone utworzyły 103 000 miejsc pracy w sektorze prywatnym, co nie spełniło oczekiwań ekonomistów zakładających wzrost o 110 000 miejsc pracy. Jednym z największych maruderów na rynku pracy okazała się branża związana z rekreacją i hotelarstwem, która nie była w stanie znaleźć wystarczającej liczby pracowników w czasie upału spowodowanego pandemią. W listopadzie w branży stracono 7 000 miejsc pracy.

„Restauracje i hotele zapewniły największe miejsca pracy w okresie ożywienia gospodarczego po pandemii” – powiedziała Nella Richardson, główna ekonomistka ADP. „Ale ten impuls mamy już za sobą, a powrót do trendu w zakresie wypoczynku i hotelarstwa sugeruje, że w 2024 r. w całej gospodarce nastąpi bardziej umiarkowany wzrost zatrudnienia i płac”.

Środowe dane są zgodne z innymi wskaźnikami, że rynek pracy wraca do normalności po pandemii. We wtorek opublikowano najnowszy raport na temat możliwości zatrudnienia i rotacji pracowników, w skrócie JOLTS otwarty Stosunek ofert pracy do liczby bezrobotnych spadł do 1,34, najniższego odczytu od sierpnia 2021 r. Stopa bezrobocia rośnie od kilku miesięcy, z najniższego poziomu od kilkudziesięciu lat, a pracownicy nie uciekają z pracy . A szaleństwo „cichego wycofania się” będzie miało takie samo tempo w 2021 roku.

Może po części dlatego, że nie dostają dużej nagrody za odejście. Dodatkowe dane ADP pokazują, że roczna dynamika wynagrodzeń pracowników zmieniających pracę spadła w listopadzie do 8,3%, co stanowi najwolniejsze tempo wzrostu od czerwca 2021 r. Tymczasem pracownicy, którzy pozostali na tym samym stanowisku, odnotowali w zeszłym miesiącu wzrost wynagrodzeń o 5,6%, najniższy od września 2021. Premia za zmianę pracy jest obecnie najniższa od trzech lat, ponieważ ADP monitoruje punkt danych.

READ  Terra Collapse uczy o „Crypto” i Bitcoin