3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

George Clooney i inne gwiazdy oferują dodatkowe miliony składek związkowych, aby pomóc zakończyć strajk aktorów

George Clooney i inne gwiazdy oferują dodatkowe miliony składek związkowych, aby pomóc zakończyć strajk aktorówCNN

George Clooney, Tyler Perry i inni aktorzy z najwyższej półki przedstawili ważną propozycję, która ma pomóc w rozwiązaniu trwającego od miesięcy strajku aktorów.

Po wtorkowym spotkaniu za pośrednictwem Zoom z przywódcami związku SAG-AFTRA Clooney i kilkunastu innych znanych i dobrze opłacanych członków zaproponowali zmiany, które obejmują usunięcie górnego limitu składek członkowskich w wysokości 1 miliona dolarów, aby pomóc wypełnić lukę w negocjacjach kontraktowych z głównymi studia. Źródło zaznajomione z propozycją powiedziało CNN.

Zmiany spowodują, że osoby o wyższych zarobkach będą co roku wpłacać większe składki członkowskie, co może zwiększyć finansowanie przez związek świadczeń zdrowotnych.

Wiadomość jako pierwsza opublikowała Czas dostawy.

Emma Stone, Ben Affleck i Scarlett Johansson, a także Clooney i Perry znaleźli się wśród prominentnych członków związku, którzy spotkali się z przywódcami związkowymi Franem Drescherem i Duncanem Crabtree-Ireland.

CNN zwróciło się do SAG-AFTRA z prośbą o komentarz.

Clooney powiedział Deadline, że chce pomóc zakończyć strajk.

„Wielu osób o wysokich dochodach chce być częścią rozwiązania”. Clooney powiedział portalowi. „Zaproponowaliśmy zniesienie górnego limitu składek, co przyniosłoby związkowi ponad 50 milionów dolarów rocznie. Ponad 150 milionów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat. Uważamy, że sprawiedliwe jest, abyśmy płacili związkowi więcej. Proponujemy również struktura szczątkowa „Oddolnie”, co oznacza, że ​​to górna część arkusza rozmów będzie zbierać resztki jako ostatnia, a nie pierwsza. Negocjacje te będą w toku, ale chcieliśmy pokazać, że wszyscy jesteśmy w tym razem i znaleźć sposoby, aby pomóc wypełnić lukę w zarobkach aktorów.

Drescher, prezes SAG-AFTRA, skomentował później tę propozycję w filmie Udostępniono na Instagramie.

„Chcę podziękować niektórym z najbardziej wpływowych członków tej pracy za ogromną kwotę, którą przekazali naszej organizacji” – powiedział Drescher. „Chciałbym także podziękować George’owi Clooneyowi za zorganizowanie tego wniosku [to] Usuń górne limity składek, aby lepiej opłacani członkowie mogli wpłacać więcej.

READ  Ekspert świadków kwestionuje twierdzenie Johnny'ego Deppa dotyczące obcinania palców — termin

Drescher nazwał ofertę „bardzo hojną”, ale wyjaśnił, że nie byłaby ona prawnie możliwa.

„Jesteśmy związkiem zawodowym regulowanym na poziomie federalnym i jedyne składki, które mogą trafiać na nasze fundusze emerytalne i zdrowotne, muszą pochodzić od pracodawcy. Zatem to, o co walczymy w zakresie świadczeń, musi pozostać w tej umowie” – powiedział Drescher.

Propozycja pojawia się około tydzień po wycofaniu się wytwórni z rozmów ze związkiem.

Negocjacje w sprawie kontraktów zostały zerwane 11 października, a Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP) zawiesił dyskusje, ponieważ „nie posuwały się one już” w „produktywnym kierunku”.

Studia i SAG-AFTRA negocjują między innymi podział przychodów i zasady dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji.

Strajk trwa od 14 lipca.

„My w związku i wraz z komisją negocjacyjną nadal czekamy, aż dyrektorzy generalni powrócą do stołu, abyśmy mogli kontynuować rozmowy” – stwierdziła Drescher w swoim czwartkowym poście. „Bez względu na to, czy mówisz „nie”, czy odchodzisz od stołu, w rzeczywistości nie uczestniczysz w negocjacjach”.