30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

George Clooney i inne gwiazdy oferują ponad 150 milionów dolarów wyższych składek związkowych, aby zakończyć strajk aktorów.

George Clooney i inne gwiazdy oferują ponad 150 milionów dolarów wyższych składek związkowych, aby zakończyć strajk aktorów.

George Clooney i inne gwiazdy należące do najlepiej zarabiających Hollywood przedstawiły przełomową propozycję zakończenia długotrwałego strajku aktorów. Prawie 100 dni.

Clooney, Ben Affleck, Emma Stone, Scarlett Johansson i Tyler Perry spotkali się z Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA), aby zaproponować zniesienie górnego miliona dolarów składek członkowskich na związki zawodowe, tak aby ważni pracodawcy w show-biznes mógłby wnieść większy wkład, Czas dostawy Zgłoszone po raz pierwszy.

„Wielu osób o wysokich dochodach chce być częścią rozwiązania” – powiedział Deadline Clooney, dwukrotny zdobywca Oscara. „Zaproponowaliśmy zniesienie górnego limitu składek, co przyniosłoby związkowi ponad 50 milionów dolarów rocznie. I ponad 150 milionów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat. Uważamy, że sprawiedliwe jest, że będziemy płacić związkowi więcej”.

Fundusze zostaną przeznaczone na zapewnienie członkom świadczeń zdrowotnych. Gwiazdy zasugerowały także zmianę sposobu, w jaki aktorzy zdobywają napisy do transmisji strumieniowych.

Clooney powiedział, że w ofercie Deadline w pierwszej kolejności traktowano by płacenie osobom o niskich dochodach.


Negocjacje strajkowe SAG-AFTRA zostały zawieszone

Oferta niezła, ale niczego to nie zmieni

Prezes SAG-AFTRA Fran Drescher odpowiedział na bezprecedensową ofertę… Instagramadziękując Clooneyowi i pozostałym uczestnikom za sugestię.

Opisała ofertę jako „hojną”, ale ostrzegła, że ​​„nie ma ona żadnego wpływu na umowę, którą na nią zawarliśmy”.

„Jesteśmy związkiem zawodowym regulowanym na poziomie federalnym i jedyne składki, które mogą zostać przeznaczone na nasze plany emerytalne i zdrowotne, muszą pochodzić od pracodawcy” – powiedział Drescher. „Więc to, o co walczymy w zakresie korzyści, powinno pozostać w tej umowie”.

Związek nadal czeka, aż „kierownictwo wróci do stołu, abyśmy mogli kontynuować rozmowy”.


ZOBACZ: Fran Drescher wygłasza ogniste przemówienie na temat strajku SAG-AFTRA

Wezwała szefów studiów, aby unikali zajmowania się tym, co nazwała „wadami” w obecnym modelu rezydualnej rekompensaty.

„Czasami, gdy wprowadzasz bezprecedensowy model biznesowy, tak jak to miało miejsce w przypadku wszystkich moich członków poprzez transmisję strumieniową, musi się z tym wiązać także bezprecedensowa struktura wynagrodzeń” – powiedział Drescher. „To może nie być łatwe i może nie być tym, czego chcą, ale jest to elegancki sposób rozwiązania problemu, abyśmy wszyscy mogli wrócić do pracy w warunkach, które staną się nową normalnością”.

Składki związkowe podlegają przepisom federalnym i stanowym

Komitet Negocjacyjny ds. Telewizji i Teatru SAG-AFTRA również odpowiedział na tę propozycję w ust list Dla członków w czwartek

„Jesteśmy wdzięczni, że kilku członków, którzy odnieśli największe sukcesy, włączyło się w pomysł i wsparcie” – czytamy w liście.

Dodała, że ​​koncepcja podniesienia składek przez gwiazdy „jest warta rozważenia, ale nie jest w żaden sposób powiązana z obecną umową i nie będzie miała na nią wpływu, ani nawet nie będzie przedmiotem negocjacji zbiorowych”. „W rzeczywistości jest to zabronione na mocy federalnego prawa pracy. Na przykład nasze plany emerytalne i zdrowotne są finansowane wyłącznie ze składek pracodawcy. Nie odzwierciedla to również wielkości całego pakietu”.

READ  „Demon Slayer” zapowiada cykl treningowy Hashiry, oto szacunkowa data premiery