8 grudnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

General Dynamics uważa, że ​​sprzedaż czołgów Abrams do Polski posunie się naprzód

WASZYNGTON – Polska ogłosiła plany na początek tego roku Kup 250 czołgów M1A2 Abrams SEPv3, Miejmy nadzieję, że zostanie dostarczony do 2022 r., ale dyrektor generalny General Dynamics, Fef Novakovic, powiedział w środę Zagraniczna sprzedaż wojskowa Może minąć za około dwa lata.

„Wiesz, że bieguny płyną, szczególnie na zachód, w oparciu o ich położenie geograficzne i doświadczenia historyczne” – powiedział podczas rozmowy z badaczami 27 października. „To jest wyprzedaż FMS; Widzimy gdzieś… może za kilka lat.

Novakovic powiedział, że firma widzi „sygnały zwiększonego popytu” z Czech, Rumunii, Danii, Szwajcarii i Hiszpanii oraz z Bliskiego Wschodu.

Zapotrzebowanie na tę specjalizację znacznie wzrosło w wyniku niedawnych skandali korporacyjnych, w tym czołgów Abrams o wartości jednej brygady i półtora brygadowych głowic uderzeniowych.

Nawet General Dynamics Land Systems Licząc na wygranie kontraktu na budowę mobilnej chronionej siły ognia (MPF) wkrótce. GDLS konkuruje z BAE Systems o ten kontrakt.

Minister obrony Polski Mariusz Błaszczak powiedział w lipcu, że Polska „chce zamówić najnowocześniejsze czołgi.

Wariant SEPv3 Czołg Abrams waży 73,6 tony I może podróżować z prędkością do 42 mil na godzinę. Według US Army Acquisition Support Center rozwój wariantu SEPv4 trwa do roku fiskalnego 2023.

Wojska w Polsce są obecnie wyposażone w czołgi Leopard 2A4 i Leopard 2A5. Jednak przejęcie Abramsa pozwoli na zastąpienie warszawskich przestarzałych czołgów T-72 i PT-91, zaprojektowanych przez ZSRR, nowymi pojazdami gąsienicowymi.

Błaszczak Rozpoczęcie dystrybucji nowych czołgów ma rozpocząć się w 2022 roku. Nie ujawnił wartości potencjalnego kontraktu, ale powiedział, że będzie to logistyka, szkolenia i symulatory dla polskich żołnierzy.

Potencjalna sprzedaż spotkała się z zainteresowaniem i poparciem Kongresu. W wersji ustawy o polityce bezpieczeństwa fiskalnego z 2022 r. wydanej przez Komisję Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów ustawodawca zaaprobował decyzję Polski o zakupie czołgów.

„To wzmocni zdolność NATO do zapobiegania rosyjskiej agresji na wschodzie i zachęci administrację do przyspieszenia tej zagranicznej sprzedaży wojska” – powiedział język.

Sekretarz Obrony i Rada Dyrektorów Agencji Współpracy Obronnej poinstruowali, że proces i termin sprzedaży czołgów Abrams do Polski zostaną wyjaśnione kongresowym komisjom bezpieczeństwa do końca tego roku.

Zawiadomienie DSCA zezwalające na sprzedaż Abramsa do Polski nie zostało jeszcze wysłane w góry.

Polska aktywnie modernizuje swoje zdolności wojskowe, koncentrując się na wykorzystaniu zdolności wojskowych i sił powietrznych USA.

Kraj spełnia cele budżetowe na bezpieczeństwo określone przez szczyt w Walii, na które państwa członkowskie NATO przeznaczą 2% swojego PKB na obronę, a 20% przeznaczy na badania, rozwój i zakup kluczowego sprzętu, zgodnie z marżami HASC. .