16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gaz nadal płynie z Niemiec na wschód przez Polskę gazociągiem jamalskim

Gaz nadal płynie z Niemiec na wschód przez Polskę gazociągiem jamalskim

29 grudnia 2006 r. pracownik wszedł na pokład butli kompresora gazu na rurociągu Jamał-Europa w pobliżu Neswiz, na południowy zachód od Mińska. REUTERS / Wasilij Fedosenko / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Moskwa, sty. 2 (Reuters) – Z danych niemieckiego operatora sieci Cascade wynika, że ​​gazociąg Jamał-Europa, który normalnie przesyła rosyjski gaz do Europy Zachodniej, płynie z Niemiec na wschód od Polski 13. dnia w niedzielę.

W punkcie Malnometer na granicy niemiecko-polskiej prądy wykazywały wielkość około 5,4 miliona kilowatogodzin (kWh/h) na wschód i pozostawały w dużej mierze niezmienione w ciągu ostatnich 24 godzin.

Rurociąg jest główną trasą eksportu rosyjskiego gazu do Europy. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Nie ma żadnych roszczeń do przepływu na zachód przez Malno. Takie żądania pojawiły się w piątek. Czytaj więcej

Wyniki aukcji pokazują, że rosyjski eksporter gazu Gazprom w niedzielę nie zarezerwował zdolności przesyłowych gazu dla przesyłek rurociągowych.

Na aukcji zeszłego miesiąca firma odnotowała 8,3 mln kWh/h przepustowości tranzytowej rurociągiem za styczeń.

W zeszłym tygodniu prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że Niemcy odsprzedają rosyjski gaz Polsce i Ukrainie zamiast wychodzić z cieplejszego rynku, obwiniając za odwrócenie przepływów przez gazociąg jamalski i ceny rakiet na niemieckich importerów gazu. Czytaj więcej

Zalecenia dotyczące przepustowości dla przesyłu rosyjskiego gazu z Ukrainy na Słowację przez przejście graniczne Velke Kapusani, kolejny ważny szlak dla rosyjskiego gazu, spadły w niedzielę dalej.

Według danych słowackiego operatora gazociągów Eustream, rekomendowane były 375 529 MWh (MWh), najniższy poziom od 25 lutego 2021 r., w porównaniu z 524 134 MWh w sobotę.

Raport Władimira Soltadkina i Roberta Muellera; Edycja Jason Blue

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.