13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

GameStop redukuje miejsca pracy, kwartalne przychody spadają

GameStop redukuje miejsca pracy, kwartalne przychody spadają

(Reuters) – Sprzedawca gier wideo GameStop powiedział we wtorek, że zwalnia bliżej nieokreśloną liczbę stanowisk pracy, aby obciąć koszty, i zaobserwował niższe przychody w czwartym kwartale w związku z rosnącą konkurencją ze strony firm zajmujących się handlem elektronicznym i słabymi wydatkami konsumentów w niepewnej gospodarce.

Po opublikowaniu wyników akcje spółki z siedzibą w Grapevine w Teksasie spadły o 15% w przedłużonym obrocie.

Amerykańscy wydawcy gier wideo, Take-Two Interactive Software i Electronic Arts, również odnotowali w zeszłym miesiącu słabe zyski, ponieważ branża gier stoi pod presją wysokich kosztów finansowania zewnętrznego, płaskiej inflacji i spowolnienia popytu spowodowanego szczytem pandemii.

GameStop odnotował przychody w wysokości 1,79 miliarda dolarów w czwartym kwartale w porównaniu do 2,23 miliarda dolarów rok wcześniej.

Niedawne działania mające na celu zmniejszenie kosztów podjęte przez sprzedawcę gier wideo obejmowały również zaprzestanie działalności w Irlandii, Szwajcarii i Austrii.

Po skorygowaniu spółka odnotowała zysk na akcję w czwartym kwartale wynoszący 22 centy w porównaniu do 16 centów rok wcześniej.

GameStop zmaga się również z ciągłym przechodzeniem na cyfrową sprzedaż gier wideo i konkurencją ze strony sprzedawców internetowych, takich jak Amazon.com i Ebay.

(Raport: Harshita Mary Varghese i Priyanka G z Bengaluru; redakcja: Devika Simnath)

READ  Range Rover otwiera listę oczekujących na swój kolejny pojazd elektryczny