22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Future Motion wycofuje deskorolki elektryczne Onewheel po zgłoszeniu czterech zgonów

Future Motion wycofuje deskorolki elektryczne Onewheel po zgłoszeniu czterech zgonów

Jason Ugolnik/Image Alliance/DPA/AFP

Wszystkie e-deskorolki OneWheel są wycofywane po zgłoszeniu obrażeń i zgonów.CNN

Wszystkie modele Nazywa się je deskorolkami elektrycznymi z jednym kołem Po tym, jak producent Future Motion otrzymał raporty o śmierci czterech użytkowników w latach 2019–2021 oraz liczne raporty o poważnych obrażeniach.

W zawiadomieniu o wycofaniu 300 000 deskorolek samobalansujących amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich ostrzegła ludzi, aby natychmiast zaprzestali używania deskorolek, ponieważ „mogą one przestać utrzymywać równowagę rowerzysty w przypadku przekroczenia dopuszczalnych wymiarów deski, stwarzając ryzyko wypadku, który może skutkować wypadek.” Poważne obrażenia lub śmierć.

Agencja podała, że ​​zgony nastąpiły w wyniku urazów głowy, a w co najmniej trzech z tych przypadków kierowca nie miał na sobie kasku. Do urazów związanych z deskorolką zaliczają się urazy mózgu, wstrząśnienia mózgu, paraliż, złamania ciała i uszkodzenia więzadeł.

Future Motion z siedzibą w Santa Cruz początkowo odmówiło zatwierdzenia wycofania produktu w listopadzie, po odmowie Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich Najpierw uważaj Klienci przestają używać deskorolek.

Agencja stwierdziła, że ​​„oceniła produkty Onewheel i stwierdziła, że ​​mogą spowodować wyrzucenie rowerzysty z produktu, co może skutkować poważnymi obrażeniami lub śmiercią rowerzysty”.

Future Motion współpracuje obecnie przy wycofaniu produktów i firma udostępnia aktualizację oprogramowania sprzętowego rozwiązującą problemy związane z bezpieczeństwem, wykorzystując tak zwane „brzęczenie dotykowe”.

„Brzęczyk dotykowy to alarm, który pasażerowie mogą usłyszeć i poczuć w przypadku napotkania określonych sytuacji, które mogą doprowadzić do wypadku”. Przyszły ruch – napisał w swoim oświadczeniu o przypomnieniu.

Firma podała, że ​​aktualizacja oprogramowania zostanie wdrożona za kilka tygodni i jest dostępna tylko dla Onewheel GT, Pint

Future Motion i amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich zachęcają rowerzystów do noszenia osobistego wyposażenia ochronnego. CNN zwróciło się do Future Motion z prośbą o komentarz.

READ  Mieszkanka Florydy pozywa Hershey na 5 milionów dolarów za „wprowadzające w błąd” opakowanie Reese.