26 kwietnia, 2024

Friday March Madness: Purdue spada na 16. miejsce Fairleigh Dickinson

Columbus, Ohio — rozstawiony z numerem 16 w turnieju NCAA Fairleigh Dickinson pokonał w piątek najwyżej rozstawionego Purdue, 63-58, w ​​największym zamieszaniu w męskiej koszykówce uniwersyteckiej od pół dekady.

Zwycięstwo było drugim razem, gdy rozstawienie nr 16 pokonało rozstawienie nr 1, po zwycięstwie Uniwersytetu Maryland w hrabstwie Baltimore nad Wirginią pięć lat wcześniej o 20 punktów.

FDU z siedzibą w Teaneck w New Jersey, po drugiej stronie rzeki Hudson od górnego Manhattanu, nigdy wcześniej nie awansowała do drugiej rundy turnieju przed piątkiem. Musiał pokonać Texas Southern w środę w grze tylko do gry, aby mieć prawo do gry w Purdue, mistrza Wielkiej Dziesiątki prowadzonego przez 7-metrowego Zacka Eddy’ego.

Purdue walczył w prawie każdym aspekcie gry. Słaby strzał, zwłaszcza z dystansu za 3 punkty.

FDU to jeden z najbardziej nieoczekiwanych sukcesów koszykówki uniwersyteckiej. Jest to najkrótsza drużyna w Dywizji I – z 363 drużyn – ze średnią zaledwie 6 stóp i 1 metra. Prawie każdy gracz w Purdue miał znaczną przewagę wzrostu, zwłaszcza Eddie, który regularnie osłaniał gracza o całą stopę niższego. – Noah Weiland

Podczas większości ich meczów w pierwszej rundzie rozstawiony z numerem 3 Xavier wyglądał, jakby lunatykował przeciwko Kennesaw State, a rozstawiony z numerem 14 zatrzymywał prawie każdego gracza Rycerzy.

Ale kontrola w tym sporcie jest nieubłaganie płynna, a Xavier wziął ją w wściekłym rajdzie, by wrócić przeciwko Owls, ostatecznie powstrzymując ich przed zwycięstwem 72-67, które pozwoliło uniknąć kolejnego zdenerwowania w pierwszej rundzie Turnieju Mężczyzn NCAA. (Baylor, trzeci rozstawiony, sparował innego gracza w wygranej z UC Santa Barbara po tym, jak przegrał o 1 w pierwszej połowie.)

Sowy prowadziły 13, zanim Xavier w końcu wstał na mniej niż 10 minut przed końcem. Rycerze zdobyli kolejne 15 punktów – część jazdy, w której stan Kennesaw przeszedł prawie 8 minut bez bramki z gry.

Doprowadziło to do akcji w przód iw tył, w której drużyny naprzemiennie biegały po upadkach, dopóki Xavier nie ruszył do przodu po rzucie wolnym Colby’ego Jonesa. Kennesaw miał kilka okazji w końcówce, ale Spencer Rodgers stanął na linii bocznej, rzucając podanie z linii bocznej, blokując mu próbę podania z remisem.

READ  NHL rezygnuje z programu Reverse Retro Jersey

Przestraszenie Xaviera, jasne, ale nie wczesne wyjście. Oskar Garcia

Karolina Południowa oddała wyraźny strzał otwierający na początku meczu pierwszej rundy w piątek przeciwko nr 16 w rankingu Norfolk: Gamecocks nr 1 w rankingu zdobyli zaledwie 7 punktów w pierwszej kwarcie, zdobywając przy tym 20 własnych.

Południowa Karolina wygodnie awansowała do drugiej rundy Turnieju Kobiet NCAA, 72-40, rozpoczynając swój bieg do drugiego z rzędu mistrzostwa kraju. W niedzielę zmierzysz się z numerem 8 South Florida, który pokonał numer 9 Marquette, 67-65, w dogrywce w piątek.

Gamecocks czasami mieli problemy z zamianą solidnego posiadania na punkty, popełniając 12 strat i nietrafiając 16 z 41 prób rzutów wolnych. Jednak ich pozorna dominacja i swoboda na własnym boisku były zbyt trudne dla Spartan, którzy wystąpili w turnieju NCAA po raz pierwszy od 21 lat.

Spartanie jednak nie ustąpili. Keira Wheeler, napastnik drugiego roku, skończyła z 13 punktami i 8 zbiórkami i często sparowała z jednym z najlepszych graczy w grze: Alią Boston, początkowym wślizgiem i obrotem Gamecocka, który zakończył z 7 punktami i 9 zbiórkami. – Remy Tommen

Pierwsza czwórka nie była dla Pittsburgha problemem. To nie była pierwsza runda.

Piątkowy rozstawiony z numerem 11 Pitt został 11. drużyną, która spadła do baraży NCAA Men’s Tournament do 2010 NCAA Men’s Championship Wygraj następny konkursz całkowitym demontażem Iowa.

We wtorek Pitt rozegrał zacięty mecz czterech drużyn z numerem 11 w rankingu Mississippi State, z przewagą handlową w ostatniej chwili. Jednak w pierwszej rundzie w piątek Pantery prowadziły 22-2 i wygrały 59-41. Pete Cyclones zdobył zaledwie 23,3 procent, w tym 2 z 21 rzutów za 3 punkty.

W drugiej rundzie Pitt zmierzy się z rozstawionym z numerem 3 Xavierem, który ledwo uniknął upadku z numerem 14 w Kennesaw State.

Czy Pantery mogą mieć w zanadrzu głębszy bieg? Mają kilka świetnych wzorów do naśladowania w najnowszej historii czterech najlepszych drużyn.

READ  Grasso obronił tytuł w osobnym remisie z Szewczenko

Z poprzednich czterech najlepszych drużyn, które wygrały w pierwszej rundzie od czasu rozbudowy stadionu w 2011 roku, pięć wygrało również mecze 1/8 finału. Dwie z tych drużyn dotarły do ​​Final Four, obie na 11. miejscu: Virginia Commonwealth w 2011 roku, która spadła do Butlera z ósmego miejsca, oraz UCLA w 2021 roku, która przegrała z czołowym rozstawionym Gonzagą. Sara Ziegler

BATON ROUGE, LA — Kim Mulkey uniosła ręce, jakby chciała powiedzieć: „Wreszcie”. Tłum również wybuchał w ten sposób.

Był początek czwartej kwarty, a doświadczona rozgrywająca Mulkey, weteranka Alexis Morris, właśnie zdobyła swój pierwszy punkt w meczu.

Poniżej średniej punktacja Morrisa i chwiejne strzelanie Luizjany nie miały jednak większego znaczenia, pomimo porażki LSU zajmującej trzecie miejsce w rankingu na Hawajach nr 14, 73-50, w pierwszej rundzie I ligi. Turniej koszykówki kobiet.

Pierwszy kosz Morrisa zaczął się podnosić. W następnym posiadaniu Hawajów Morris złapał zbiórkę w obronie, a następnie wykonał skok i asystował przy strzale napastnika Angela Reese’a. Po tym, jak kolejny kosz Morrisa podniósł prowadzenie Tygrysów do 23, Mulkey błagał tłum, aby „wstał”, gdy Hawaje ogłosiły przerwę. Domowi kibice słuchali w Centrum Zgromadzeń Pete’a Maravicha.

Za swoją obroną Tygrysy zbudowały ogromną 16-punktową przewagę, jeszcze zanim pierwszy kosz Morrisa przeleciał nad siatką. LSU wymusiło trzy naruszenia godzin strzelania i hawajską rezydencję na kilku innych stojących nieruchomościach. Hawaje miały 21 strat, z czego 12 przechwytów z LSU i 30,8% rzutów z gry.

Tygrysy przekroczyły cztery minuty bez bramki w trzeciej kwarcie, ale Reese utrzymał ich na tablicy wyników z 5 punktami na linii rzutów wolnych. Na krótko opuściła mecz pod koniec drugiej kwarty z czymś, co opisała jako skurcz, po zderzeniu podczas walki o odbicie, ale wróciła, aby zakończyć z 34 punktami i 15 zbiórkami – jej 29. double-double w tym sezonie.

„Na ławce pomyślałem, stary, mam kod do kolegi z drużyny” – powiedziała Samia Smith. „To niewiarygodne.”

READ  Wizyta Kareema Hunta w drużynie Browns obejmowała próbę

Szósty w rankingu LSU zagra z Michigan, który pokonał UNLV wcześniej w piątek, w drugiej rundzie u siebie w niedzielę przed tłumem, który ma być większy niż 8608 w piątek, gdy studenci wracają z ferii wiosennych. – Evana Easterlinga

BATON ROUGE, LA — Po przestudiowaniu UNLV gracze ze stanu Michigan poczuli się na tyle pewnie, że podczas piątkowego meczu ogłosili dwa ofensywne zagrania dla Rebeliantów.

„Myliliśmy się” – powiedziała doktorantka Emily Kaiser.

Jednak UNLV Wolverines wymusili nietypowe obroty i zdusili supergwiazdę Desi-Rae Young w wygranym 71-59 w piątek. Szósty rozstawiony Michigan zmierzy się z nr 3 rozstawionym stanem Luizjana, gospodarzem pierwszej i drugiej rundy, w niedzielę.

Seria 22 zwycięstw UNLV zakończyła się drugą porażką z rzędu w pierwszej rundzie Turnieju Kobiet NCAA. Young strzeliła swojego pierwszego gola z gry dopiero po 8 minutach i 15 sekundach do końca drugiej połowy; Zakończyła mecz z 11 punktami i 8 zbiórkami.

Rebelianci, jedna z najlepszych drużyn w Dywizji I pod względem ograniczania rotacji, w pierwszej połowie prawie dorównali swojej średniej sezonowej.

Jeśli chodzi o ofensywę, Wolverines wiedzieli, że pressing i styl gry Rebeliantów otworzą okazje dla trzech obrońców i luk, aby Keyser mógł pracować w środku parkietu, powiedział strażnik Maddy Nolan. Keser zdobył double-double z 18 punktami i 10 zbiórkami, dodając 6 asyst, a piąty obrońca Lega Brown miał 17 punktów i 7 asyst.

UNLV walczyło po wczesnej rundzie Michigan, ale po trójce Alyssy Brown zmniejszył deficyt do 5 w połowie trzeciej kwarty, Rebelianci stracili bramkę w następnym 4:33, pozwalając Michigan odbudować dwucyfrowe prowadzenie . Nolan miał 18 punktów i trafił 4 z 6 z dystansu za 3 punkty, w tym 3 podczas biegu 12-0 w trzeciej kwarcie, który pozwolił Wolverines na ucieczkę.

„Myślę, że wiele razy nas uratowała” – powiedział Kaiser. „Kiedy ten wynik zaczyna się zbliżać i zbliżać, liczba 3 jest ogromna, jak sądzę, po prostu ogromna zmiana pędu”. – Evana Easterlinga