22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Firma Athletics przedstawia nowe projekty stadionów w Las Vegas dla Tropicana – NBC Sports Bay Area i Kalifornii

Firma Athletics przedstawia nowe projekty stadionów w Las Vegas dla Tropicana – NBC Sports Bay Area i Kalifornii

Zespół Oakland Athletics we współpracy z Bjarke Ingels Group (BIG) i HNTB opublikował we wtorek nowe wizualizacje proponowanego stadionu piłkarskiego w Tropicana w Las Vegas.

Projekt: BIG/Image: Negativ
Projekt: BIG/Image: Negativ
Projekt: BIG/Image: Negativ
Projekt: BIG/Image: Negativ

Najnowsze projekty drużyny A's pojawiają się ponad 10 miesięcy po opublikowaniu pierwszego projektu proponowanego przez nich boiska w Las Vegas, chociaż zespół był później niezadowolony z tych początkowych planów.

Teraz członkowie A mają nadzieję, że nowy projekt boiska do gry w Tropicana na 33 000 miejsc, zajmującego dziewięć akrów, będzie się trzymać.

„Współpraca kreatywności BIG z wiedzą techniczną HNTB pozwala na stworzenie naprawdę innowacyjnego i odważnego projektu, zapewniając jednocześnie niezrównane wrażenia dla fanów” – powiedział właściciel A, John Fisher, w oświadczeniu wydanym przez zespół. „Mamy nadzieję dodać do dynamicznej atmosfery i tętniącego życiem Las Vegas Strip, tworząc przyjazne środowisko dla wszystkich mieszkańców południowej Nevady.

Rodzina A twierdzi, że zaproponowany stadion o zróżnicowanym kształcie „przybliży kibiców do akcji”, co będzie stanowić odmianę w stosunku do ich obecnego domu, Oakland Coliseum, na którym znajdują się znaczne ilości brudnego terenu.

Dodatkowo projekt dachu będzie otwarty na północ, dzięki czemu kibice będą mogli zobaczyć Las Vegas Strip i wpuścić naturalne światło. A twierdzi, że ograniczy to również ekspozycję na światło słoneczne z południa, ograniczając do minimum upał.

„Nasz projekt nowego domu w Vegas powstał w odpowiedzi na wyjątkową kulturę i klimat miasta” – powiedział w oświadczeniu Bjarke Ingels, założyciel i dyrektor kreatywny BIG. „Pięć łuków z proporczykami otacza pole – ocieniając słońce Nevady, jednocześnie otwierając się na miękkie światło dzienne z północy. Olbrzymie okno otacza majestatyczny widok na życie w Strip i panoramę kultowego hotelu New York w Nowym Jorku. Wszelkie bezpośrednie światło słoneczne jest blokowane, podczas gdy miękkie światło dzienne może skąpać pole w świetle.” Naturalne.

READ  Nie będzie „harfować” po słabszym strzelaniu dla Lakers

„Powstająca architektura przypomina kulistego pancernika – ukształtowanego przez lokalny klimat – jednocześnie otwierając się i zapraszając życie pasa do wchodzenia i odkrywania. W Cityscape „pancernik” w kształcie litery A został zaprojektowany z myślą o pasywnym cieniowaniu i naturalnym świetle – architektonicznej odpowiedzi na Klimat Nevady tworzy nowy rodzaj ikony.” Slang w Vegas.

Chociaż drużyna A's uzyskała jednomyślną decyzję właścicieli MLB za przeprowadzką do Las Vegas, a legislatura Nevady zatwierdziła finansowanie, nadal istnieją przeszkody, zanim zespół będzie mógł rozpocząć budowę stadionu, który ma nadzieję otworzyć w 2028 roku.

W międzyczasie, gdy drużyna A próbuje zbudować nowy stadion w Las Vegas, musi dowiedzieć się, gdzie grać w sezonach MLB 2025, 2026 i 2027. Chociaż zespół rozważał możliwość gry na stadionach mniejszych lig w Sacramento lub gdzie indziej, niedawno spotkał się z urzędnikami z miasta Oakland i hrabstwa Alameda, aby omówić możliwe przedłużenie umowy najmu w Coliseum.

W tej chwili nie jest jasne, czy i kiedy drużyna A's rozpocznie budowę proponowanego przez siebie boiska w Las Vegas, mają jednak nadzieję, że najnowsze projekty będą dużym krokiem w stronę przeniesienia się do Sin City w nadchodzących latach.