12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Filadelfia w godnej pozazdroszczenia pozycji na rozpoczęcie wielkiego weekendu w Atlancie – NBC Sports Philadelphia

Filadelfia w godnej pozazdroszczenia pozycji na rozpoczęcie wielkiego weekendu w Atlancie – NBC Sports Philadelphia

ATLANTA: Kto by się spodziewał, kiedy Braves opuścili miasto w pierwszy weekend sezonu, że kiedy obie drużyny spotkają się ponownie, Phillies obejmą prowadzenie po dziewięciu meczach w Konferencji Wschodniej Ligi Narodowej?

Filadelfia przybyła do Atlanty w czwartkowy wieczór, zajmując pierwsze miejsce w Major League Baseball. Zespół cierpi na niedobór zawodników z powodu nieobecności Bryce’a Harpera, Kyle’a Schwarbera i JT Ralmuto, ale to samo dotyczy drużyny Braves, która cierpi z powodu nieobecności Ronalda Acuny Jr., Michaela Harrisa II i Spencera Strydera na dłuższy okres.

Phillies mają na swoim koncie 10 zwycięstw i sześć porażek od zakończenia trudnej podróży do Londynu, Bostonu i Baltimore, wygrywając cztery z pięciu serii i dzieląc drugą.

Wydawało się, że ekipa „Braves” wreszcie w połowie czerwca odzyskała siły, kiedy w trzech seriach odniosła 7 zwycięstw przy 2 porażkach z drużynami „Yankees”, „Promienie” i „Tygrysy”, jednak okazało się, że że przegrywając sześć z 10 meczów z… Cardinals, White Sox, Pirates i Giants.

W tym tygodniu w Truist Park Filadelfia nie zobaczy Chrisa Sale’a ani Charliego Mortona. W piątek w meczu otwierającym serię wystąpią Aaron Nola i Max Fried, w sobotę Ranger Suarez z debiutantem Spencerem Schwellenbachem, a w niedzielę Michael Mercado z Reynaldo Lopezem.

Ponieważ Filadelfia prowadzi po dziewięciu meczach, jedynym scenariuszem, który może im zaszkodzić w tym tygodniu, jest zwycięstwo nad Atlantą. Każdy inny wynik oznaczałby, że wróciłby do domu na ostatni tydzień przed przerwą na All-Star z przewagą ośmiu, dziesięciu lub dwunastu meczów.

„To jak w każdej serii, chcesz wygrać serię, tak jak my tutaj” – powiedział Rob Thompson 4 lipca po meczu Filadelfii na Wrigley Field. „To dobry zespół. Mają dobry miotacz i wiem o tym wszyscy mówią o tym, że ich atak jeszcze nie zadziałał. „Ale mają mocny zespół, mamy pełne ręce roboty, po prostu idźcie po nich”.

READ  Związany z Florydą QB Jaden Rashada zażądał uwolnienia stypendium wśród Niles-no-dispute: źródła

Zespół Philadelphia and the Braves zajmuje pierwsze i drugie miejsce w głównych ligach pod względem zapobiegania biegom, co pozwala na uzyskanie wskaźników na poziomie 3,63 i 3,66 na mecz, czyli znacznie poniżej średniej ligowej wynoszącej 4,37.

Filadelfia radziła sobie znacznie lepiej w ofensywie, zdobywając 71 punktów więcej niż Braves. I to był najbardziej zaskakujący aspekt tych pierwszych trzech miesięcy po całym sezonie dominacji drużyny Atlanty w 2023 roku. Kilku graczy – Acuna, Matt Olson, Ozzie Albaez, Harris, Austin Riley, Shaun Murphy, Orlando Arcia – miało za sobą lata Profesjonalizm, którego nie byli w stanie powtórzyć.

Mentalność Thompsona rozpoczynającego tę serię jest taka sama, jaką miał przed meczem w Chicago: nie wznawiaj słabnącego ataku.

To dobrze, że Nola będzie wzruszony w piątkowy wieczór, ponieważ wydaje się, że nigdy nie opuszcza żadnego seryjnego meczu przeciwko Atlancie. Brał udział w 36 meczach, czyli więcej niż w całym sezonie swojej kariery, przeciwko Atlancie. Obejmuje to wygranie każdego z dwóch ostatnich meczów w National League Division Series. Nola ma na koncie 17 zwycięstw i 11 porażek, a jego średni wynik w meczu przeciwko Atlancie wynosi 3,48, chociaż w ostatnich 10 meczach na Truist Park osiągnął średni wynik 5,34.

Faried nie uderzył w pierwszej rundzie na Citizens Bank Park w swoim pierwszym meczu w sezonie, umieszczając sześciu pałkarzy na bazie i odnotowując tylko dwa trafienia. Zaczął sezon od dziesięciu zdobytych runów w pięciu rundach, ale jego ERA w 14 meczach, które rozpoczął od tego czasu, wynosił 2,08.

Od czasu kontuzji Schwarbera i Harpera w piątek Filadelfia wygrała cztery z sześciu meczów. Zespół zdobył w tych meczach 2, 2, 2, 5, 6 i 7 runów. Schwarber (pachwina) może wrócić już we wtorek i nie wygląda na to, że Harper (ścięgno podkolanowe) wróci na krótko.

READ  Julius Randle prowadzi Knicks do pierwszego zwycięstwa w Denver od 16 lat

Tymczasem Filadelfia ma nadzieję, że Nick Castellanos i Trea Turner utrzymają dotychczasowy poziom. Castellanos notował średnią odbijania na poziomie 0,377 w ciągu ostatnich 16 meczów, do czego zaliczał się sześć dubletów, trzy home runy i 13 RBI.

Od czasu powrotu z listy kontuzjowanych Turner trafiał 22 z 66 (0,333) w 15 meczach z siedmioma dodatkowymi trafieniami i 14 zdobytymi runami. Jego prędkość zadecydowała o zwycięstwie Series w Chicago, pomiędzy uderzeniem w wewnętrzną część pola, skradzioną bazą i uderzeniem piłką z lotu ptaka w płytkie centrum. W meczu przeciwko Braves jako gracz w Filadelfii osiągnął zaledwie 0,200 z 0,268 OBP, więc ten tydzień będzie dla niego świetnym momentem, aby wywrzeć wpływ na konkurencję.