22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Far Farmers NV: Far Farmers rozwija się w Polsce poprzez przejęcie Piast Passe Sp.  ogród zoologiczny

Far Farmers NV: Far Farmers rozwija się w Polsce poprzez przejęcie Piast Passe Sp. ogród zoologiczny

Lochem, 25 lipca 2023 r

Wejdź, aby wygrać 500 $ w akcjach lub kryptowalutach

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz ostatnią poranną aktualizację Benzingi, darmową kartę podarunkową o wartości 30 USD i wiele więcej!

Far Farmers rozwija się w Polsce poprzez przejęcie Piast Pasze Sp. ogród zoologiczny


„Najlepszy raport, jaki Benzinga kiedykolwiek stworzył”

Ogromny potencjał zarobkowy na tym rynku! Przez ograniczony czas uzyskaj dostęp do raportu Insider Benzinga, zwykle za 47 USD miesięcznie, za jedyne 0,99 USD! Odkryj najbardziej niedoceniane akcje, zanim gwałtownie wzrosną! Czas ucieka! Skorzystaj szybko z tej niesamowitej zniżki i zabezpiecz swoje przyszłe bogactwo! Odbierz swoją ofertę 0,99 $ już teraz!

Reklama


ForFarmers/Tasomix zawarł porozumienie z Piast Pasze Sp. Zoo („Biast”), aby skonsolidować swoje działania związane z karmieniem. W efekcie wolumen ForFarmers/Tasomix wzrośnie o 410 tys. ton. Dodatkowo ForFarmers/Tasomix wzmocni swoją pozycję szczególnie w sektorze brojlerów. Transakcja oczekuje na zatwierdzenie przez UOKiK. Zakończenie transakcji planowane jest na IV kwartał 2023 roku.

ForFarmers/Tasomix to duży producent pasz z ponad 30-letnim doświadczeniem na polskim rynku. Firma ma silną pozycję w sektorze drobiarskim i koncentruje się na rozwijaniu swojej pozycji zarówno w sektorze przeżuwaczy, jak i trzody chlewnej. Jednym ze strategicznych celów ForFarmers/Tasomix jest ekspansja na atrakcyjny polski rynek rolny. Przejęcie Piasta jest w pełni zgodne z tym celem.

Piast oferuje doskonałe możliwości współpracy
Historia firmy Białyst sięga lat 70-tych w jej pierwotnej lokalizacji w Lewkowiczu (centralna Polska), skupiając się głównie na wolnorynkowych hodowcach brojlerów i indyków. Z czasem Piast rozszerzył portfolio produktów dla trzody chlewnej i bydła oraz pozyskał dodatkowe zakłady produkcyjne w Płońsku, Gołaniu i Oleśnie. 220 pracowników zajmuje się zarządzaniem, sprzedażą i produkcją.

Ponieważ zakłady Piasta znajdują się naprzeciwko zakładów Forformers/Tasomix, można budować dedykowane zakłady, aby produkować wydajniej. Duży zasięg geograficzny zapewnia możliwości poszerzenia bazy klientów. Ponadto Piast posiada dwie unikalne technologie pasz dla drobiu, które są opłacalne, mogą być stosowane w ForFarmers/Tasomix i wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju.

READ  Polski prezydent powiedział, że atak Hamasu na Izrael odwraca uwagę świata od Ukrainy

Paweł Świerkula, Dyrektor Zarządzający ForFarmers/Tasomix: „Ta współpraca to wielki krok dla obu stron. Piast i ForFarmers/Tasomix mają podobne kultury korporacyjne i podobne podejście do klientów. Wspólna praca zapewnia duży obszar operacyjny w centrach wzrostu w naszym kraju.”

Adam Plewiński, współwłaściciel firmy Piast, mówi: „Jesteśmy przekonani o przeniesieniu naszej działalności paszowej do ForFarmers/Tasomix. Przyniesie to naszym klientom wiele korzyści i otworzy nowe perspektywy. Możemy skorzystać z ogromnego doświadczenia i wiedzy, które posiada ta międzynarodowa firma. Nie możemy się doczekać współpracy z jej kierownictwem, aby ta transakcja zakończyła się sukcesem”.

Niniejsza informacja prasowa zawiera informacje kwalifikujące się jako informacje w rozumieniu art. 7 ust. 1 unijnego rozporządzenia w sprawie nadużyć na rynku.

UWAGA DO AUTORA / DODATKOWE INFORMACJE:

Carolyn Vogelzong, dyrektor ds. relacji inwestorskich
T: 0031 573 288 000 Kom: 0031 6 10 94 91 61
E-mail: [email protected]

Paweł Świerkula, dyrektor zarządzający Farmers/Tasomix
M + 48 510 22 00 22 • E-mail: [email protected]

O ForFarmers NV
ForFarmers NV to międzynarodowa organizacja dostarczająca kompletne innowacyjne rozwiązania paszowe dla przemysłu hodowlanego. W ramach inicjatywy „Dla przyszłości rolnictwa” rolnicy zobowiązują się do dalszego zwiększania zrównoważonego rozwoju rolnictwa i sektora rolnego.
ForFarmers to wiodąca firma w Europie, która sprzedaje około 9 milionów ton pasz dla zwierząt rocznie. Firma działa w Holandii, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce, gdzie działa pod marką ForFarmers/Tasomix. ForFarmers zatrudnia około 2500 pracowników. Przychody w 2022 roku wyniosą około 3,3 miliarda euro. ForFarmers NV jest notowana na giełdzie Euronext w Amsterdamie.

ForFarmers NV, PO Box 91, 7240 AB Lochem, T: +31 (0)573 28 88 00, F: +31 (0)573 28 88 99, [email protected], www.forfarmsgroup.eu

Wypowiedzi prognozujące
Niniejsza informacja prasowa zawiera wybiegające w przyszłość stwierdzenia dotyczące zobowiązań prawnych ForFarmers opartych na poziomach kapitału i płynności w pewnych określonych okolicznościach. Ponadto nieograniczające stwierdzenia dotyczące przyszłości mogą zawierać wyrażenia takie jak „oczekuje”, „przewiduje”, „bierze pod uwagę”, „zamierza”, „projektuje”, „szacuje” i słowa o podobnym znaczeniu. Oświadczenia te mogą, ale nie muszą, wpływać na przyszłe sprawy. Mogą istnieć istotne różnice między faktycznymi wynikami i wynikami a oczekiwanymi przyszłymi wynikami lub wynikami, dorozumianymi lub wyraźnie zawartymi w stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Perspektywy i ogólne warunki gospodarcze, te i inne czynniki, ryzyko i niepewność, które mogą mieć wpływ na jakiekolwiek stwierdzenia dotyczące przyszłości lub rzeczywiste wyniki ForFarmers, zostały omówione w ostatnim opublikowanym raporcie rocznym. Oświadczenia dotyczące przyszłości zawarte w niniejszym komunikacie prasowym są jedynie oświadczeniami obowiązującymi w dniu sporządzenia niniejszego dokumentu, a ForFarmers nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane w oświadczeniach dotyczących przyszłości zawartych w niniejszym dokumencie, chyba że jest to prawnie zobowiązane.

READ  Matt Cash po raz pierwszy pojawia się w polskim zespole


© 2023 Benzinga.pl. Benzinga nie udziela porad inwestycyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.