1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fairphone 5 otrzyma 8 lat aktualizacji za 699 euro

Fairphone 5 otrzyma 8 lat aktualizacji za 699 euro

Fairphone to jeden z najłatwiejszych w naprawie i najdłużej obsługiwanych smartfonów z Androidem, a dzięki najnowszej generacji firma po raz kolejny podnosi poprzeczkę. Fairphone 5 przez większą część dekady zapewniał wsparcie oprogramowania i łatwiejsze naprawy, a wszystko to za 699,00 euro.

Ogłoś dzisiaj i rzeczywiście Dostępne w przedsprzedażyFairphone 5 to bardzo przydatny smartfon, który kontynuuje dziedzictwo firmy przez kilka ostatnich pokoleń.

Posiada wymienną baterię, którą może wymieniać użytkownik i jest zbudowany z komponentów modułowych. Użytkownicy mogą wymienić proste komponenty gadżetu, takie jak bateria, aparaty, port ładowania USB-C i wyświetlacz. Wiele części jest również wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, przy czym 70% materiałów pochodzi z recyklingu lub „w odpowiedniej koncentracji” (Odnosi się do zrównoważony rozwój, prawa człowieka itp.).

Wykracza to także poza sam sprzęt, ponieważ Fairphone zobowiązał się do ośmioletniego wsparcia oprogramowania. Fairphone 5 otrzyma aktualizacje do 2031 roku, koncentrując się głównie na aktualizacjach zabezpieczeń. Urządzenie otrzyma co najmniej pięć głównych aktualizacji systemu operacyjnego Android i będzie działać na systemie Android 13.

Fairphone twierdzi, że rozszerzone wsparcie wynika częściowo z unikalnego chipa Qualcomm.

Twój Fairphone 5 jest szybki – bardzo szybki. Unikalny chipset Qualcomm® QCM6490 (Octa Core) o przedłużonej żywotności i wiodąca w branży gwarancja wsparcia sprawią, że wytrzyma on dłużej niż większość innych telefonów: będzie obsługiwany przez system operacyjny*, aktualizacje oprogramowania i zabezpieczeń do 2031 roku.

QCM6490 nie jest całkowicie nowym chipem, został wypuszczony na rynek w 2021 roku. Jednakże, biorąc pod uwagę jego zwyczajowe skupienie się na urządzeniach IoT, ma rozszerzone wsparcie w zakresie oprogramowania ze strony Qualcomm, jak twierdzi firma Uwagi w podsumowaniu produktu. Pod względem fizycznym chip ma procesor Kryo 670 i procesor graficzny Adreno 642L, co upodabnia go do Snapdragona 780G (który również został wydany w 2021 roku).

READ  Call of Duty: Modern Warfare II będzie korzystać z kontrowersyjnego systemu ochrony SMS-ów Blizzarda

Co więcej, specyfikacja jest stosunkowo średniej klasy. Jest 6,46-calowy wyświetlacz OLED FHD+ z częstotliwością odświeżania 90 Hz, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci z możliwością rozszerzenia microSD i akumulator 4200 mAh z ładowaniem przez USB-C. Moduł tylnej kamery zawiera dwa czujniki. Jeden to 50 MP Sony IMX800 do zwykłych zdjęć, a drugi to 50 MP Sony IMX858 z ultraszerokokątnym obiektywem. Trzeci czujnik 50 MP służy do aparatu do selfie. Cały telefon, jeśli da się go naprawić, jest również odporny na wodę i kurz zgodnie z normą IP55.

werfon 5 Dostępne w przedsprzedaży już dziś w cenie 699,00 €. Jak zwykle nie będzie sprzedawany w USA, ale będzie dostępny w całej Europie. Będzie sprzedawany w trzech kolorach – czarnym, niebieskim i półprzezroczystym szarym.

Więcej o Androidzie:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.