22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fairphone 2 zakończy żywot po 7 latach aktualizacji

Fairphone 2 zakończy żywot po 7 latach aktualizacji

fairphone

To może być zrobione. Producenci Androida mogą faktycznie obsługiwać telefon przez długi czas. fairphone ogłaszać Koniec życia Fairphone 2, który nastąpi w marcu 2023 roku. Ten telefon został wydany w październiku 2015 roku, czyli prawie siedem i pół roku aktualizacji.

Fairphone to bardzo mała holenderska firma, która nie ma tak wielu zasobów jak Google, Samsung, BBK i inni giganci Big-Tech, ale udało jej się utrzymać program wsparcia. Całym celem firmy jest zrównoważony rozwój, z telefonami łatwymi do naprawy, dostępnymi częściami i długimi obietnicami aktualizacji. the werwon 4 Ma pięcioletnią gwarancję na sprzęt i sześć lat aktualizacji, a reputacja firmy sugeruje, że może to zapewnić. Niestety telefony są wysyłane tylko w Wielkiej Brytanii i Europie. Fairphone 2 obiecał tylko „od trzech do pięciu lat” aktualizacji i zdmuchnął to z wody.

Aktualizacja Fairphone 2 była dla Fairphone ogromnym przedsięwzięciem, głównie dlatego, że właśnie to robi Bez pomocy Qualcomma. Proces aktualizacji Androida zwykle ma łańcuch dostaw, Google aktualizuje kod źródłowy Androida, dostawca chipa bierze ten kod, dodaje do niego sterowniki i inne punkty binarne, a następnie producent telefonu bierze kod dostawcy chipa i uruchamia go na konkretne urządzenie. W przypadku Qualcomm krótki cykl wsparcia oznacza, że ​​sprzedaje więcej chipów, więc dość szybko wycofał się z procesu, co znacznie komplikuje aktualizacje dla Fairphone.

Fairphone szczegółowo opisuje produkcyjny proces aktualizacji Androida, który musiał wykonać bez pomocy Qualcomma w tym medium "oprogramowanie chipsetu" krok.
Zbliżenie / Fairphone szczegółowo opisuje produkcyjny proces aktualizacji Androida, który musiał wykonać bez pomocy Qualcomm na środkowym etapie „chipsetu”.

fairphone

Fairphone 2 jest wyposażony w Qualcomm Snapdragon 801 SoC, układ, dla którego Qualcomm zakończył wsparcie dla Androida 6.0. W tym, co może być pierwszym ekosystemem Androida, brak obsługi chipsetu nie powstrzymał Fairphone, który połączył siły z LineageOS i dziś dostarcza system Android 10 na 7-letnim urządzeniu. Nie jest to najnowszy system operacyjny na świecie, ale przeszedł wszystkie testy zgodności z Androidem przeprowadzone przez Google. Jestem pewien, że w społeczności Android ROM są nowsze wydania hobbystów, ale Fairphone Android 10 spełnia oficjalny standard wydania, w przeciwieństwie do standardu „powiedz mi, co nie działa” wielu hobbystycznych wydań ROM.

READ  Emisja The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel – Northern War rozpocznie się 8 stycznia 2023 r

Fairphone nie mówi, dlaczego wsparcie zakończyło się w marcu, ale jeśli będzie kontynuowane na Androidzie 10, będzie musiało zakończyć wsparcie jeszcze w tym roku. Google obsługuje tylko poprawki bezpieczeństwa dla ostatnich czterech wersji Androida, więc nawet Google wkrótce zamknie obsługę Androida 10.

Jeśli chcesz nadal korzystać z Fairphone 2, Fairphone mówi, że robisz to na własne ryzyko, ponieważ wkrótce będzie to niebezpieczne. Fairphone twierdzi, że nadal ma „ograniczony” zapas części dostępnych w swoim sklepie internetowym, a jeśli wyślesz swój wycofany telefon przed końcem marca, otrzymasz 50 € kredytu na nowy.