15 maja, 2024

EUROQ: Czesi do Polski po szybkich bramkach

Praga, Republika Czeska. 24 marca (Reuters) – Dwa gole w pierwszych trzech minutach i bramka Jana Kuchty w drugiej połowie pomogły Czechom pokonać Polskę 3:1 w pierwszym meczu eliminacji UEFA EURO 2024.

Ostateczny wynik: Czechy – Polska 3:1

27 sekund po tym, jak Czesi strzelili pierwszego gola trenera Polski Fernando Santosa w meczu grupy E, Ladislav Krejci przeskoczył polskiego obrońcę i uderzył głową po długim rzucie Władimira Koufala.

Dwaj debiutujący w seniorskiej drużynie podwoili prowadzenie. Tomasz Kwankara strzelał obok dośrodkowania Davida Juraska obok bramkarza Polski Wojciecha Szczęsnego z lewej strony.

Goście mieli przewagę po słabym początku, ale Czesi skutecznie zakończyli zwycięstwo w 64. minucie, kiedy Jan Kuchta uderzył w niskie dośrodkowanie Alexa Kralla. Damian Szymański strzelił gola dla Polski w 87. minucie.

„Biorę odpowiedzialność. To są moje wybory, moje decyzje. Tak jak powiedziałem, zawodnicy próbowali, ale nie zawsze zachowywaliśmy się odpowiednio. Musimy dużo poprawić, uporządkować sprawy w głowach. Po porażkach zawsze jest ciężko, ale wiemy, co poszło nie tak. Trzeba przeprowadzić analizę – powiedział Santos na konferencji pomeczowej.

„Musimy popracować nad naszą mentalnością. To bardzo ważne. Jeśli stracimy dwa gole, musimy wrócić do gry.

Białowie-Cervoni wracają w poniedziałek do domu, gdzie podejmą Albanię.