22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Energia słoneczna do geotermalnego przesyłu ciepła z głębokich studni w Polsce

Projekt startuje w Sekovej 2 czerwca 2021 r. (źródło: sekowa.pl)

Polski rząd wspiera restrukturyzację projektu geotermalnego w Sekovej w Polsce, aby przekształcić go w hybrydowy projekt głębokiego transferu ciepła z wykorzystaniem fotowoltaiki słonecznej i pomp ciepła.

Po wiadomości o niefortunnym przypadku odwiertu, który nie został wykonany dla planowanego projektu geotermalnego w Polsce, polski rząd popiera teraz odnowienie tego projektu jako projektu hybrydowego.

W planach jest zastosowanie głębokiego odwiertu wymiennika ciepła. Podłączona pompa ciepła pracuje z instalacją fotowoltaiczną Magazyn fotowoltaiczny. Ma nadzieję odnowić projekt i zapewnić ciepło miejskie oparte na paliwie odnawialnym.

Projekt Sequoia dobrze wywiercony, Sequoia GT-1 Corlis, Polska na głębokość 3000 metrów w Kmina Sekova. Odwiert został wykonany w okresie od maja do września 2020 r. metodą Excel. Wiercenie było współfinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem projektu jest wydobycie wody o temperaturze około 60 stopni Celsjusza i pojemności 40-70 metrów sześciennych. Różni partnerzy ocenili sposoby wykorzystania odwiertu do celów termicznych. Prototyp wykorzystujący pompy ciepła został później opracowany i oficjalnie uruchomiony 2 czerwca 2021 r. Strona miasta. Celem jest, aby ciepło wytwarzane przez pompy ciepła dostarczało wodę o temperaturze 60 stopni C do pobliskiego zakładu energetycznego. To hybrydowe podejście może wytworzyć wystarczającą ilość ciepłej wody dla budynków, w tym centrum rekreacyjnego, które ma baseny w Sequoia.

„Utylizacja, poeksploatacja lub wykorzystanie ujemnej efektywności energetycznej odwiertów – projekt pilotażowy odwiertu Sequoia GT-1”. Będzie to pierwszy tego typu projekt w Polsce i pierwszy na świecie.

„Mamy nadzieję, że realizacja pilotażowego projektu w Sequoia przyniesie pozytywne rezultaty, które umożliwią wykorzystanie otworów wiertniczych do celów geotermalnych w różnych częściach Polski. Dzięki wymiennikom energia wnętrza Ziemi może być kolejnym czynnikiem wzrostu udział energii odnawialnej w lokalnym ociepleniu (840 euro).

READ  Ranny polski saneczkarz robi olimpiadę

Źródło: Magazyn fotowoltaiczny I Sekowa.pl