3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Eagles podpisują kontrakt z Shaquille Leonardem, aby wzmocnić korpus obrońców – NBC Sports Philadelphia

Eagles podpisują kontrakt z Shaquille Leonardem, aby wzmocnić korpus obrońców – NBC Sports Philadelphia

Pomoc na drodze do pozycji, której Orły naprawdę potrzebują.

Zespół Eagles ogłosił w poniedziałek, że podpisze kontrakt z trzykrotnym linebackerem All-Pro Shaquille Leonardem, aby wzmocnić najsłabszą pozycję w składzie.

Leonard (28 l.) może nie jest już tym samym zawodnikiem, którym był kiedyś podczas pobytu w Indianapolis, ale weteran powinien być w stanie pomóc drużynie Orłów przez resztę sezonu 2023. Leonard jest najnowszym nabytkiem weterana poza sezonem, dołączając do Kevina Byarda, Bradleya Roby’ego i Julio Jonesa.

Zespół Eagles rozpoczął ten sezon z Nakobi Deanem i Zachem Cunninghamem w roli starterów. Jednak Dean opuścił większość sezonu i po operacji stopy ponownie korzysta z IR. Cunningham doznał kontuzji ścięgna podkolanowego w meczu z Bills i opuścił mecz 49ers. W meczu przeciwko 49ers Eagles rozpoczęli Nicolas Morrow i Christian Ellis, ale wszystko nie poszło dobrze. 49ers atakowali zarówno wcześnie, jak i często.

Jeśli przed meczem 49ers nie było to jasne, to podczas zwycięstwa 42-19 stało się jasne: Orły potrzebują pomocy z zewnątrz. Na szczęście dla nich Leonard zdecydował się podpisać kontrakt z Orłami zamiast z rywalizującym Dallas Cowboys.

W tym tygodniu Eagles zagrają z North Texas Cowboys w ramach Sunday Night Football.

Po wizycie u Cowboys na początku zeszłego tygodnia Leonard odwiedził w środę kompleks NovaCare. Trener Eagles Nick Sirianni dobrze zna Leonarda ze wspólnych dni w Indianapolis. W ubiegłą środę Leonard spotkał się rano z Siriannim, a wczesnym popołudniem spotkał się z kilkoma innymi trenerami.

Jaka jest oferta Sirianniego dla Leonarda?

„Jedyne, co zrobię, to będę z nim szczery i przedstawię mu sytuację tutaj, sytuację w tym budynku” – powiedział Sirianni. „Myślę, że stadion to tylko ludzie, którzy są w tym budynku, a niektórzy z nich również mają wcześniejsze relacje. Chcę, aby Shaq podjął decyzję, która będzie dla niego najlepsza. Bo znowu, kiedy istnieje wcześniejszy związek, chcesz go zbudować upewnij się — i to właśnie mu powiedziałam: „Chcę tylko, żebyś podjął decyzję, która jest dla ciebie najlepsza”. Zbierz wszystkie informacje z obu miejsc i zrób to, co jest dla ciebie najlepsze.

READ  Kyle Lowry, zawodnik Miami Heat, odchodzi z kontuzją ścięgna podkolanowego. 4 tryby gry w powietrzu

„Więc przez ostatnie kilka dni często do niego dzwoniłem i podejmie decyzję, która będzie dla niego najlepsza. Jestem tego pewien. To dobry człowiek”.

Colts niedawno wypuścili Leonarda po tym, jak upadł w ich hierarchii. Po uzyskaniu zgody na zrzeczenie się mógł podpisać kontrakt z dowolną drużyną NFL. Ostatecznie zdecydował się dołączyć do Orłów.

Sirianni był koordynatorem ofensywy w Indianapolis przez pierwsze trzy sezony kariery Leonarda. Po tym, jak Sirianni zbombardował jego wprowadzającą konferencję prasową w Filadelfii w 2021 r., Leonard w mediach społecznościowych zaczął go bronić.

Co Sirianni pamięta o Leonardzie ze wspólnych dni?

„Tak, rozegrał wiele zagrań, to na pewno” – powiedział Sirianni w zeszłym tygodniu. „Miał smykałkę do piłki nożnej i umiejętność chwytania piłki. Pamiętam, jak trudno mu było rzucać piłką jako koordynator ataku. Jego wzrost był podobny do strefy 2-3 Jima Boeheima w Syracuse. Grał w mijający pas.

„Był świetnym kolegą z drużyny i naprawdę lubiłem przebywać w jego towarzystwie. Nadal mam z nim dobry kontakt. Myślę, że to wspaniała osoba i świetny kolega z drużyny i, jak powiedziałem, najważniejsze jest piłka i jej długość, która zapewnia nie myśl o tym.”

W latach 2018-2021 Leonard był jednym z najlepszych obrońców i ogólnie defensorów w NFL. W ciągu tych czterech lat Leonard zaliczył 15 worków, 17 wymuszonych fumble, 12 przechwytów, 31 przerw w podaniach, 32 wślizgi za przegraną i 343 wślizgi solowe. W tym okresie trzykrotnie był Pro Bowlerem i trzykrotnie All-Pro.

Jednak z powodu kontuzji Leonard w 2022 roku mógł zagrać tylko w trzech meczach. W tym sezonie Leonard przeszedł operację kręgosłupa, na początku sezonu doznał wstrząsu mózgu, a następnie ponownie doznał kontuzji pleców. W 2023 roku Leonard w niczym nie przypominał wersji All-Pro, a jego czas gry zaczął się zmniejszać.

Chociaż niesprawiedliwe byłoby oczekiwanie, że Leonard powróci na szczyt swojej kariery w All-Pro, powinien przynajmniej pomóc na pozycji, której Orły desperacko potrzebują.

READ  Bill Belichick o przyszłości w Patriots: Skupiam się na Jets

Subskrybuj Eagle Eye, gdziekolwiek otrzymujesz podcasty:
Podcast Apple | Muzyka z Youtube | Spotify | szew | Sztuka19 | RSS | Obejrzyj na YouTube