22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dyrektor generalny Amazon: Czas nie zgodzić się z polityką powrotu do biura

Dyrektor generalny Amazon: Czas nie zgodzić się z polityką powrotu do biura

Andy Jassy, ​​dyrektor generalny Amazon, sprzeciwia się temu, aby pracownicy przeciwstawiali się polityce firmy dotyczącej powrotu do biura, mówiąc im, że „czas się z tym nie zgodzić” jest już za późno.

Podczas wewnętrznej sesji pytań i odpowiedzi na początku tego miesiąca agencja Associated Press podała, że ​​Jassy powiedział pracownikom, że „jest już za późno, aby nie zgodzić się” z polityką firmy dotyczącą powrotu do biura, która wymaga, aby pracownicy przebywali w biurze przez trzy godziny dni tygodnia.

Uwagi Jacy’ego Poinformowano o tym po raz pierwszy przez Business Insidera.

„Jeśli nie możesz się nie zgodzić i zaangażować, prawdopodobnie to nie będzie dla ciebie dobre rozwiązanie” – stwierdziła Jassy, ​​dodając, że według Jassy nie jest w porządku, aby niektórzy pracownicy byli w biurze trzy dni w tygodniu, podczas gdy inni odmawiali przychodzenia. . Raporty AP.

„Nie zgadzam się i przestrzegam” to część sloganu Amazona Zasady przywództwa i ma często używany Założyciel Amazona Jeff Bezos. Według AmazonaWyrażenie to oznacza, że ​​„liderzy mają obowiązek z szacunkiem kwestionować decyzje, jeśli się z nimi nie zgadzają, nawet jeśli może to być niewygodne lub stresujące”, dodając, że po podjęciu decyzji pracownicy muszą „w pełni się zaangażować”.

Nowa Ogłoszono mandat urzędu w lutym i weszło w życie w maju, co oznaczało odejście od Poprzednia polityka firmy Dzięki temu liderzy zespołów mogli decydować o miejscu swojej pracy.

W lutowym ogłoszeniu Jassy powiedział, że on i jego zespół wyższej kadry kierowniczej, zwany Zespołem S, zauważają, że „łatwiej jest się uczyć, modelować, ćwiczyć i ulepszać naszą kulturę”, gdy przebywamy w biurze z innymi pracownikami. Powiedział, że komunikowanie się, współpraca, uczenie się i wymyślanie jest łatwiejsze i skuteczniejsze, gdy jesteś osobiście.

Między innymi z tych powodów Amazon doszedł do wniosku, że pracownicy powinni przebywać w biurze „przez większość czasu” – stwierdziła Jassy w lutym lub co najmniej trzy dni w tygodniu. Powiedział, że choć będą wyjątki od reguły, będzie to „niewielka mniejszość”.

READ  Wzrost liczby miejsc pracy w USA o 303 000 znacznie przekracza oczekiwania

Amazon wycofał się z poglądu, jakoby wcześniejsza polityka miała być normą, powołując się na ogłoszenie Jassy’ego z 2021 r., w którym napisał, że firma „będzie się dalej dostosowywać”.

A w maju setki Pracownicy Amazona opuścili siedzibę firmy w Seattle w proteście przeciwko kwestiom klimatycznym i nakazowi powrotu do pracy. AP podaje, że wewnętrzny kanał Slack propagujący pracę zdalną liczy blisko 33 tys. użytkowników.

Niektórzy pracownicy wezwali Amazon do udostępnienia danych na poparcie argumentacji Jassy’ego. Według AP Jassy podczas sesji stwierdziła, że ​​kierownictwo firmy zapoznało się z dostępnymi danymi i stwierdziło, że spotkania w zdalnym środowisku nie były skuteczne. Jassy podobno zauważył również, że istniało wiele scenariuszy, w których firma podejmowała ważne decyzje bez doskonałych danych, takich jak korzystanie z usług AWS lub Amazon Web Services, czyli firmowych usług przetwarzania w chmurze.

Amazon zatrudnia na całym świecie blisko 1,4 mln pracowników, nie podaje jednak, ilu pracowników pracuje w biurach, magazynach i innych lokalizacjach.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.