13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dowiedz się o czasie zaćmienia w Twojej lokalizacji w Nowym Jorku

Dowiedz się o czasie zaćmienia w Twojej lokalizacji w Nowym Jorku

On gra

Przygotuj się na niebiański spektakl. 8 kwietnia nad niebem Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Kanady przejdzie całkowite zaćmienie słońca. To rzadkie wydarzenie astronomiczne zapewnia wspaniałe widoki, gdy Księżyc przemieszcza się między Ziemią a Słońcem.

Aby uchwycić to niesamowite zjawisko, zaznaczcie w swoich kalendarzach i wybierzcie swoją lokalizację z interaktywnej mapy poniżej. Dowiedz się, kiedy zaćmienie zacznie się i zakończy w Twojej okolicy, a także jakie pokrycie będzie miało Słońce w szczytowym momencie.

Jakie jest najlepsze miejsce do oglądania zaćmienia słońca w 2024 r. w Rochester w stanie Nowy Jork?

Najlepszymi miejscami do oglądania zaćmienia w Rochester są otwarte parki lub obszary nadbrzeżne, z których roztaczają się wspaniałe widoki na niebo. Oto kilka idealnych miejsc, w których można doświadczyć niebiańskiego wydarzenia w naszej okolicy.

  • Wysokie upadki
  • Paczki 5
  • Park na wzgórzu Cobbsa
  • Góralski Park
  • Park Genesee Valley
  • Park plażowy w Ontario.

Jest także gospodarzem Muzeum i Centrum Nauki Rochester przy East Avenue Festiwal Rockowy Eclipse.

Sugerowane miejsca do oglądania w innych częściach hrabstwa Monroe to:

  • Park stawów Mendon
  • Park Duranda-Eastmana
  • Kampus na Uniwersytecie Stanowym College w Brockport
  • Park Stanowy Hamlin Beach

Zaćmienie można także oglądać w Internecie. NASA Inne organizacje utworzą link do oglądania zaćmienia na żywo w pobliżu wydarzenia.

więcej: Patrzenie na słońce podczas zaćmienia powoduje bolesne pieczenie oczu. Weź to od kogoś, kto się na tym zna

Trasa całkowitego zaćmienia przebiega przez 13 stanów USA

Meksykańskie wybrzeże Pacyfiku będzie pierwszym miejscem w kontynentalnej Ameryce Północnej, w którym nastąpi całkowite zaćmienie słońca, które nastąpi około 11:07 czasu PT. Według NASA. Gdy cień Księżyca przesunie się na północny wschód, pełnia zacznie się nad Stanami Zjednoczonymi o 13:27 CST w Eagle Pass w Teksasie. Stamtąd trasa będzie biegła po przekątnej przez cały kraj i zakończy się około 15:33 czasu wschodniego w Lee w stanie Maine, według The Verge. Nationaleclipse.com.

READ  Teleskop NASA wykrywa kosmiczny znak zapytania w przestrzeni kosmicznej

Począwszy od 14:07 8 kwietnia w Rochester, Księżyc zacznie pojawiać się poruszający się przed Słońcem. Całkowite zaćmienie rozpoczyna się o 15:20 i potrwa 3 minuty i 38 sekund (plus/minus kilka sekund w zależności od tego, gdzie stoisz). O 16:33 księżyc minie słońce, przywracając normalne światło. Po drodze okresy ciemności mogą trwać tylko kilka sekund, a w niektórych miastach przekraczać cztery minuty.

Współautor: sieć USA Today