22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dojechały meta szklane dziurki

Dojechały meta szklane dziurki

To się zdarza: dawno temu ludzie chodzili po miejscach publicznych, nosząc na głowach komputer rejestrujący twarz. Tylko tym razem Face Computer jest sprzedawany przez firmę Meta, a nie Google.

Przywitaj się z Meta’s Glassholes.

W weekend, gdy kupujący po raz pierwszy mieli okazję zapoznać się z nowym zestawem słuchawkowym Meta Quest 3, niektórzy zaczęli publikować filmy przedstawiające ich interakcję z prawdziwym światem. zamiast Od grania w gry.

Jasne, fajnie jest wysadzać w powietrze złoczyńców w technologii low-poly, którzy wdzierają się do twoich ścian, ale czy z technicznego punktu widzenia nie jest imponujące to, że nowy zestaw słuchawkowy Meta pozwala właśnie to zrobić? ugotować posiłek Lub Zamiataj podłogi Lub ciesz się Dobra kawa w piękny dzień Bez zdejmowania urządzenia? Właśnie na to pozwala pełnokolorowy film przejściowy Quest 3.

Nie minęło dużo czasu, zanim ludzie zaczęli przekraczać granice – zarówno technologiczne, jak i społeczne. Jay Mayo wszedł do sali na Comic-Conie w Nowym Jorku Po włączeniu zestawu słuchawkowego możesz nagrywać klipy z nieznajomymi po drodze.

Kukurio59 sfilmował siebie Czekam na windę, które jest naprawdę jednym z najbardziej niezręcznych społecznie miejsc, jakie ludzkość ma do zaoferowania. (Zostały też sfotografowane Niektóre mniej publiczne demonstracje.)

A na filmie, który widzieliście na początku tego posta, zwolenniczka XR i AI, Cix Liv, niemal całkowicie zhakowała Glasshole, wchodząc prosto do kawiarni w San Francisco i składając zamówienie, nie zadając sobie trudu ukrycia adresu kawiarni.

Oto jeszcze raz wideo:

Rozmawiałem z Rayem Ng, współwłaścicielem kawiarni Fiddle Fig Cafe, o której mowa, i stwierdził, że jest to po prostu „śmieszne i zabawne”. Ng mówi, że Lev nie usiadł i nie pił kawy ze słuchawkami na uszach. „Zabrali gracza, usiedli i tyle” – powiedział mi przez telefon. Całość zakończyła się w „może 5 minutach”.

READ  Odpowiedzi na krzyżówkę New York Timesa z 7 lutego 2024 r

Ale to niekoniecznie powstrzyma innych poszukiwaczy uwagi od podążania śladami Lwa, a nawet mogą się nawzajem zachęcać. „Teraz nie czuję się źle, chodząc ze słuchawkami podczas komiksów”. May odpowiedziała Livpo tym jak artysta, który sfilmował siebie przechadzającego się po nowojorskim Comic-Conie, zobaczył wideo Cafe Liv.

Oczywiście przerabialiśmy to już wcześniej — dziesięć lat temu opinia publiczna zwróciła się przeciwko Google Glass, a przeciw tej technologii wystąpili zwłaszcza pracodawcy publiczni. Restauracje, kina, kasyna, bary i inne placówki publiczne całkowicie zakazały używania słuchawek – w San Francisco rzekomo napadnięto kobietę za noszenie okularów Google Glass, a na klienta XR zaatakowano w Paryżu podczas używania podobnie wyglądającego urządzenia.

Ale to było dziesięć lat temu i powiedziałem w zeszłym roku, że nasza definicja prywatności, nasza tolerancja dla fotografii publicznej i nasz opór wobec technologii noszenia, zmieniły się radykalnie od czasu, gdy Google po raz pierwszy wprowadził Glass. Może tym razem nie będzie problemu? Wszechobecne aparaty w smartfonach są obecnie normą, a małe firmy często korzystają z wpływowych komponentów; Ng dobrze zrobiła, że ​​nazwała w tej historii kawiarnię Fiddle Fig Cafe.

Zastanawiam się, czy Meta jest gotowa na to, aby Quest 3 był preferowanym zestawem słuchawkowym ze szklanym otworem. Chociaż firma dokładnie przemyślała, czy jej przypominające okulary okulary Ray-Ban nie wpadną w tę samą pułapkę, opublikowała publikację dotyczącą prywatności i Instrukcje dotyczące używania tych okularów w miejscach publicznychw tym proaktywne informowanie innych o tym, że nagrywasz — wydaje się, że w przypadku Quest 3 nie ma podobnych opublikowanych wytycznych.

Przechodniom trudno jest także zorientować się, kiedy Quest 3 nagrywa. Po prostu pulsuje powoli białym światłem i jest to Domyślnie światło jest już włączone. Kiedy zapytałem żonę, czy sądzi, że nagrywam, odpowiedziała, że ​​nie ma pojęcia.

READ  Dedykowane karty graficzne Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 4090 wymienione przez wietnamskiego sprzedawcę

Z drugiej strony, gdybym zobaczył kogoś wchodzącego do kawiarni z wypukłym białym przedmiotem na twarzy i wyposażonym w wiele otworów na kamerę, automatycznie założyłbym, że nagrywa absolutnie wszystko.

Meta nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.