16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego Sam Altman szuka biura OpenAI w Polsce?

Dlaczego Sam Altman szuka biura OpenAI w Polsce?

Sam Altman rozpoczął swoją światową trasę koncertową 16 maja po złożeniu zeznań przed Kongresem. Dobre zdjęcia

Sam Altman jest dyrektorem generalnym OpenAI, twórcy ChatGPT Odkrywanie miejsc w Europie do nowego biura. „Polska będzie ciekawym miejscem” – powiedział Bloombergowi.

Altman powiedział, że nowy oddział skupi się na badaniach i inżynierii, choć nie będzie to biuro regulacyjne. Trudne środowisko prawne stojące przed OpenAI w Europie.

OpenAI jest na niepewnym terytorium w Europie. W następstwie polowania na biuro Altmana, Włochy tymczasowo zablokowały ChatGPT na początku tego roku, ponieważ brakowało podstawy prawnej do weryfikacji wieku i gromadzenia danych osobowych. prawodawców UE Tworzenie zestawu kluczowych zasad Aby zarządzać sztuczną inteligencją, może to wpłynąć na działalność OpenAI. Altman powiedział na wczorajszym wydarzeniu w Londynie (24 maja), że firma może wycofać swoją działalność z UE, jeśli nie będzie przestrzegać zasad. Aktualny projekt zasad”Nadmierna regulacjaAltman powiedział Reuterowi.

W Polsce Altman spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. omówione Zdaniem polityka i rzecznika rządu Piotra Müllera, rozwój AI, wpływ AI na gospodarkę oraz sposób, w jaki polskie firmy mogą uczestniczyć w kwestiach regulacyjnych.

Altmana Spotkał się też z szefami rządów Według TechCrunch, w Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.

W maju i czerwcu Altman planuje odwiedzić kilkanaście miast na całym świecie, aby znaleźć nową lokalizację dla swojej firmy z San Francisco. Miniony tydzień spędził w Europie, odwiedzając Madryt, Londyn, Paryż i Warszawę w Polsce. Wcześniej wylądował w Toronto. Rio de Janeiro i Lagos. W planach jest także odwiedzenie Dubaju, New Delhi, Singapuru i Tokio.

Dlaczego Polska?

Zainteresowanie Altmana Polską było niekonwencjonalne, ale nie do końca lewicowe. Niektóre firmy technologiczne, w tym Google, Amazon, IBM czy Microsoft, mają w Polsce centra badawczo-rozwojowe. Visa inwestuje w kraju, budując 1500-osobowe centrum technologiczne i produkcyjne, ogłosiła 23 maja. W ostatnich latach kraj Wyprodukował kilka startupów o wartości ponad 1 miliarda dolaróww tym Allegro, platforma handlu elektronicznego oraz Inpost, firma logistyczno-mailingowa.

READ  Ukraina i Polska otwierają przejście, aby złagodzić blokadę

Polska ma Niższe koszty pracy W Europie najniższe, według danych UE, mają Irlandia, Niemcy i Francja. Jest centralnie położony w Europie i Otrzymuje bogactwo funduszy unijnych.

Chociaż brakuje jej pizzy lub produktu krajowego brutto (PKB) europejskich gigantów, takich jak Niemcy i Wielka Brytania, jej gospodarka „Imponująca historia rozwoju” Według raportu McKinsey & Company, począwszy od lat 90. W 1991 roku Polska Odbyły się tam pierwsze demokratyczne wybory Od lat 20. XX wieku kraj oddala się od komunizmu i W stronę kapitalizmu. Podczas kryzysu finansowego w 2008 r. Polska była jedynym krajem UE, który uniknął recesji. To jest teraz Szósty najwyższy PKB Piąty najbardziej zaludniony ze wszystkich 27 krajów UE, z 37,8 milionami mieszkańców.

Altman może być zainteresowany założeniem swojej firmy w kraju UE z prawodawcami, którzy mogą kształtować przyszłe przepisy dotyczące sztucznej inteligencji. Anglia raz Tętniący życiem sektor technologii-Trzeci na świecie za Stanami Zjednoczonymi i Chinami -Nie jest już w UE

Dlaczego Sam Altman kocha Polskę za OpenAI?