24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

DHL otwiera nowe centrum logistyczne w Polsce

DHL otwiera nowe centrum logistyczne w Polsce

DHL otworzyła międzynarodowe centrum logistyczne o powierzchni 32 000 m² we wsi Robakowo, 16 km na południowy wschód od Poznania, piątego co do wielkości miasta w Polsce.

Centrum o wartości 180 mln euro – będące wspólnym projektem jednostek eCommerce, Post & Parcel i Freight firmy DHL – posiada 3000 m przenośników taśmowych i jest w stanie sortować 45 000 paczek na godzinę. Według DHL, nowy projekt, zatrudniający 500 osób, stanowi jedno z największych centrów logistycznych w Europie.

„Dzięki nowemu międzynarodowemu centrum logistycznemu poszerzamy nasze możliwości i możliwości, aby sprostać rosnącym wolumenom przesyłek w handlu elektronicznym” – powiedział Tobias Meyer, dyrektor generalny Grupy DHL. „Ten obiekt, wyposażony w najnowocześniejszą technologię, podniesie jakość usług i będzie unikalnym dodatkiem do naszej europejskiej sieci. Skróci czas tranzytu na wiele rynków europejskich, zwłaszcza pomiędzy Niemcami a Polską, co podkreśla nasze zobowiązanie do zapewnienia naszym klientom szybkich i niezawodnych usług transportu transgranicznego.”

Najnowsze posunięcie jest efektem tego, że wielu detalistów i sprzedawców internetowych zwróciło się do Polski jako regionalnego centrum swojego eksportu do i z Europy. W 2022 r. wolumen towarów wysłanych do i z kraju osiągnął poziom 2,27 miliarda tonWzrost o 1% od 2021 r. (2,25 mld) – wynika z danych zebranych przez Główny Urząd Statystyczny, państwową agencję odpowiedzialną za gromadzenie i publikowanie danych gospodarczych i społecznych.

Najnowsze osiągnięcie DHL w Polsce następuje po firmie w zeszłym miesiącu Zapowiedział także inwestycję o wartości 200 milionów dolarów Rozszerzenie swoich możliwości w zakresie nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej w USA. Pion łańcucha dostaw DHL, który zarządza 35 magazynami w sektorze life sciences, planuje do końca 2024 roku powiększyć swoją sieć do 40 lokalizacji.

Jak wynika z piątkowego komunikatu prasowego, nowe centrum logistyczne firmy „będzie także obsługiwać przesyłki dla Post + Parcel w Niemczech, w tym paczki krajowe i zwroty z Niemiec”. „Centrum w Poznaniu będzie miało bezpośrednie połączenia liniowe ze wszystkimi centrami paczkowymi w Niemczech, Polsce i wielu innych krajach europejskich, zapewniając bezproblemową łączność. Współpraca pomiędzy DHL eCommerce i Post + Parcel Germany otwiera możliwości obsługi miliona paczek dziennie w godzinach szczytu .

READ  Rozbudowany Terminal B otwarty w Katowice Airport, Polska

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny badań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Profil firmy – bezpłatna próbka

Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą pobierania

Wierzymy w wyjątkową jakość profili naszych firm. Chcemy jednak, abyś podjął najskuteczniejszą decyzję dla swojej firmy, dlatego oferujemy bezpłatną próbkę, którą możesz pobrać, przesyłając poniższy formularz.

Według danych globalnych