18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Debiut Kaitlin Clark i fragmenty wieczoru otwarcia WNBA

Debiut Kaitlin Clark i fragmenty wieczoru otwarcia WNBA

Nadszedł sezon WNBA 2024. Era zawodowa Caitlin Clark oficjalnie się rozpoczęła. Obrońcy tytułu, Las Vegas Aces, Connecticut Sun, New York Liberty i Minnesota Lynx, rozpoczęli we wtorek zwycięstwami.

Clark i Indiana Heat zakończyli sezon na wyjeździe, przegrywając 92-71 w Connecticut, gdzie wieloletnia kandydatka na Gracza Roku Sun Alyssa Thomas zanotowała triple-double z 13 punktami, 10 zbiórkami i 13 asystami.

Clark, numer 1 w kwietniowym drafcie do WNBA i najlepsza strzelczyni wszechczasów w I lidze NCAA, w swoim debiucie w WNBA zdobyła 20 punktów, 3 asysty i 2 przechwyty. Jednak przez większość wieczoru miała problemy, popełniając 10 strat i trafiając 5 z 15 z gry oraz 4 z 11 za trzy punkty. W pierwszej połowie zanotowała pięć strat i siedem punktów.

Clark z 20 punktami zajmuje drugie miejsce w historii klubu, za członkinią Hall of Fame Tamiką Catchings (23 w 2002 r.) za debiut gracza Fever. Candace Parker w swoim debiucie zdobyła najwięcej punktów spośród wszystkich zawodniczek WNBA – 34 punkty w 2008 roku. Wśród graczy numer 1 w ostatniej dekadzie Clarke ustępuje jedynie Briannie Stewart (23 punkty) w 2016 roku.

Jak Aces, Liberty, Lynx i Sun rozpoczęli sezon w kolumnie zwycięstw? Jak nieobecność kontuzjowanej pomocniczki Brittney Griner z Phoenix Mercury i bramkarza Chelsea Gray z Las Vegas wpłynęła na mecze ich drużyn? A jak wyglądała burza z debiutami Nneki Ogwumike i Skylar Diggins-Smith w Seattle?

ESPN przerywa premierę.


Po powolnym początku występ Clarka poprawił się w końcówce meczu, ale ogólnie był słaby. Które obszary były najbardziej narażone? Co jest najbardziej obiecującego w jej profesjonalnym debiucie?

Vobel: To mówi coś o tym, jak dalece przerosły oczekiwania Clarke po zdobyciu 20 punktów w swoim profesjonalnym debiucie, ale wielu określiło ten występ jako „walkę” głównie ze względu na straty.

Tego można się spodziewać po każdym początkującym bramkarzu, biorąc pod uwagę, jak szybka i doświadczona jest obrona na tym poziomie.

Jednak straty musiały być tym, co najbardziej niepokoiło Clarke w jej pierwszym meczu, ponieważ uniemożliwiały Gorączce potencjalne okazje do zdobycia gola. Obrońca Connecticut Dejonai Carrington utrudnił Clarkowi zadanie, które w meczu przeciwko zawodowcowi z czwartego roku zanotowało osiem strat. Clark kręcił także Carringtonowi 2 z 10.

Jednak nie wydaje się, aby Clark stracił pewność siebie ani agresję. To jest klucz. Clarke, która zagrała 31 minut, wiedziała, że ​​będzie jeszcze wiele do nauczenia się, ponieważ młodym zawodnikom wszystko przychodzi bardzo szybko, szczególnie jeśli chodzi o zawodników, którzy będą obchodzić się z piłką tak często, jak ona tego chce. Clarke wymyśli, jak lepiej skalibrować swoją śmierć.


On gra

1:04

Kaitlyn Clark krytykuje swój debiut w WNBA: „Powinnam być bardziej krucha”

Caitlin Clark rozmawia z mediami po swoim pierwszym meczu w WNBA, w którym zanotowała 10 strat.

To tylko jedna gra, ale jakie są realistyczne oczekiwania co do Fever?

Vobel: Sytuacja Indiany potoczyła się lepiej w drugiej i trzeciej kwarcie, kiedy „Fever” zdołała utrzymać się w meczu z Connecticut. The Sun odpadło w czwartej kwarcie i jest to coś, co trener Fever, Christy Sides, będzie podkreślał swojej drużynie.

Było kilka naprawdę pozytywów w tym, jak Fever dobrze przeprowadzali ataki, ale przy 25 stratach zdarzały się momenty, w których nic takiego nie miało miejsca.

Realistycznie rzecz biorąc, pokazali, że potrafią zaprezentować się na wysokim poziomie przeciwko doświadczonej drużynie, od której oczekuje się, że zakończy sezon w pierwszej czwórce ligi. Gorączka ma szansę utrzymać się w starciu z drużynami, które nie są na tym samym poziomie co słońce.


On gra

1:18

A’ja Wilson traci 30 punktów po pierwszym zwycięstwie Aces w sezonie

A’ja Wilson zdobył 30 punktów i poprowadził Aces do Mercury 89:80 w pierwszym meczu sezonu.

Co Asy wyniosą ze swojego otwarcia, rozpoczynając kampanię z potrójnym A?

Vobel: Nieobecność Graya – drużyna Aces nie podała, jak długo będzie pauzowała z powodu kontuzji stopy – była widoczna w niektórych momentach, zwłaszcza gdy Las Vegas nie zaatakowało strefy Phoenix tak, jak miało to miejsce w wygranym 89-80 meczu. .

„Myślę, że musimy przyzwyczaić się do zmiany obrony, dopóki nie będzie Chelsea” – powiedziała Becky Hammon, trenerka Asyżu. „Będą wywierać presję [us] Aby stale dokonywać odczytów. To naprawdę świetna szansa na rozwój dla reszty zespołu – niezależnie od tego, czy chodzi o naszą organizację, czy o naszą lekturę”.

Jednak obrońcy Jackie Young i Kelsey Bloom zdobyli 42 punkty i zaliczyli 11 asyst przy zaledwie trzech stratach. A’ja Wilson, która wyglądała najlepiej, mimo że krytykowała samą siebie za trafienie 10 z 22 rzutów z gry, pokazała, że ​​jest liderem na boisku, a także świetnymi statystykami (30 punktów, 18 zbiórek, 5 asyst i 3 bloki).

„Moje przesłanie było takie, że straciliśmy z oczu to, kim jesteśmy, ponieważ był to pierwszy mecz” – powiedział Wilson. „Mam wrażenie, że wszyscy próbujemy przywdziać płaszcz Supermana. Pomogłem więc moim kolegom z drużyny zrozumieć, że możemy tego dokonać i że nadal możemy się nawzajem ulepszać”.


Dlaczego Storm nie radził sobie w ofensywie po dodaniu All-Stars Diggins-Smith i Ogwumike?

Pas na: Po porażce u siebie z Minnesotą 83:70, w której w czwartej kwarcie zwyciężyli 20:10, Storm przypominało drużynę, która miała tylko dwa tygodnie wspólnych treningów. Seattle popełniło 17 strat i trafiło zaledwie 37% z gry, a po przerwie 31%.

„Myślę, że ogólnie w ofensywie po prostu nie mieliśmy płynności” – powiedziała po meczu trenerka Seattle Noelle Quinn. „Nie mieliśmy żadnych strat. Ułatwiliśmy Minnesocie obronę. Miałem zamiar od tego zacząć. W ataku nie byliśmy zsynchronizowani”.

W rezultacie, według ESPN Stats & Information, obrońca sztormu Jewell Lloyd miał zbyt wiele trudnych strzałów, których skuteczność 3 z 19 strzałów (16%) była najgorszą w historii drużyny, uzyskaną przez zawodnika, który oddał co najmniej 15 strzałów.

Według danych Second Spectrum jakość strzałów Loyda wynosząca 34% – czyli efektywny procent celnych rzutów z gry, jakiego oczekujemy na podstawie lokalizacji i rodzaju oddanych strzałów oraz odległości do pobliskich obrońców – była najniższą spośród wszystkich zawodników, którzy we wtorek odnieśli co najmniej pięć prób.

Po tym, jak w zeszłym sezonie Loyd ustanowił rekord łącznej liczby punktów WNBA w jednym sezonie (w drużynie Storm, która zakończyła rozgrywki z wynikiem 11-29), pojawienie się Digginsa-Smitha i Ogwumike’a miało to zmienić. Quinn czuła jednak, że jej zespół powrócił pod presją Lynx i publiczności podczas wieczoru otwarcia.

„Było to dla mnie zaskoczeniem, ale potem nabrało to sensu, ponieważ taka jest atmosfera pierwszej gry i tak dalej” – powiedział Quinn. „Wracasz do swoich nawyków, a my mamy pewne nawyki, które muszą się wydarzyć, a z niektórymi nawykami trudno się uporać w półtora tygodnia”.

Jedna szczególna długoterminowa obawa: Seattle generuje więcej prób za trzy punkty. Hat-trick drużyny Storm był ich najrzadszym od rozpoczęcia sezonu 2016 (przegrana 96-66 z Los Angeles w debiucie Stewarta w WNBA), a dziewięć prób to ich najmniej od 2019 roku. Minnesota, która zdobyła 42 punkty i 20 zbiórek od Navesy Colliera i Alana Smith prowadziła 21-3, strzelając zza łuku.

Po przegranej w pierwszym meczu u siebie Storm wyrusza teraz w trzymeczową podróż, która rozpocznie się w piątek w Minneapolis. Dziesięć z pierwszych 16 meczów zespołu odbędzie się poza Seattle, co trenerka Noelle Quinn powiedziała przed meczem, co jej się podoba.

„Szczególnie w przypadku tej grupy uważam, że to świetne rozwiązanie, ponieważ musimy rozwiązać pewne problemy i podoba mi się fakt, że możemy to zrobić w trudnych warunkach” – powiedział Quinn.


On gra

1:41

Alyssa Thomas została drugą zawodniczką WNBA, która w swoim debiucie w sezonie zanotowała triple-double

Alyssa Thomas zanotowała 12. triple-double w karierze, zdobywając 13 punktów, 13 asyst i 10 zbiórek i prowadząc Sun Fever.

Kto pojawił się w Connecticut Sun?

Vobel: Zarówno Sun (48,5%), jak i Fever (48,0%) oddawały mniej więcej taki sam procent strzałów z gry, ale Connecticut oddał o 16 strzałów więcej i miał 10 strat mniej. Chociaż spodziewamy się, że ponadczasowa Dewanna Bonner (20 punktów, sześć zbiórek) i Thomas będą dobrze grać w każdym meczu, wspaniale jest także zobaczyć, jak Sun przedstawia Tyashę Harris i Carringtona na polu obrony. Łącznie zdobyli 32 punkty, a rezerwowa strażniczka Sun Rachel Banham miała 10 punktów. Jeśli dodać do tego wtorkowy atak Carrington i jej wyjątkową pracę w obronie, naprawdę wyróżniała się podczas wieczoru otwarcia.

Potem był powrót Breonny Jones, która w czerwcu ubiegłego roku doznała kontuzji prawego ścięgna Achillesa. Zdobyła osiem punktów i trzy zbiórki, a Sun jest podekscytowana możliwością ich odzyskania.


On gra

1:02

Petnija Lani Hamilton zajmuje czwarte miejsce i poprowadzi Liberty do zwycięstwa

Petnija Laney-Hamilton zdobyła 10 punktów w czwartej kwarcie, co pomogło Liberty w powrocie na boisko i zwycięstwie nad Mystics w wieczór otwarcia.

Nowy Jork wygrał pierwszą odsłonę, ale potrzebował odbicia w czwartej kwarcie. Co zadziałało na rzecz wolności?

Vobel: Zespół Liberty skorzystał na lepszej grze w defensywie w czwartej kwarcie, a także na tym, że Jonquel Jones i Betnijah Laney-Hamilton grali już w drużynie. Łącznie zdobyli 45 punktów i 12 zbiórek i byli czołową obroną Liberty w zwycięstwie 85-80.

W ubiegłym roku Jones na początku sezonu nie była całkiem zdrowa i zajęło jej trochę czasu, zanim nabrała pełnych prędkości. W tym roku jest już gotowa.

„Kim byłam w zeszłym roku i gdzie jestem w tym roku – nie biorę tego za pewnik” – powiedziała Jones, która spędza swój drugi sezon w Nowym Jorku. „Doceniam te chwile i uwielbiam wychodzić na boisko i grać mocno”.

Niekoniecznie był to mocny ofensywny początek dla Stewart, która wypadła z gry 3 z 9 i zdobyła 8 punktów, ale zebrała 8 zbiórek.

„To nie był ładny mecz i uważam, że Waszyngton rzucił na nas za dużo” – powiedziała trenerka Nowego Jorku Sandy Brondello. „Znaleźliśmy rytm”.

W Waszyngtonie Shakira Austin wyglądała dobrze po tym, jak w zeszłym sezonie wystąpiła w 19 meczach z powodu kontuzji. Zdobyła 13 punktów, 5 zbiórek i 5 bloków. Zganiła się za to, że przegapiła porażkę w końcówce, ale było wiele rzeczy, które podobały jej się w grze Austina.

„To niesamowite być tam” – powiedział Austin. „Byłem bardzo przygotowany i czułem, że wykorzystałem swoje mocne strony. W tym roku chciałem to rozwinąć”.

READ  Mistrzostwa Jordan Ball’s Warriors ugruntowały jego koszykarskie dziedzictwo – NBC Sports Bay Area i Kalifornia