24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy po prostu nie mamy tego?

Czy po prostu nie mamy tego?

Niedzielna układanka Will Nediger jest profesjonalnym projektantem krzyżówek z Londynu w Ontario i regularnie publikuje artykuły w The New Yorker i innych gazetach, a także w The Times. Powiedział: „Lubię konstrukcje z wyzwaniami architektonicznymi – jak ta układanka, którą trudno było stworzyć, bo treść musiała być ułożona w określonej kolejności”.

To pierwsza pojedyncza zagadka roku pana Nedigera, chociaż współpracował przy dwóch innych odcinkach. Fascynuje mnie to, jak powstaje ten temat – zanim odkryłem pełny przepis, popełniłem wiele błędnych domysłów. Znalazłem inny Zagadka na jego blogu jest bardzo fajnaJeśli masz czas na drugie wyzwanie w ten weekend.

To wypełnienie jest tak gładkie i żywe, że czułem się, jakbym płynął, chociaż nie było to szybkie rozwiązanie. Zatrzymałem się, by zachichotać do STONERA z powodu „wielkiego myślenia”? i ESP dla „szóstej z pięciu?” (Zajęło mi minutę, aby dojść do swoich „zmysłów” i rozwiązać ten problem).

47a. Ten wpis był bardziej popularny w łamigłówkach z lat 50-tych i 60-tych, co każe mi pomyśleć, że czas znów zacząć nazywać SHINDIGS „zabawnymi funkcjami”. (Wypełniłem ten wpis w czasie, gdy temat zaczął mnie świtać, co sprawiło, że zacząłem się zastanawiać, czy 25A, „część ciała, którą ludzie mają, a której nie mają inne naczelne”, może być „golenią”. okazuje się, że tylko my”. zwierzę Z podbródkiem i szpicem, i nikt tak naprawdę nie wie dlaczego.)

76a. Przeczytałem tę instrukcję, „chemiczny składnik w flubberze”, nie wiedząc, że „snuch” był wynalazek na ekranie w „Profesor roztargniony. To narzędzie do przenoszenia „latającej gumy”, ale przepisy mówią, że woda, klej i boraks sprawią, że szanowany faks (Nie próbuj go jeść ani golić.)

93a. To ciekawa nazwa po raz pierwszy – odkryłem RUSSOLO na skrzyżowaniach i założyłem, że ten „kompozytor Luigi, który był pionierem muzyki noise” pochodził prawdopodobnie z lat 60. lub później, a nie był Futuryzm na początku XX wieku.

READ  Trzech zabitych i jeden zaginiony z powodu deszczu w największym mieście Nowej Zelandii

7d. Miałem tutaj „królową”, oznaczającą „jednostkę polityczną starych Hawajów”. Czytałam o tym Królowa Lili’uokalani Kilka lat temu zrobiłem wrażenie, ale to z niewłaściwej epoki. W czasach starożytnych wyspy uważano za przywódców.

12d. Ten wpis zawsze był określany jako pirat, a nie „pączek przypominający ekler”, ale nie mogę znaleźć żadnego związku między prostokątnymi pączkami a pełnym morzem (lub Bielizna z pełnym pokryciemz tego powodu). Jednak prawdopodobnie widziałeś gdzieś LONG JOHN w pudełku z ciastami. (Jeśli ten przewodnik skusi Cię do kuchni, Poświęć trochę czasu.)

Nie ma wątpliwości, że zaaranżowanie dzisiejszych wpisów tematycznych wymagało dużo strategii; Połączenie asymetrii i symetrii jest naprawdę ciekawe. Istnieją cztery grupy początkowego słowa, wymienione dość niewinnie, oraz osobny wpis, dłuższy i bardziej szczegółowy, który zawiera powtórzenie tego słowa w odpowiednim terminie lub wyrażeniu. Dłuższe wpisy są takie same, ale ziarno każdego z nich jest ukryte gdzieś na północy, więc jeśli rozwiążesz wskazówki do tej układanki w kolejności, te duplikaty (które rzadko występują w krzyżówce) mogą się do ciebie podkraść.

Pierwszy przykład w tej układance pochodzi z bardzo zwyczajnego hasła 18-Across: „Doohickey”. To po prostu rozwiązuje sprawę. Jeśli chcesz przejść do kilku wpisów do 27-Across, „Rozszerzanie argumentów [ref. 18-Across]„Znajdziesz kilka wojowniczych słów — i coś jeszcze — które również opisują drugie pojawienie się czegoś w Grid.

Tuż pod tą łamigłówką jest 23-Across, „konkurencja z wieloma „ograniczonymi” wynikami, która kończy się na RODEO (ponieważ małe psy są ograniczone do używania lasso? Nie wiem). Nieco później, o 48 i 87 po drugiej stronie, to dowód: „Kilka razy byłem w okolicy bloku” [ref. 23-Across]Innym sposobem powiedzenia, że ​​to NIE JEST MOJE/PIERWSZE RODEO. Oczywiście, to też NIE JEST PIERWSZE RODEO!

Powinienem był zrozumieć cel 33-Across, „niesamowicie znajome uczucie”, zanim dotarłem do tej prezentacji puzzli 70-Across”, klasyczny cytat z Yogi Berry [ref. 33-Across]. Musiałem jeszcze raz przejść do IT’S DEJA VU ALL, aby powiązać każde wyrażenie z iteracją zaimplementowaną w układance.To takie pomysłowe!

READ  Izrael przygotowuje się do „dużych” operacji naziemnych, w miarę jak mieszkańcy Gazy gromadzą się na południe

Dwa nazwiska w tym imieniu mogą być nieznane wielu analitykom. Jeśli Luigi Russolo jest dla Ciebie nowy, mam nadzieję, że przeczytasz o tej wspaniałej osobie, która wynalazła własne eksperymentalne instrumenty muzyczne i napisała manifest „The Art of Noise”. Niezwiązana uwaga: chciałbym wspomnieć dla przypomnienia, że ​​nie uważam analizy 78-via za uzasadnioną odpowiedź na krzyżówkę (nazywałem ją ANI).

Abonenci mogą Zajrzyj na klawisz odpowiedzi.

Próbujesz wrócić do strony z puzzlami? tutaj.

Co myślisz?