24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy muszę spędzić 90 dni sam, jeśli mam wyjazd służbowy do Polski?  |  Sprawy konsumenckie

Czy muszę spędzić 90 dni sam, jeśli mam wyjazd służbowy do Polski? | Sprawy konsumenckie

Za piętnaście dni będę musiał jechać do Polski do pracy. Jeśli nowe zasady podróżowania, muszę zrobić test Govt PCR na drugi dzień mojego powrotu. Jednak strona internetowa Departamentu Zdrowia i Ubezpieczeń Społecznych (DHSC) stwierdza, że ​​testów PCR nie można wykonać w ciągu 90 dni od pozytywnego testu na chorobę Govt. Miałem wirusa miesiąc temu. Nie mogłem znaleźć żadnych wskazówek, co robić.
RD, Hastings, Wschodnie Sussex

Podnosisz pytanie, które dotyczy setek tysięcy ludzi i milczy w kwestii wskazówek DHSC dla gości z zagranicy. Covit sugeruje przeprowadzanie testów i śledzenie przed wykonaniem testu PCR lub testu przepływu bocznego w ciągu 90 dni po postawieniu diagnozy, ponieważ pozostałe inaktywowane fragmenty wirusa mogą dawać dodatni wynik przez okres do trzech miesięcy po ustąpieniu ryzyka infekcji.

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia, która zastąpiła Wielką Brytanię w zakresie zdrowia publicznego w październiku, podkreśliła tę kwestię dopiero w środę, ale dopiero na zakończenie wytycznych dla tych, którzy mieli kontakt z kimś, kto uzyskał wynik pozytywny. Chociaż poradnictwo 90-dniowe dotyczy ogólnie osób cierpiących na ostatnią chorobę Covia, stwierdza, że ​​powinni oni przejść test PCR po powrocie do Wielkiej Brytanii z zagranicy. Nowe przepisy wymuszają izolację pasażerów do czasu uzyskania negatywnego wyniku, co oznacza trzy miesiące samoizolacji.

Aplikacja NHS Covit Pass rejestruje naturalną odporność, która, jak się uważa, utrzymuje się do 180 dni po zakażeniu. Chociaż jest to ogólnie akceptowalne w miejscach takich jak domy opieki, które wymagają negatywnego wyniku testu, nie ma to wpływu na nowo przybyłych do Wielkiej Brytanii. Twoja podróż może zatrzymać Cię w domu do przyszłego roku, a jeśli to możliwe, odwołam ją.

Wyślij e-mail na adres [email protected]. Dodaj adres i numer telefonu. Zgłoszenia i publikacja należą do nas Regulamin