16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cztery osoby zginęły w tajfunie w Polsce

Cztery osoby zginęły w tajfunie w Polsce

WARSZAWA, 22 października (Reuters) – Polski huragan uderzył w czwartek w nocy, zabijając co najmniej cztery osoby i raniąc 18 innych, niszcząc mienie w zachodniej i środkowej części kraju oraz wycinając drzewa.

Strażacy powiedzieli, że ponad 10 000 incydentów i 930 budynków zostało uszkodzonych, podał prywatny nadawca TVN24, z poważnymi szkodami dla zachodniej części Lubuskiego i centralnego obszaru Łockiego.

„Burza była straszna, złamała blachę i przeniosła ją z jednej części dachu na drugą stronę domu” – powiedział TVN24 Kristof Kolkinsky, że burza zniszczyła dom we wsi Moskowis w centralnej Polsce. .

Strażacy usuwają zwalone drzewo po silnym wietrze 21 października 2021 r. w Vokli w Polsce.

„Dobrze mieć kominy, bo inaczej rozerwałby cały dach”.

W południowo-zachodnim Wrocławiu policja twierdzi, że dwie osoby zginęły, gdy drzewo spadło na samochód.

„Wrocławska policja otrzymała informację, że drzewo spadło na jadący pojazd” – powiedział policjant Pavel Noka. Niestety na miejscu potwierdzono śmierć dwóch osób w samochodzie.

Polski Urząd Meteorologiczny wydał w piątek wieczorem nowe ostrzeżenia o burzach, spodziewane są silne wiatry na północy kraju.

Napisane przez Alana Charlisha; Montaż przez Alexa Richardsona

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  Turniej Przedkwalifikacyjny FIBA ​​​​Olimpijski 2024 2023 Polska-Estonia 2023 - Gospodarze Polska pokonali Bośnię i Hercegowinę o bilet OQT na pobyt w Road to Paris 2023.