24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Członkowie związku protestują przeciwko rzekomym dodatkowym cięciom

Członkowie związku protestują przeciwko rzekomym dodatkowym cięciom

I tak już kruche stosunki między Condé Nast a związkiem zawodowym reprezentującym ponad 400 pracowników Galeria próżności, Magazyn Vogue'a I GQmiędzy innymi postami, wydaje się wisieć na włosku.

W środę po południu około 35 członków związku zawodowego Conde maszerowało do biur dyrektorów, aby zaprotestować przeciwko dodatkowym zwolnieniom, które ich zdaniem grożono podczas wtorkowych negocjacji pracowniczych. Podczas wtorkowej sesji negocjacyjnej w sprawie pierwszej umowy firma oświadczyła, że ​​zamierza dodać pięciu kolejnych pracowników do listy dotychczasowych pracowników, którzy zostaną zwolnieni, i przestrzegła, że ​​może dodać kolejnych – twierdzi Związek Conde, który również reprezentuje pracownicy Conde. paskudna rozrywka, w dobrym zdrowiu, Allure, Architectural Digest, Condé Nast Traveler, Epicurious, Teen Vogue, Glamour I Samego siebie. (Niektóre Nowojorczyk Pracownicy targują się w oddzielnym związku.)

Condé Union zarzuca także, że podczas wtorkowego spotkania na Zoomie, które zarząd najwyraźniej nagle zakończył, firma nie przedstawiła żadnych kontrpropozycji w stosunku do żądań związku z poprzedniego tygodnia – na przykład dotyczących telepracy i płatnego urlopu.

Tymczasem Condé Nast we wtorek wniósł oskarżenie o nieuczciwe praktyki pracownicze przeciwko organizacji związkowej Condé Nast, NewsGuild of New York, za „złą wiarę i powierzchowne negocjacje” – wynika z notatki firmowej rozesłanej pracownikom należącym do związku. . . Firma jako powód podaje, że w ciągu czterech miesięcy od negocjacji „ [the union] „Nie potraktowaliśmy jeszcze poważnie naszej propozycji redukcji zatrudnienia”, ponieważ w grudniu złożyliśmy tylko jedną propozycję zwolnień, w której wezwano do co najmniej siedmiu miesięcy odprawy i COBRA dla dotkniętych pracowników i zażądano tylko 28 redukcji zatrudnienia zamiast 94 proponowanych pierwotnie .

„Poinformowaliśmy również związek, że zaczniemy proponować środki oszczędnościowe, aby zrównoważyć koszty ciągłych kosztów wynagrodzeń, które nie są ujęte w naszym budżecie na rok 2024” – czytamy w notatce. „Pomimo naszych najlepszych starań, aby tego uniknąć, opóźnienie związku nie pozostawia nam innego wyboru, jak tylko zaoszczędzić koszty. Dzisiaj powiedzieliśmy związkowi, że do proponowanej listy redukcyjnej dodamy dodatkowe stanowiska.

READ  Premiera „The Last Of Us” przyciąga 4,7 mln widzów — Deadline

W oświadczeniu Susan DeCarava, prezes NewsGuild of New York, nazwała oskarżenie „rażącą próbą zmuszenia nas do zaakceptowania postawionych im zarzutów”. [management’s] Plany zwolnień.” Dodała: „Tak jak to robiliśmy podczas negocjacji, jesteśmy gotowi targować się, gdy administracja chce wstrzymać przedstawienia teatralne i negocjować w dobrej wierze”.

Nowe zwolnienia zaproponowano około dwa tygodnie po Axios wspomniany Dyrektor generalny Condé Nast, Roger Lynch, powiedział, że firma „nie planuje dalszych cięć”, co rozgniewało związek i jego członków. Lynch po raz pierwszy ogłosił, że 1 listopada firma zamierza zwolnić pięć procent siły roboczej i od tego czasu związek Condé negocjuje te cięcia. Przed wtorkiem firma poinformowała związek, że monitoruje 94 członków związku, czyli 20 procent związku Condé. „To, co wydarzyło się we wtorek, było rażącym przejawem manipulacji przez administrację źródłami utrzymania ludzi”. Galeria próżności – oznajmił w oświadczeniu menadżer ds. mediów społecznościowych Mark Alan Berger. „To po prostu niedopuszczalne i dzisiaj to pokazujemy”.

według Galeria próżności Pisarka i prowadząca sklep Erin Vanderhoff, która wzięła udział w środowym proteście, ani Lynch, ani dyrektor ds. treści, ani dyrektorka redakcyjna globalna Anna Wintour nie byli obecni w biurach podczas protestu. Kierownictwo zebrało się w pokoju, jak zademonstrował personel. „Nie mogę powiedzieć, skąd wzięło się tych pięć stanowisk pracy ani nawet czy było ich tylko pięć, ponieważ nie jest to jasne, ale mogę powiedzieć, że niektóre osoby znajdujące się już na liście odgrywają bardzo zasadniczą rolę w pomaganiu Condé Nast przetrwa burzę” – powiedziała. Wszystkie media cyfrowe.

Według osoby zaznajomionej ze sprawą pracownikom znajdującym się na liście zwolnień powiedziano, że zostaną przeniesieni do odrębnej od ich poprzednich marek grupy zwanej „Centralną Jednostką Treści”. Chociaż dokładna praca, jaką będzie wykonywać CCU, nie jest jeszcze znana – pracownicy powinni otrzymać przydzielone zadania w poniedziałek 25 marca – grupa będzie podlegać Chrisowi Depresso, wiceprezesowi ds. finansów i operacji treści.

READ  Drugi sezon „Lokiego” debiutuje z rekordową liczbą widzów przez 3 dni w Disney+ – ostateczny termin

Condé Union i kierownictwo wynegocjowały swój pierwszy kontrakt związkowy od września 2022 r. Relacje między tymi dwiema stronami były kontrowersyjne od czasu ogłoszenia zwolnień 1 listopada, kiedy NewsGuild of New York (związek macierzysty Condé Union) wniósł wstępne zarzuty przeciwko nieuczciwym praktykom w pracy firmy w styczniu, a pracownicy rozpoczęli strajk 23 stycznia, w dniu ogłoszenia nominacji do 96. ceremonii wręczenia Oscarów, ważnym dniu wiadomości dla takich tytułów jak Galeria próżności. NLRB nie wydało jeszcze orzeczenia w sprawie zarzutu postawionego przez NewsGuild za nieuczciwe praktyki pracy.

Obie strony mają powrócić do negocjacji w czwartek.

Dodatkowe raporty Lachlana Cartwrighta.