24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Członkostwo będzie wkrótce wymagane w jadalni?

Członkostwo będzie wkrótce wymagane w jadalni?


Strefa gastronomiczna Costco była miejscem docelowym wielu kupujących, niezależnie od tego, czy są oni członkami hurtowni, czy nie. Ale wkrótce te hot dogi i kawałki pizzy mogą być dostępne tylko dla członków.

On gra

Większość z nas już wie, że 8 kwietnia to dzień całkowitego zaćmienia słońca. Jednak dla niektórych smakoszy dzisiejszy dzień może oznaczać zachód słońca i możliwość zjedzenia posiłku w strefie restauracyjnej Costco.

Strefy gastronomiczne tego hurtownika, w których można było kupić plastry pizzy za 1,99 dolara oraz szeroki wybór hot dogów i napojów za 1,50 dolara, były ulubionymi miejscami zarówno wśród członków, jak i osób niebędących członkami. Aby robić zakupy w Costco, musisz mieć członkostwo zaczynające się od 60 USD rocznie. Ale historycznie rzecz biorąc, osoby niebędące członkami mogły wejść do jadalni, aby zjeść.

Istnieją pewne oznaki – dosłownie – że bezczynność dobiega końca. Na początku tego miesiąca użytkownik na Sieć społecznościowa Reddit Opublikowała zdjęcie tablicy, która według niej została zrobiona w Orlando na Florydzie Costco.

„Od 8 kwietnia 2024 r. do zakupów w naszym food court wymagana będzie aktywna karta członkowska Costco” – głosił napis. „Możesz dołączyć już dziś. Sprawdź szczegóły w liczniku członkostwa.”

Inni zamieścili zdjęcia znaków w innych lokalizacjach, ale nie ma jasnej, jednolitej polityki miejsca pracy Jak podaje gazeta Al-Share'a..

Costco nie odpowiedziało natychmiast na zapytanie dotyczące statusu food courtu.

To nie pierwszy raz, kiedy Costco stara się zniechęcić osoby niebędące członkami do spożywania posiłków w lokalach gastronomicznych. W lutym 2020 r. – zanim blokada związana z pandemią wirusa miała wejść w życie – klienci Costco zgłaszali podobne objawy.

READ  Strata Alibaba na poziomie 80% może się przedłużyć ze względu na obawy dotyczące konkurencji

Costco również niedawno rozpoczęło rozprawienie się z osobami niebędącymi członkami stowarzyszenia wchodzącymi do sklepów. W zeszłym roku sprzedawca zaczął rutynowo prosić klientów o pokazanie identyfikatorów członkowskich wraz ze zdjęciami, gdy korzystają z kas samoobsługowych, aby zniechęcić do dzielenia się członkostwem z osobami niebędącymi członkami.

„Uważamy, że nie jest właściwe, aby osoby niebędące członkami otrzymywały takie same korzyści i ceny jak nasi członkowie” – stwierdzono w ówczesnym oświadczeniu Costco dla USA TODAY. „Costco jest w stanie utrzymać nasze ceny na jak najniższym poziomie, ponieważ nasze składki członkowskie pomagają zrekompensować nasze wydatki operacyjne, co sprawia, że ​​nasze składki członkowskie i struktura są dla nas ważne”.

Obawy w miejscu pracy: Pracownicy fast foodów tracą pracę w Kalifornii po wejściu w życie nowego prawa dotyczącego płacy minimalnej

Dlaczego potrzebujesz członkostwa Costco, aby robić zakupy lub kupować hot dogi?

Wszystkie te podjęte kroki mogą zachęcić kupujących do tego Zdobądź własne członkostwo.

Costco, które odnotowało przychody w wysokości 237,7 miliardów dolarów w 2023 roku, wygenerowało 4,6 miliarda dolarów ze składek członkowskich od prawie 128 milionów członków. Jak wynika z raportu rocznego spółki za rok 2023. Oznacza to wzrost o 8% w stosunku do roku 2022. W roku 2023 firma odnotowała wskaźnik odnawiania członkostwa na poziomie 90%.

Oprócz członkostwa Gold Star za 60 USD Costco sprzedaje również członkostwa Executive za 120 USD rocznie, co zapewnia dodatkowe oferty na paliwo, podróże, ubezpieczenie i nie tylko.

Niektórzy członkowie omawiający tę kwestię na Reddicie uważali, że zawsze było tak, że członkom kazano jeść w istniejącym korcie. „1,5 dolara dla psów to nie prawo” – głosił jeden z plakatów na Reddicie.

„Kiedy Costco zaczęło to egzekwować, kolejki do restauracji spadły, co bardzo mi się podoba. Po tym, jak wydałem 300 dolarów w Costco, ten żeton o wartości 2 dolarów sprawił mi tyle radości” – powiedziała inna.

READ  Zanurkowanie w akcje New York Community Bank budzi obawę przed szerszym kryzysem

Jeśli jednak zmiana nastąpi, nie będzie ona dobra dla wszystkich. „Człowieku, kiedy byłem na studiach i byłem zbyt biedny, żeby wykupić członkostwo, chodziłem tam na lunch. Hot dog za 1,5 dolara? Pizza? Darmowe dolewki? Zaoszczędziłem mnóstwo pieniędzy!” Jeden post na Reddicie został wywołany.

Dlaczego hot dogi Costco wciąż kosztują tylko 1,50 dolara?

Dwa lata temu dyrektor finansowy Costco, Richard Galanti, powiedział inwestorom podczas rozmowy telefonicznej w celu omówienia wyników finansowych, że chociaż ceny innych artykułów w sklepie mogą wzrosnąć, oferta hot dogów nie wzrośnie.

„Utrzymaj ceny hot dogów i napojów gazowanych trochę dłużej – na zawsze” – powiedział podczas rozmowy. Według MarketWatch.

To nie pierwszy raz, kiedy grubaska Costco obstaje przy cenie zestawu hot dogów. Craig Jelinek, ówczesny dyrektor generalny Costco, wspomina, jak powiedział współzałożycielowi Costco Jimowi Singalowi, że sprzedawca nie może dalej sprzedawać zestawu za 1,50 dolara, ponieważ „tracimy tylne kończyny”. Zgłoszono 424 lokalizacje komercyjne.

„Jeśli będziesz hodować soczyste hot dogi, zabiję cię. Dowiedz się” – Sinegal powiedział Jellinekowi, który obecnie pracuje jako konsultant w Costco.

Dlatego Costco zbudowało własną fabrykę hot dogów. „Utrzymaliśmy go na poziomie 1,5 dolara i zarabiamy wystarczająco dużo, aby uzyskać godziwy zwrot” – powiedział wówczas Jelinek.

Wkład: James Powell i Scott Gleeson

Śledź Mike'a Snydera na X i Threads: @mikesnider & com.micegsnider.

O czym wszyscy mówią? Zapisz się do naszego newslettera, aby już dziś otrzymywać najświeższe informacje