19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Creighton pokonuje Oregon w 2 dogrywce i awansuje do turnieju NCAA

Creighton pokonuje Oregon w 2 dogrywce i awansuje do turnieju NCAA

PITTSBURGH — Stephen Ashworth i Ryan Kalkbrenner zdobyli 3 punkty w drugiej dogrywce, a Creighton pokonał swojego byłego trenera, Danę Altman z Oregon State, i awansował do Sweet 16 turnieju NCAA po zwycięstwie 86-73 w sobotni wieczór.

3 sekundy mierzącego 6 stóp 1 Ashwortha i rzadki trafienie Kalkbrennera 7:1 pomogły trzecio rozstawionym Bluejays (25-9) zdobyć pierwsze 15 punktów po drugiej dogrywce i odstraszyć rozstawionych z 11. Ducks (24-12) ).

Ashworth zdobył 21 punktów, Trey Alexander dodał 20, a Kalkbrenner 19 dla Creighton, który po raz trzeci w ciągu czterech lat wystąpi w Sweet 16, gdy w przyszłym tygodniu zmierzy się z Tennessee w Midwest Regional w Detroit.

Potrzebna była równowaga, mocne strzały, rzuty wolne i opanowanie, aby Bluejays pokonali Jermaine’a Quesnarda i Navale Dante 1:2 z Oregonu.

Quesnard, który zdobył 40 punktów w pierwszej rundzie przeciwko Południowej Karolinie – swojej byłej szkole – zdobył 32 punkty, a Dante dodał 28 punktów i 20 zbiórek.

Był to drugi mecz rozgrywany do późna w nocy na stadionie PPG Paints Arena po tym, jak stan North Carolina State zakończył passę Kopciuszka w Oakland zwycięstwem 79-73 w pierwszym meczu.

Do pojedynku doszło pomiędzy najlepszymi trenerami w historii Creighton — Altmanem i Gregiem McDermottami, dwoma bliskimi przyjaciółmi, czasami kumplami od golfa, i powodem, dla którego Bluejays są potęgą średniej wielkości i marcowym zagrożeniem.

Przez dwie godziny ich drużyny walczyły ramię w ramię, nie oddając ani centymetra. Było 14 zmian prowadzenia, dziewięć remisów i tyle dramatyzmu, ile można zmieścić w meczu o mistrzostwo.

READ  Zmieniono datę rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Katarze 2022, ponieważ FIFA pozwala gospodarzom na grę jako pierwsi