13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Costa wraca do Polski | Herold

Herold

Eddie Sikkami Starszy Korespondent Sportowy

Piłkarz reprezentacji Farmera Zimbabwe Costa Namoines wrócił do Polski, gdzie dekadę temu rozpoczął karierę w Europie.

35-letni obrońca dołączył do Podbeskitsi Peelsko-Piala (DSP), które niedawno odpadło z polskiego doplight Extraclassa, po tym, jak uplasowało się na dole ligi z 16 zespołami.

DSP zagra w tym sezonie w lidze Fortuna 1, drugiej lidze polskiej piłki nożnej. Namoinesu zbliża się do końca swojej kariery, podpisując roczny kontrakt z klubem.

Defender dołączył już do swoich kolegów z drużyny i wziął udział w przedsezonowym meczu towarzyskim z czołową drużyną Wisłą Crago w weekend. W drugiej połowie był zmiennikiem z przewagą 1:1.

DSP próbuje ponownie awansować do najwyższej klasy lotów do Polski i cieszy się, że Namoinese jest w swoich księgach.

„Od Zimbabwe do Peelsco-Piala przez Wisłę, Łubin i Pragę. Od getta do chłopca, do doświadczonego wojownika Costa Namoinesu, przyjdź do DSP ”- powiedział klub na Twitterze.

KS z Maswingo United Namoynes nie jest obcy Polsce, który swoją europejską karierę rozpoczął w 2007 roku po podpisaniu kontraktu z Wisłą dla „Ustroniyangi”.

Treadlock Defender spędził następne pięć lat przenosząc się do Jacqueline Lupin. Zainteresował go czeskie legendy Sparty Prox, gdzie dał się poznać jako legenda klubu.

Jego ostatni etap odbył się w Kerala Blasters w Indiach, gdzie spędził osiem miesięcy od października 2020 do czerwca 2021. TBS pochwalił doświadczenie Namoinesu na swojej stronie internetowej.

– W Prox jest legendą, grał w ponad 200 meczach dla Sparty, których był kapitanem. Jest zaliczany do najlepszych obcokrajowców, którzy grali w Premier League.

„Jego europejska kariera zaczęła się tutaj, w Górach Pescidi. 22-latek pół roku później dołączył do KS Wisła „Ustroniyanga”, kiedy został zauważony przez Lupina, gdzie spędził pięć lat grając 120 meczów, awansując do Premier League i w 2013 do Sparty Brock.

READ  Siły amerykańskie w Polsce przygotowują się do pomocy uchodźcom w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę

„Wygrał mistrzostwa i trofeum Czech 2014, trofeum narodowe w sezonie 2019/20, kwalifikacje do Ligi Mistrzów i fazę drużynową Ligi Europy w 2014 i 2015 roku. Zagrał w ponad 200 meczach dla zespołu z Pragi, a także był kapitanem zespołu.

„Jesienią 2020 roku podpisał kontrakt z Kerala Blasters z indyjskiej Super League, gdzie grał w 16 meczach i strzelił dwa gole. Dziewięciokrotnie reprezentował Zimbabwe.

„To środkowy obrońca, lewy obrońca z dużym doświadczeniem w lidze Fortuna 1. Podpisał roczny kontrakt z Podbeskitzem. Costa – Witamy w Podbeskitz” Klub ogłosił na swojej stronie internetowej.