22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Coroczne orędzie bożonarodzeniowe króla Karola III zawiera elementy zrównoważone

Coroczne orędzie bożonarodzeniowe króla Karola III zawiera elementy zrównoważone

LONDYN (AP) – Król Karol III przekazuje swoją drugą bożonarodzeniową wiadomość z Pałacu Buckingham przed żywym drzewem ozdobionym trwałymi ozdobami.

Orędzie, które zostanie wyemitowane w poniedziałek o 15:00, będzie drugim świątecznym przemówieniem króla od czasu wstąpienia na tron, ale pierwszym od majowej koronacji.

Naturalne dekoracje zdobiące choinkę wykonano z drewna, suszonych pomarańczy, brązowego szkła, szyszek i papieru. Pałac twierdzi, że drzewo zostanie przesadzone w późniejszym terminie.

Przez większość swojego życia Charles promował kwestie środowiskowe, takie jak ochrona dzikiej przyrody i zwalczanie zmian klimatycznych na długo przed ich powszechnością. Miało to miejsce na początku miesiąca Szczyt klimatyczny ONZ COP28 w Dubaju.

Ostatni rok w jego kraju Pierwsza wiadomość świąteczna Jako król Karol przywołał wspomnienia swojej zmarłej matki, królowej Elżbiety II, i złożył hołd „bezinteresownemu poświęceniu” brytyjskich pracowników służb publicznych.

Wielu z tych pracowników spędziło większą część ubiegłego roku na zmaganiach z rządem w sprawie wynagrodzeń, co doprowadziło do zakłóceń w transporcie i edukacji oraz wydłużyło i tak już długi czas oczekiwania w szpitalach, gdy lekarze, pielęgniarki i pracownicy ambulansów odchodzili z pracy – niektórzy na kilka dni – przez rok.

Gdy Elizabeth wygłaszała przemówienie przy biurku, Charles w zeszłym roku stał obok choinki w kościele na terenie zamku Windsor, gdzie pochowani są jego rodzice.

W tym roku będzie przemawiał z sali w pałacu Buckingham prowadzącej na balkon, na którym członkowie rodziny królewskiej zebrali się po ceremonii koronacji.

READ  Dyrektor generalny Disneya twierdzi, że trwają prace nad „Krainą Lodu 4”.