24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Coinbase czerpie korzyści z szaleństwa związanego z bitcoinowymi funduszami ETF, aby opublikować swój pierwszy kwartalny zysk od dwóch lat

Coinbase czerpie korzyści z szaleństwa związanego z bitcoinowymi funduszami ETF, aby opublikować swój pierwszy kwartalny zysk od dwóch lat

Coinbase Global (COIN) odnotowała swój pierwszy kwartalny zysk od dwóch lat, gdy handel wzrósł w obliczu nowej fali optymizmu co do aktywów cyfrowych, wyznaczając potencjalny punkt zwrotny dla największej amerykańskiej giełdy kryptowalut.

Inwestorzy z radością przyjęli tę wiadomość, co spowodowało, że w piątek akcje Coinbase wzrosły o ponad 13% w notowaniach przed otwarciem sesji. W 2024 r. akcje spółki spadły dotychczas o 5% od czwartkowego zamknięcia, ale w ciągu ostatniego roku wzrosły o 180%.

Coinbase wygenerował w czwartym kwartale przychody w wysokości 273 milionów dolarów, znacznie powyżej oczekiwań analityków. Był to pierwszy dodatni wynik kwartalny od czwartego kwartału 2021 roku, kiedy jeszcze szalał niedawny boom na kryptowaluty.

Zaskakujące wyniki w czwartym kwartale podniosły wyniki całoroczne do zysku netto w wysokości 95 milionów dolarów.

Jednym z powodów, dla których Coinbase wystrzeliła na plus, było to, że przyciągnęła więcej traderów na swoją platformę i więcej klientów ze względu na działalność i usługi subskrypcyjne. Całkowite przychody z transakcji wzrosły o 64% do 529 milionów dolarów.

Skorzystała także na uwolnieniu środków niegotówkowych w wysokości 121 milionów dolarów, które zostały przeznaczone na pokrycie podatków, oraz na zyskach w wysokości 18 milionów dolarów z wykupu długów.

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, bierze udział w konferencji Piper Sandler Global Exchange and FinTech w Nowym Jorku, USA, 7 czerwca 2023 r. REUTERS/Brendan McDiarmid

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase. Reuters/Brendan MacDiarmid (Reuters/Reuters)

Tym, co pomogło przyciągnąć więcej osób do Coinbase, był nagły wzrost rynku spowodowany spekulacjami, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd może wyrazić zgodę na fundusze notowane na giełdzie bitcoinów.

Fundusze ETF umożliwiłyby inwestorom uzyskanie dostępu do największej kryptowaluty na świecie bez konieczności jej posiadania, co potencjalnie zwiększyłoby główny nurt atrakcyjności aktywów cyfrowych.

SEC ostatecznie wydała te zgody na początku stycznia, a Coinbase pełnił funkcję depozytariusza ośmiu z 11 funduszy ETF. Firma może odnieść korzyści ze współpracy z emitentami funduszy ETF za pośrednictwem swoich depozytariuszy, wiodących firm zajmujących się handlem i rozliczeniami handlowymi.

READ  Zscaler Stock pojawia się jako najlepsze szacunki Zscalera dotyczące wzrostu cyberbezpieczeństwa w chmurze

Od tego czasu cena bitcoina (BTC-USD) wzrosła do ponad 52 000 dolarów, co stanowi najwyższy poziom od 2021 r. Nadal jest daleka od najwyższego w historii poziomu 68 789 dolarów ustalonego w 2021 r., czyli roku, w którym skorzystał na okresie niższych cen. oraz bodźce fiskalne, które pozwolą inwestorom umieścić nadwyżki oszczędności.

Rynek załamał się w 2022 r. wraz ze wzrostem cen i upadkiem gigantycznej giełdy kryptowalut FTX, po czym niespodziewanie powrócił w 2023 r. Bitcoin wzrósł w zeszłym roku o ponad 150%.

Byczy argument dla Coinbase i większej branży w 2024 r. polega na tym, że wiele z największych problemów kryptowalut znajduje się teraz oficjalnie w lusterku wstecznym po skazaniu założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda i przyznaniu się do winy przez dyrektora generalnego Binance Changpenga Zhao.

Jednak Coinbase nadal stoi przed pewnymi wyzwaniami. Jest w trakcie batalii prawnej z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, która w czerwcu ubiegłego roku pozwała giełdę za rzekome prowadzenie nielicencjonowanej giełdy kryptowalut, brokera i agencji rozliczeniowej, narażając jej przyszłe zyski na ryzyko.

Firma zdecydowała się bronić w sądzie, a jej dyrektor generalny Brian Armstrong głośno wyrażał swoje spory z SEC.

Firma aktywnie lobbuje również w Waszyngtonie, aby uzyskać większą przejrzystość w zakresie regulacji świata kryptowalut.

„Jesteśmy pewni, że Stany Zjednoczone uzyskają to prawo, czy to od sądów tworzących nowe orzecznictwo, od uchwalenia przez Kongres nowego ustawodawstwa, czy ostatecznie od 52 milionów Amerykanów, którzy w tym roku skorzystali z głosowania w kryptowalutach” – powiedział podczas wezwanie z następnymi wyborami.” Analitycy w czwartek

„Kryptowaluty wciąż potrzebują swojego momentu na iPhone’a” – powiedział Armstrong. „Mamy nadzieję, że możemy pomóc w realizacji tego celu”.

David Hollerith jest starszym reporterem w Yahoo Finance zajmującym się bankowością, kryptowalutą i innymi obszarami finansów.

Kliknij tutaj, aby otrzymywać najnowsze wiadomości, aktualizacje i nie tylko związane z kryptowalutami Eter I Bitcoina Ceny, kryptowalutowe fundusze ETF i wpływ rynku na kryptowaluty

READ  Nowy pseudonim „Metamates” wyśmiewany przez pracowników Facebooka

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance