16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co wiemy o śmiertelnym upadku mostu Morbi w Indiach w Gujarat

Co wiemy o śmiertelnym upadku mostu Morbi w Indiach w GujaratCNN

135 osób zginęło w zwinięcie mostu wiszącego na linach w Indie Zachodni Gujarat to jedna z najgorszych tragedii bezpieczeństwa publicznego, jakie dotknęły ten kraj w ostatnich latach.

takie jak Władze badają wypadek, Pojawiły się pytania dotyczące zawalenia się wąskiego chodnika i roli producenta elektrycznego, którego zadaniem jest zachowanie konstrukcji z epoki kolonialnej, która została ponownie otwarta dla publiczności dopiero w zeszłym tygodniu po naprawach.

Oto, co wiemy.

Szacuje się, że na moście na rzece Machu w mieście Morbi przebywało około 200 osób, kiedy 30 października około 18:30 czasu lokalnego zawalił się do wody, według władz stanu Gujarat.

Urzędnicy powiedzieli, że wśród 135 zabitych było co najmniej 30 dzieci. Nie jest jasne, ile osób nadal zaginęło, a władze nie podały liczby rannych.

36-sekundowe wideo zamieszczone przez Departament Hrabstwa Morby w News-18 w CNN pokazuje duży tłum młodych ludzi zebranych na moście tuż przed jego zawaleniem.

Film pokazuje niektórych mężczyzn kołyszących mostem z boku na bok, zanim konstrukcja się cofnie, topiąc ludzi stojących na nim w rzece.

Minister spraw wewnętrznych Gudżaratu Harsh Sanghvi powiedział 31 października Kabel wyglądał, jakby został przecięty.

Zdjęcia zrobione w następstwie pokazały ludzi gromadzących się na brzegu rzeki obok zniekształconego żelaznego korytarza zawieszonego pod ostrym kątem w wodzie.

Ocaleni i świadkowie śmiertelnego wypadku opisywali sceny chaosu.

„Ludzie zwisali z mostu po wypadku, ale pośliznęli się i wpadli do rzeki, gdy się zawaliła” – powiedział Reuterowi świadek, który widział tylko jedno nazwisko. Nie mogłem przespać nocy, ponieważ pomagałem w akcji ratunkowej. Przywiozłem do szpitala dużo dzieci”.

„Nie potrafię wyrazić, jak zły i bezradny się czuję” – powiedział Reuterowi Narendrasinh Jadeja, którego przyjaciel stracił siedmiu członków rodziny, w tym czworo dzieci.

READ  Wtargnięcie Ukrainy na wyzwolone ziemie, separatyści wzywają do pilnego referendum

Ratownicy przeprowadzają przeszukania w Morby, 31 października 2022 r.

Most wiszący Morby został zbudowany podczas rządów brytyjskich około 1900 roku i ma 230 m (755 stóp) długości i 1,25 m (4 stopy) szerokości.

Przez dziesięciolecia była popularną atrakcją turystyczną nadrzecznego miasta, którego brukowane uliczki noszą architektoniczne dziedzictwo rządów kolonialnych.

Most został zamknięty na sześć miesięcy remontu w kwietniu, według dyrektora zarządzającego Oreva, producenta urządzeń elektrycznych z siedzibą w Gujarat, który nadzorował prace konserwacyjne.

zrzut ekranu indie awaria mostu

Film pokazuje ludzi uczepionych szczątków po katastrofie mostu

Podczas ceremonii ponownego otwarcia 26 października dyrektor zarządzający Reporterzy Jak wynika z wideo z wydarzenia zamieszczonego w mediach społecznościowych, konstrukcja nie będzie wymagała żadnych większych prac „od ośmiu do dziesięciu lat”.

But leży w pobliżu uszkodzonego mostu wiszącego w Morbi w Indiach, 1 listopada 2022 r.

Minister spraw wewnętrznych Gudżaratu, Sanghvi, powiedział 31 października, że ​​powołano pięcioosobową specjalną komisję śledczą w celu zbadania incydentu.

Operacje wyszukiwania i odzyskiwania prowadzone przez setki pracowników z rządowych, narodowych i indyjskich zespołów pomocy humanitarnej nadal trwają.

Policja stanowa poinformowała 31 października, że ​​dziewięć osób zostało aresztowanych i prowadzi śledztwo pod zarzutem morderstwa z premedytacją. Wszyscy podejrzani są powiązani z Orivą.

Według starszego funkcjonariusza policji Ashoka Kumara Yadava jest wśród nich dwóch menedżerów, dwóch pracowników sprzedaży biletów, dwóch wykonawców i trzech ochroniarzy.

Od czasu śmiertelnego wypadku nadzór publiczny przeniósł się na firmę Oreva z siedzibą w Ahmadabadzie, największym mieście Gudżaratu.

Oreva zaczynała jako zegarmistrz, zanim zaczęła dywersyfikować się w elektronice, zgodnie z jej stroną internetową, która opisuje firmę jako „największego na świecie producenta zegarków” i „jedną z głównych marek w Indiach”.

CNN kilkakrotnie kontaktował się z Orevą, ale nie otrzymał odpowiedzi.

Żałobnicy biorą udział w procesji pogrzebowej, niosąc trumny ofiar, które zginęły po zawaleniu się mostu na rzece Machu w Morbi w indyjskim stanie Gujarat 31 października 2022 r.

Premier Indii Narendra Modi przybył na miejsce śmiercionośnej lawiny w Morbi 1 listopada.

Po przeszukaniu terenu z powietrza widziano go oceniającego trwającą akcję ratunkową, gdy stał na jednym końcu zawalonego mostu wiszącego.

READ  Miliony ludzi są bez pracy po tym, jak tajfun Quino przechodzi przez Tajwan z ulewnymi deszczami

Pojechałem do Morby, które było świadkiem straszliwego wypadku na moście. Spotkał się z rodzinami ofiar i złożył kondolencje. Odwiedziłem miejsce tragedii i poszedłem do szpitala, w którym ranni wracają do zdrowia – napisał na Twitterze Modi po wizycie w lokalnym szpitalu.

Przywódca Indii dodał, że spotkał osoby zaangażowane w akcje ratunkowe i przewodniczył spotkaniu przeglądowemu.

Biuro szefa ministra stanu Gujarat napisało na Twitterze, że Modi „zapewnił im wszelką możliwą pomoc ze strony rządu”.

Operacje poszukiwawcze i ratownicze były kontynuowane we wtorek, gdy nurkowie skanowali obszar w poszukiwaniu ciał.

Modi powiedział wcześniej, że rodziny ofiar otrzymają odszkodowanie z Krajowego Funduszu Pomocy Premiera.

Naczelny minister stanu Gujarat Bhupendra Patel powiedział, że rząd stanu zapewni równowartość około 5000 dolarów odszkodowania dla każdej rodziny zmarłego i około 600 dolarów na każdą ranną osobę.

Przewiduje się, że kremacja ciał ofiar rozpocznie się 1 listopada.

Premier Indii Narendra Modi odwiedził we wtorek miejsce śmiertelnego zawalenia się mostu w zachodnich Indiach.

Światowi przywódcy oddali hołd ofiarom i ich rodzinom w następstwie tragedii.

Prezydent USA Joe Biden przesłał kondolencje tym, którzy stracili bliskich podczas krachu.

Dziś nasze serca są z Indiami. Biden powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu, że Jill i ja przesyłamy nasze najgłębsze kondolencje rodzinom, które straciły bliskich podczas zawalenia się mostu i wraz z mieszkańcami Gudżaratu opłakują wielu zmarłych.

Stany Zjednoczone i Indie są nieodzownymi partnerami, o głębokich więzach między naszymi obywatelami. W tej trudnej godzinie będziemy nadal stać i wspierać naród indyjski”.

Prezydent Chin Xi Jinping również wyraził współczucie dla Modiego, podał chiński państwowy nadawca CCTV.

„W imieniu rządu i narodu chińskiego chciałbym złożyć najgłębsze kondolencje ofiarom i wyrazić nasze szczere współczucie ich rodzinom i rannym” – powiedział Xi, zgodnie z CCTV.