24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chiny: Pięć osób zginęło w wyniku zderzenia barki z mostem, a pojazdy zatonęły w wodach poniżej  wiadomości ze świata

Chiny: Pięć osób zginęło w wyniku zderzenia barki z mostem, a pojazdy zatonęły w wodach poniżej wiadomości ze świata

Kierowca autobusu, motocyklista i trzy osoby z pickupa zginęli w wypadku, który miał miejsce w czwartek w prowincji Guangdong.


Czwartek, 22 lutego 2024 o 20:13, Wielka Brytania

Pięć osób zginęło w Chinach po tym, jak barka uderzyła w most, powodując zawalenie się części konstrukcji i wpadnięcie pojazdów do wód poniżej.

Powiedział, że autobus i motocykl elektryczny to jedne z pięciu pojazdów, które spadły z mostu Lishincha na drogę wodną Chiny Telewizja Centralna (CCTV).

Autobus z kierowcą na pokładzie oraz jeden z pojazdów zderzyły się z wodą, a pozostałe trzy wylądowały na statku.

Według państwowego radia kierowca autobusu, motocyklista i trzy osoby z pickupa zginęli w czwartkowym wypadku, do którego doszło około godziny 5:30 czasu lokalnego w pobliżu Guangzhou w prowincji Guangdong.

Zdjęcia transmitowane przez telewizję przemysłową CCTV pokazały pustą barkę kontenerową uwięzioną pomiędzy dwoma filarami mostu nad drogą wodną Hongzhili, bez części dwupasmowego pomostu drogowego.

Lokalne władze poinformowały, że ruch na moście całkowicie ustał, ponieważ ponad 100 członków personelu ratunkowego, w tym sześciu nurków oraz około 15 łodzi i statków ratowniczych, pracowało nad ratowaniem pojazdów.

„South China Morning Post”, powołując się na władze miasta, podał, że z wody wydobyto pojazdy i trzy ciała. Nie było żadnych wiadomości o pozostałych dwóch ciałach.

Dwie osoby trafiły do ​​szpitala, a ich stan określono jako stabilny. Wśród nich był lekko ranny członek załogi pancernika.


zdjęcie:
Na miejscu są ratownicy. Zdjęcie: China Daily – Reuters

Administracja Guangzhou podała na swoim koncie WeChat, że władze nadal badają przyczyny wypadku, jednak obwiniły załogę statku, oskarżając ją o „niewłaściwe postępowanie operacyjne” – podał SCMP.

Według A Pekin SCMP dodał doniesienie prasowe, w którym powołuje się na lokalnego członka Chińskiej Rady Legislacyjnej.

Czytaj więcej:
Najnowsze informacje z Ukrainy i Rosji: Matka Nawalnego „widziała ciało syna”
Messi wyjaśnia, że ​​nie jedzie do Hongkongu
Cenzura „przypomina teraz czasy Mao” – Ai Weiwei

READ  Kandydat skrajnie prawicowego populisty na prezydenta aresztowany w Paragwaju

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Według „Global Times” lokalni mieszkańcy zostali poproszeni o opuszczenie obszaru, a właściciel statku został zatrzymany przez władze.

Guangzhou to jeden z najbardziej ruchliwych portów morskich w Chinach kontynentalnych.

Remont mostu rozpoczął się w 2022 roku ze względów bezpieczeństwa, jednak ze względu na opóźnienia prace miały zakończyć się dopiero pod koniec sierpnia tego roku.