22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

China Russia Ukraine Alliance

Chiny gratulują Rosji zapobieżenia kryzysowi humanitarnemu na Ukrainie

Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi pochwalił wysiłki Rosji na rzecz „zapobiegania kryzysowi humanitarnemu na dużą skalę” na Ukrainie, mówiąc, że stosunki chińsko-rosyjskie „utrzymują właściwy kierunek postępu” podczas wojny w Europie Wschodniej.

Wang spotkał się w środę z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem w prowincji Anhui podczas pierwszej wizyty Ławrowa w tym kraju od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę w zeszłym miesiącu.

Podczas spotkania Wang wyraził poparcie Moskwy dla Ławrowa dla Pekinu w jego wysiłkach na rzecz kontynuowania rozmów pokojowych z Ukrainą, mówiąc, że kraj ten „wspiera wysiłki Rosji i innych odpowiednich stron, aby zapobiec kryzysowi humanitarnemu na dużą skalę”.

Stosunki między Chinami a Rosją znalazły się w ostatnich tygodniach pod międzynarodową kontrolą, podobnie jak Chiny pojawił się jako sojusznik W czasie, gdy reszta świata zebrała się, by potępić rosyjskiego prezydenta Prezydent Rosji Władimir Putin i ukarać rosyjską gospodarkę.

Wang Wang powiedział w środę, że „stosunki chińsko-rosyjskie wytrzymały nowy test zmieniającej się dynamiki międzynarodowej, utrzymały właściwy kierunek postępu i wykazały dużą dynamikę rozwoju” – powiedział Wang. Państwowe media CGTN.

Ten zrzut ekranu został wykonany 30 marca 2022 r. z wideo transmitowanego przez Chińską Telewizję Centralną (CCTV) za pośrednictwem AFP, pokazującego rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, który spotkał się ze swoim chińskim odpowiednikiem Wang Yi podczas jego pierwszej wizyty w Chinach od czasu, gdy Moskwa rozpoczęła inwazję na Ukrainę w lutym. na spotkaniu w Huangshan w prowincji Anhui w Chinach.
CCTV

„W dłuższej perspektywie musimy wyciągnąć lekcję z kryzysu ukraińskiego, szanować wszystkie uzasadnione obawy zgodnie z zasadą niepodzielnego bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku oraz dążyć do długoterminowej stabilności w Europie poprzez budowanie zrównoważonej, skutecznej i trwałej Europy bezpieczeństwa” – powiedział Ławrowowi Wang.

CGTN poinformował, że Ławrow powiedział swojemu chińskiemu odpowiednikowi, że „Rosja jest oddana deeskalacji napięcia i będzie nadal prowadzić rozmowy pokojowe z Ukrainą i utrzymywać komunikację ze społecznością międzynarodową”.

READ  Ponad 1000 rosyjskich protestujących aresztowanych po tym, jak Putin zmobilizował więcej żołnierzy

Mimo że Rosja obiecała „ograniczyć” swoje operacje wojskowe na Ukrainie, ukraińscy i amerykańscy urzędnicy kwestionowali, czy siły rosyjskie odejdą z miast takich jak stolica Ukrainy, Kijów.

Po spotkaniu rosyjskie MSZ wydało oświadczenie potwierdzające, że Wang i Ławrow mówili o Ukrainie, a także o Afganistanie – kraju, w którym Chiny organizują dwa dni spotkań.

przedstawiciele z TalibowieOczekuje się, że w spotkaniu w Chinach udział wezmą także Pakistan, Iran, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan.

ten Stany Zjednoczone ostrzegły Chiny O pomocy Rosji w uchylaniu się od sankcji NATO Kraje.

Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu powiedział: Jake Sullivan Powiedzieć CNN wcześniej w tym miesiącu. „Nie pozwolimy, aby to się stało i pozwolimy Rosji mieć koło ratunkowe przed tymi sankcjami gospodarczymi z dowolnego kraju na świecie” – dodał.

Urzędnicy z Tajwanu powiedzieli Że Chiny są zaangażowane w ochronę Rosji z powodu obaw, że przegrana wojny na Ukrainie może doprowadzić do upadku kraju, a Rosja skutecznie porzuca Chiny w swoich wysiłkach na rzecz stworzenia silnego frontu przeciwko krajom zachodnim.