28 marca, 2024

Hurricanes kontynuują drugą połowę, pokonując Devils 6:1 w meczu 2 :: WRALSportsFan.com

Diabły z New Jersey 1
Karolina Huragany 6
ostatni

– Jesperi Kotkaniemi zaczął od 4 bramek w drugiej tercji, pomagając Carolina Hurricanes w zwycięstwie 6:1 nad New Jersey Devils i prowadzeniu w serii 2:0 w drugiej rundzie.

Kotkaniemi strzelił pierwsze dwa gole dla Keynesa w 2:23. Postawił Karolinę na szachownicy, strzelając gola w przewadze zaledwie w 1:35 w sekundzie, kiedy kopnął strzał z nadgarstka bramkarza Devils, Akiry Schmida.

Po tym golu Hurricanes stworzyli serię okazji do zdobycia bramki, których kulminacją było ponowne trafienie Kotkaniemiego z bliskiej odległości.

Karolina nadal nagrywała w grupach. Kapitan Jordan Staal uderzył bekhendem na 2:35 przed końcem tercji i wyrównał na 3:0.

Gdy tłum PNC Arena był już wściekły, Canes kontynuował szarżę, a Martin Necas strzelił ostatniego gola w tercji z wynikiem 15,1 sekundy. Schmid został wyciągnięty wcześnie w drugim meczu z rzędu.

Karolina utrzymała wynik w trzeciej tercji, a Jordan Martinuk uderzył w górną półkę po bramce w ucieczce, dzięki czemu było 5:1 na 7:12 przed końcem.

Stefan Nuessen zdobył bramkę już po 54 sekundach, po pięknym podaniu Sebastiana Ahu.

Począwszy od bramkarza Fredrika Andersena ponownie dla Hurricanes, zatrzymał 28 z 29, z którymi się mierzył. Jedyny gol, na jaki strzelił Andersen, strzelił Miles Wood, a do końca trzeciej tercji pozostało 16:10.

Hurricane ogłoszony przed Ante Rantą, bramkarzem rozgrywek, opuści mecz z powodu choroby.

Do tej pory seria była tylko huraganami po tym, jak Karolina pokonała New Jersey 5-1 w meczu 1 w środę.

Karolina objęła prowadzenie 2: 0 w czwartej serii z rzędu. Cannes prowadzili Boston 2: 0 w pierwszej rundzie w 2022 roku, zanim zostali w tyle w siedmiu meczach. Było kolejne prowadzenie 2: 0 przeciwko New York Rangers, którzy zepchnęli Karolinę na skraj i zdominowali Game 7 w Raleigh. W 2021 roku Canes prowadzili Nashville 2:0, po czym utrzymali zwycięstwo w serii 4:2.

READ  Arabia Saudyjska wygrywa z Argentyną: aktualności i wyniki mistrzostw świata na żywo

Seria przenosi się do New Jersey na Game 3 w niedzielę i Game 4 we wtorek. Kacy Hintz z WRAL będzie relacjonować te mecze w Prudential Center.