7 maja, 2024

Cavaliers 136-110 Kings (5 lutego 2024 r.) Podsumowanie meczu

CLEVELAND – Donovan Mitchell zdobył 29 punktów, a Max Strus dodał 22, a Cleveland Cavaliers pokonali w poniedziałkowy wieczór Sacramento Kings 136:110, odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu i 14. miejsce w 15 meczach.

Cavaliers mają bilans 19-4 w lidze od 16 grudnia, kiedy gracze Darius Garland i Evan Mobley przegrywali z powodu kontuzji na czas nieokreślony, a w klasyfikacji generalnej awansowali na trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej.

Cleveland zdobyło 23 punkty za trzy punkty w sezonie, dziewiąte z rzędu zwycięstwo u siebie i ósme w dziewięciu meczach z drużynami z Zachodu.

W tej chwili nie ma znaczenia, z kim zmierzy się Cleveland. Grają na pełnych obrotach w ofensywie i są zdrowi po sześciu tygodniach bez Garland (złamana szczęka) i Mobleya (operacja kolana).

Domantas Sabonis z Sacramento zdobył 12 punktów, zebrał 19 zbiórek i zanotował 15 asyst, zdobywając swojego 15. hat-tricka w tym sezonie, dzięki czemu na szczycie ligi znajduje się Nikola Jokic z Denver.

Harrison Barnes dodał 22 punkty, a De'Aaron Fox 19, a Kings zakończyli sezon wyjazdowy z bilansem 5:2.

Jarrett Allen zdobył 19 punktów, a Mobley dodał 14 zbiórek i siedem asyst w swoim czwartym meczu od czasu operacji w zeszłym miesiącu.

15-punktowa przewaga Cavaliers po pierwszej połowie wzrosła do 21 punktów w trzeciej kwarcie, zanim Fox strzelił trzeciego gola, a Kevin Huerter strzelił gola, dzięki czemu Kings mieli 13 punktów.

Następnie Sabonis zebrał się w defensywie, ale gdy chciał wykonać podanie putt, Strus podkradł się za niego, odbił piłkę wielkiemu zawodnikowi Kings i wbił rzut za trzy punkty z rzutu rożnego.

Następnie Mitchell trafił kolejne 3 i wyprowadził Cavaliers na prowadzenie 101-82.

Kings doszli do wyniku na 10 na początku czwartej tercji, ale Mobley wjechał do środka po wiadro, a Cavaliers trafili trzy za trzy punkty – dwa od Carisa LeVerta – w ciągu 79 sekund i odzyskali kontrolę.

READ  Juan Soto lekceważy rozmowę o przedłużeniu – Yankees wiedzą, „gdzie zadzwonić”

Mecz ten był powrotem do domu dla trenera Kings Mike’a Browna, który dwukrotnie grał w Cavaliers (2006–10 i 2013–14). Brown miło wspomina czas spędzony w Cleveland, gdzie otrzymał pierwszą pracę trenerską i założył rodzinę.

To ważny tydzień poza parkietem dla Browns. Jego najmłodszy syn, Cameron, jest pierwszorocznym trenerem kontroli jakości drużyny San Francisco 49ers, która przyjeżdża na Super Bowl.

„Myślę, że jestem bardziej podekscytowany niż on” – powiedział Brown, który nie będzie mógł uczestniczyć w meczu, ponieważ Kings grają w niedzielę w Oklahoma City. „Ale będę oglądał mecz w koszulce 49ers”.