13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bracia przyznali się do wykorzystywania informacji poufnych powiązanych z firmą medialną Trumpa

Bracia przyznali się do wykorzystywania informacji poufnych powiązanych z firmą medialną Trumpa

Dwóch braci przyznało się w środę przed sądem federalnym do winy za rolę w wartym 22 miliony dolarów programie wykorzystywania poufnych informacji powiązanym ze spółką, którą ogłosiła giełda firma zajmująca się mediami społecznościowymi byłego prezydenta Trumpa.

Inwestor venture capital z Florydy Michael Schwartzman (53 l.) i jego brat Gerald (46 l.) przyznali się do jednego zarzutu oszustwa związanego z papierami wartościowymi, za co grozi maksymalna kara 20 lat więzienia. Sędzia okręgowy USA Louis Lehman wyznaczył rozprawę w sprawie wyroku w sprawie braci na 17 lipca.

Bracia są oskarżeni o nielegalny handel informacjami niepublicznymi w październiku 2021 r., jak podaje Digital World Acquisition Corp. (DWAC), spółkę fasadową, nabywa Trump Media & Technology Group, spółkę-matkę sieci mediów społecznościowych Truth Social.

Według Departamentu Sprawiedliwości bracia uzyskali poufne informacje na temat szczegółów transakcji, w tym harmonogramu jej ogłoszenia, a następnie kupili na otwartym rynku papiery wartościowe DWAC o wartości milionów dolarów przed ogłoszeniem fuzji z Trump Media.

„Michael i Gerald Schwarzmanowie przyznali w sądzie, że uzyskali poufne informacje poufne na temat zbliżającej się fuzji DWAC i Trump Media i wykorzystali te informacje do przeprowadzania lukratywnych, ale nielegalnych transakcji na otwartym rynku” – powiedział prokurator USA Damian Williams w komunikacie prasowym . W środę Ministerstwo Sprawiedliwości.

„Wykorzystywanie informacji poufnych jest prostym i prostym oszustwem, a dzisiejsze przekonania powinny przypominać każdemu, kto mógłby ulec pokusie podważenia uczciwości rynku akcji, że takie postępowanie grozi mu karą więzienia” – dodał Williams.

Rodzina Shvartsmanów została aresztowana w czerwcu ubiegłego roku wraz z trzecią osobą, Brucem Garelikiem, który pracował w firmie inwestycyjnej Michaela Shvartsmana Rocket One Capital. Garelick, który został powołany do zarządu DWAC, jest oskarżony o przekazywanie braciom ważnych informacji na temat spodziewanej w 2021 roku transakcji. Proces Garelicka ma stanąć przed końcem tego miesiąca.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadły drugiego dnia w związku z obawami, że Rezerwa Federalna może wepchnąć gospodarkę w recesję

Adwokat Michaela Shvartsmana odmówił komentarza. Prawnicy Geralda Schwarzmana i Bruce’a Garelicka nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz.

Zaktualizowano o 17:08.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.