5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Blue Supermoon: zdjęcia i co musisz wiedzieć

Blue Supermoon: zdjęcia i co musisz wiedzieć

Sierpniowy księżycowy szum zakończył się niespodzianką: gigantyczny niebieski księżyc pojawił się w środę o 21:36 czasu wschodniego.

Błękitny księżyc to druga z dwóch pełni księżyca w jednym miesiącu. W każdym miesiącu zwykle występuje tylko jeden księżyc, ale czasami pojawiają się niebieskie księżyce, ponieważ cykl księżycowy trwa 29,5 dnia, czyli nieco mniej niż długość przeciętnego miesiąca kalendarzowego. Ta różnica oznacza, że ​​w niektórych miesiącach występują dwie pełnie księżyca.

I tak właśnie stało się w tym miesiącu: pierwsza pełnia księżyca pojawiła się 1 sierpnia, a druga w środę.

Superksiężyc pojawia się, gdy faza pełni księżyca w cyklu księżycowym zbiega się z perygeum lub gdy jest najbliżej Ziemi. Superksiężyce wydają się jaśniejsze i większe niż zwykłe księżyce w pełni. Według NASApozorny wzrost objętości wynosi 14 procent, co odpowiada różnicy między niklem a jedną czwartą.

Nie, określenie „niebieski księżyc” tak naprawdę nie opisuje jego koloru; Jest to przeważnie zwykła mleczno-szara. (Niektóre zjawiska Takie jak pożary lasów i erupcje wulkanów(Księżyc mógłby być zabarwiony na niebiesko, co dałoby temu latem niebu w Ameryce Północnej pomarańczowy odcień.)

Według NASATerminu „niebieski księżyc” używa się w odniesieniu do trzeciej pełni księżyca w sezonie obejmującym cztery pełnie księżyca. Najnowsza definicja – druga pełnia księżyca w ciągu jednego miesiąca – została wymyślona przez magazyn Sky & Telescope w 1946 roku.

READ  Nowe badania rzucają światło na mechanizmy psychologiczne łączące fragmentaryczny sen z negatywnymi emocjami