16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bitcoin spada poniżej 27 000 USD, ponieważ animatorzy rynku kryptowalut wycofują się z handlu w USA

Bitcoin spada poniżej 27 000 USD, ponieważ animatorzy rynku kryptowalut wycofują się z handlu w USA

Yuriko Nakao | Obrazy Getty’ego

Ceny kryptowalut spadły w czwartek, gdy inwestorzy zapoznali się z doniesieniami prasowymi o dwóch największych instytucjonalnych dostawcach płynności dzwoniących do ich biznesu handlu kryptowalutami w Stanach Zjednoczonych.

Bitcoin spadł o prawie 3% do 26 937,29 USD, zgodnie z Coin Metrics, podczas gdy eter stracił 3,1% do poziomu 1 793,82 USD. Są na dobrej drodze, by zakończyć tydzień spadkiem odpowiednio o ponad 8% i 9%.

wcześniej w tym tygodniu, poinformował Bloomberg Jane Street i Jump Crypto, dwaj najwięksi animatorzy rynku kryptowalut, wycofają się z handlu kryptowalutami w USA, ponieważ organy regulacyjne w tym kraju kontynuują rozprawienie się z rodzącą się branżą. Crypto World CNBC skontaktował się z firmami. Jane Street odmówiła komentarza, a Jump nie odpowiedział.

„Ogólnie rzecz biorąc, będziemy świadkami większej zmienności cen w obu kierunkach, ponieważ wielu dużych animatorów rynku znacznie ograniczyło podaż” – powiedział David Wells, dyrektor generalny Enclave Markets.

„Więksi animatorzy rynku zapewniają większą stabilność cen ze względu na płynność, którą zapewniają” – dodał. „Zobaczysz częstsze przerwy w górę iw dół, ponieważ kolejność książek jest generalnie cieńsza”.

Zobacz listę…

Bitcoin (BTC) w tym tygodniu

Pod koniec lutego Rezerwa Federalna, Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów i Biuro Kontrolera Waluty Wspólne oświadczenie Ostrzegaj banki o ryzyku płynności związanym z bankowymi firmami kryptowalutowymi.

Nowy brak płynności na rynku stał się większym tematem po zamknięciu Silvergate i Signature Bank, które obsługiwały dwa główne rampy na rynku kryptowalut.

Bitcoin osiągnął 30 000 $ miesiąc temu po raz pierwszy od czerwca i od tego czasu walczy o wzrost o wiele dłużej. Od tego czasu porusza się między tym progiem a górną częścią poziomu 26 000 USD. Inwestorów nie przestraszyły jednak spadki.

Analitycy wykresów obserwowali 25 200 USD jako kluczowe minimum, zanim zaczęli martwić się bardziej znaczącym spadkiem.

READ  Spółka zamierza zlikwidować 740 stanowisk pracy, czyli 2% ogółu siły roboczej