1 czerwca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bitcoin spada poniżej 27 000 USD, ponieważ animatorzy rynku kryptowalut wycofują się z handlu w USA

Yuriko Nakao | Obrazy Getty’ego

Ceny kryptowalut spadły w czwartek, gdy inwestorzy zapoznali się z doniesieniami prasowymi o dwóch największych instytucjonalnych dostawcach płynności dzwoniących do ich biznesu handlu kryptowalutami w Stanach Zjednoczonych.

Bitcoin spadł o prawie 3% do 26 937,29 USD, zgodnie z Coin Metrics, podczas gdy eter stracił 3,1% do poziomu 1 793,82 USD. Są na dobrej drodze, by zakończyć tydzień spadkiem odpowiednio o ponad 8% i 9%.

wcześniej w tym tygodniu, poinformował Bloomberg Jane Street i Jump Crypto, dwaj najwięksi animatorzy rynku kryptowalut, wycofają się z handlu kryptowalutami w USA, ponieważ organy regulacyjne w tym kraju kontynuują rozprawienie się z rodzącą się branżą. Crypto World CNBC skontaktował się z firmami. Jane Street odmówiła komentarza, a Jump nie odpowiedział.

„Ogólnie rzecz biorąc, będziemy świadkami większej zmienności cen w obu kierunkach, ponieważ wielu dużych animatorów rynku znacznie ograniczyło podaż” – powiedział David Wells, dyrektor generalny Enclave Markets.

„Więksi animatorzy rynku zapewniają większą stabilność cen ze względu na płynność, którą zapewniają” – dodał. „Zobaczysz częstsze przerwy w górę iw dół, ponieważ kolejność książek jest generalnie cieńsza”.

Zobacz listę…

Bitcoin (BTC) w tym tygodniu

Pod koniec lutego Rezerwa Federalna, Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów i Biuro Kontrolera Waluty Wspólne oświadczenie Ostrzegaj banki o ryzyku płynności związanym z bankowymi firmami kryptowalutowymi.

Nowy brak płynności na rynku stał się większym tematem po zamknięciu Silvergate i Signature Bank, które obsługiwały dwa główne rampy na rynku kryptowalut.

Bitcoin osiągnął 30 000 $ miesiąc temu po raz pierwszy od czerwca i od tego czasu walczy o wzrost o wiele dłużej. Od tego czasu porusza się między tym progiem a górną częścią poziomu 26 000 USD. Inwestorów nie przestraszyły jednak spadki.

READ  Oferty Walmart w Czarny piątek wciąż trwają

Analitycy wykresów obserwowali 25 200 USD jako kluczowe minimum, zanim zaczęli martwić się bardziej znaczącym spadkiem.