18 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Beyoncé ujawnia „Renaissance”, pierwszy z trzech nowych projektów

Beyoncé ujawnia „Renaissance”, pierwszy z trzech nowych projektów

Od czasu „Lemonade” (2016), jej ostatniego solowego albumu studyjnego i towarzyszącego mu filmu, Beyoncé wspiera fanów wieloma ambitnymi projektami w międzyczasie.

W 2018 roku wystąpiła jako jeden z nagłówków na Coachelli, gdzie jej występ oddał hołd tradycji orkiestr marszowych w historycznie czarnych uczelniach i uniwersytetach. Został powszechnie okrzyknięty zwycięstwem Muzyka, która „przekierowała swoją muzykę, marginalizując jej związki z popem i wpisując ją wprost w nurt południowej czarnej tradycji muzycznej”, napisał krytyk New York Times, John Karamanica. Występ został później przekształcony w specjalny program na Netflix i album zatytułowany „Homecoming”.

Również w 2018 roku Beyoncé i jej mąż Jay-Z wydali wspólny album, „Wszystko jest miłością” przypisane Carterowi. A w czerwcu 2020 roku, u szczytu protestów narodowych po zabójstwie George’a Floyda, powiedziała Wydał piosenkę „Black Barred” Z liniami takimi jak „Podnieś pięść w powietrze, pokaż czarną miłość”.

„Black Parade” zdobyła Grammy w następnym roku za najlepszy występ R&B, z których jeden Cztery nagrody tej nocy Co sprowadziło grupę zawodową Beyoncé do 28 – więcej niż jakakolwiek inna kobieta. W tym roku Beyoncé została nominowana do Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę do filmu Be Alive z filmu „Król Ryszard”, biografii o ojcu Venus i Serenie Williams.

Jak wczesny wyciek wpłynie na perspektywy biznesowe „renesansu” pozostaje niejasny. Lata temu wcześniej nieautoryzowane wydanie muzyki mogło mieć tragiczne konsekwencje dla albumu. Ale to ryzyko zostało złagodzone przez przejście na streaming.

Beyoncé, podobnie jak większość innych współczesnych artystów, przyjęła przedpremierowe zamówienia na fizyczne kopie swojego albumu, które będą oparte na listach przebojów po ich dostarczeniu – zwykle w tygodniu ukazywania się. Na stronie Beyoncé wyprzedane są cztery pudełkowe zestawy „Renaissance” i jego limitowana edycja winylowa.