24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Belgia recenzuje iPhone’a 12 firmy Apple po tym, jak Francja wstrzymała sprzedaż z powodu promieniowania

Belgia recenzuje iPhone’a 12 firmy Apple po tym, jak Francja wstrzymała sprzedaż z powodu promieniowania

Zdjęcie Apple iPhone 12 w sklepie z telefonami komórkowymi w Nantes we Francji, 13 września 2023 r. REUTERS/Stephane Mahe/File Photo Uzyskanie praw licencyjnych

  • Belgijski organ regulacyjny oceni iPhone’a 12 po francuskim zakazie
  • Apple twierdzi, że iPhone 12 jest zgodny z globalnymi przepisami dotyczącymi promieniowania
  • Niemiecki organ regulacyjny twierdzi, że Francja może być przewodnikiem dla Europy
  • Włochy twierdzą, że monitorują sytuację i obecnie nie podejmują żadnych działań

PARYŻ, 14 września (Reuters) – Belgia oświadczyła w czwartek, że dokona przeglądu potencjalnych zagrożeń dla zdrowia związanych z iPhonem 12 firmy Apple Inc, co zwiększa prawdopodobieństwo, że więcej krajów europejskich wprowadzi zakaz tego modelu po tym, jak Francja nakazała wstrzymanie sprzedaży z powodu przekroczeń limitów narażenia na promieniowanie.

Apple kwestionuje ustalenia Francji, twierdząc, że iPhone 12 – obecnie stosunkowo stary model wprowadzony na rynek w 2020 roku – uzyskał certyfikat kilku międzynarodowych organów jako zgodny z normami promieniowania.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat naukowcy przeprowadzili wiele badań w celu oceny zagrożeń zdrowotnych związanych z telefonami komórkowymi. Według Światowej Organizacji Zdrowia nie udowodniono żadnych szkodliwych skutków zdrowotnych wynikających z jego stosowania.

Jednak decyzja Paryża o wstrzymaniu sprzedaży iPhone’a 12 do czasu, aż Apple naprawi problemy z promieniowaniem wykryte w dwóch testach, zwiększyła możliwość wprowadzenia dalszych zakazów w Europie – chociaż inne kraje, takie jak Włochy, oświadczyły, że na razie nie podejmą żadnych kroków.

„Moim obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom” – powiedział Mathieu Michel, belgijski minister stanu ds. transformacji cyfrowej, w oświadczeniu przesłanym e-mailem do agencji Reuters.

„Szybko skontaktowałem się z organem regulacyjnym IBPT-BIPT, aby poprosić o analizę potencjalnego zagrożenia stwarzanego przez produkt” – powiedział Michel, dodając, że zwrócił się również do organu regulacyjnego o dokonanie przeglądu wszystkich smartfonów Apple, a także urządzeń produkowanych przez Apple. Inni producenci na późniejszym etapie.

READ  Mówi się, że nowy Google Pixel Watch zostanie wydany jeszcze w tym roku wraz z Pixelem 8

Niemiecki organ regulacyjny sieci BNetzA powtórzył, że prace we Francji mogą służyć jako wytyczne dla całej Europy i że przeanalizuje tę kwestię pod kątem rynku niemieckiego, jeśli proces we Francji będzie dostatecznie postępował.

Holenderski organ ds. nadzoru cyfrowego również oświadczył, że bada sprawę i zwróci się do amerykańskiej firmy o wyjaśnienia, podkreślając jednocześnie, że nie istnieje „znaczące zagrożenie dla bezpieczeństwa”.

Tymczasem włoskie Ministerstwo Przemysłu oświadczyło, że monitoruje sytuację, ale w tej chwili nie podjęło żadnych działań.

Oglądanie

Wielka Brytania, gdzie iPhone 12 w chwili premiery spełniał standardy bezpieczeństwa radiacyjnego, nie ogłosiła żadnych planów w związku z decyzją Francji.

W Hiszpanii stowarzyszenia konsumenckie OCU nalegały, aby władze poszły w ślady Francji i zaprzestały sprzedaży iPhone’a 12.

Eksperci branżowi stwierdzili, że nie ma żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa, ponieważ limity regulacyjne, oparte na ryzyku oparzeń lub udaru cieplnego na skutek promieniowania telefonu, zostały ustalone znacznie poniżej poziomów, przy których naukowcy znaleźli dowody szkodliwości.

Apple nie dzieli swojej sprzedaży według kraju czy modelu.

Firma wypuściła na rynek iPhone’a 15 we wtorek, a trzyletniego iPhone’a 12 nie można kupić w sklepie internetowym Apple we Francji i innych krajach europejskich. Można go jednak kupić od stron trzecich, w tym od Amazon France.

„Ograniczenie sprzedaży iPhone’a 12 samo w sobie nie powinno mieć znaczącego wpływu na iPhone’a. Bylibyśmy bardziej zaniepokojeni, gdyby uwzględniono w nim nowsze modele” – powiedział Tom Forte, analityk w DA Davidson, zauważając jednocześnie, że Apple może napotkać problemy Większe gdzie indziej, jak potencjalne ograniczenia w korzystaniu z iPhone’ów w Chinach i nowe regulacje dotyczące danych w Europie.

Całkowite przychody Apple w ubiegłym roku w Europie wyniosły około 95 miliardów dolarów, co czyni region drugim co do wielkości po obu Amerykach. Niektóre szacunki sugerują, że w zeszłym roku sprzedano w Europie ponad 50 milionów iPhone’ów.

READ  Karta NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER będzie wyposażona w pamięć GDDR6X o szybkości 23 Gb/s, wyciekła pełna specyfikacja RTX 40 SUPER

(Dodatkowe raporty Rehama Al-Kousa i Hakana Arsene’a w Berlinie, Giuseppe Fonte w Rzymie i Silvii Aloisi w Mediolanie – przygotowane przez Mahometa dla Biuletynu Arabskiego) Tekst: Tassilo Hamel i Ingrid Melander. Pod redakcją Marka Pottera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Tassilo jest z wykształcenia prawnikiem, który najpierw dołączył do agencji Reuters w Berlinie, a następnie wrócił do pracy w Paryżu. Obejmuje francuską politykę, biznes oraz instytucje Unii Europejskiej i NATO.