1 maja, 2024

Auston Matthews z Maple Leafs został wyeliminowany po odrzuceniu jego 70-bramkowego zadania

TAMPA, Floryda — Auston Matthews nie miał żadnych szans na zostanie dziewiątym graczem w historii NHL, który strzelił 70 goli w sezonie w środowy wieczór w przegranej 6:4 Toronto Maple Leafs z Tampa Bay Lightning w rundzie zasadniczej. koniec sezonu.

Matthewsowi w pierwszej połowie odmówił wszystkich siedmiu strzałów przez 29-letniego debiutanta Matta Tomkinsa, po czym w połowie drugiej połowy oddał strzał rakietowy od słupka. Tomkins zakończył swój szósty występ w NHL z 34 interwencjami, w tym 12 na Matthewsie.

12 strzałów na bramkę Matthewsa to drugi wynik w meczu w tym sezonie.

„Zdecydowanie tego chciałem, ale nie miało to się wydarzyć” – powiedział Matthews, który w kolejnych meczach przeciwko Florida Panthers i Lightning nie zdobywał punktów. „Najważniejszą rzeczą jest zespół i jego sukces oraz upewnienie się, że utrzymam swoją pozycję lidera w tym zespole i pomogę drużynie wygrać. Na tym się skupiam”.

Trener Toronto Sheldon Keefe powiedział, że gra Matthewsa to coś więcej niż tylko umieszczenie piłki w siatce.

„Zagrał bardzo dobrze” – powiedział Keefe. Wiem, że bardzo skupiano się na tym, aby strzelił 70 bramek, ale w pewnym sensie traci się z oczu to, jak dobrze grał. Sposób, w jaki grał w dwóch ostatnich meczach, dał mu takie możliwości i takie rodzaje strzałów, i mógł zdobyć 75 goli.” To nie miało prawa się zdarzyć i nie ma w tym nic złego, 69 sezonów to niewiarygodne.

Po kolejnych bezbramkowych meczach Matthewsa nastąpiła seria ośmiu bramek, w których strzelił 10 goli.

Trzecie miejsce Maple Leafs rozpocznie w sobotę play-offy w Bostonie przeciwko drugiemu w tabeli Bruins.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.