13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Astronauta twierdzi, że zaćmienie słońca daje rzadki wgląd w „kosmiczny taniec”, który można zobaczyć z kosmosu

Astronauta twierdzi, że zaćmienie słońca daje rzadki wgląd w „kosmiczny taniec”, który można zobaczyć z kosmosu

metro

Emerytowany astronauta NASA z Yonkers przygotowuje nowojorczyków na zaćmienie słońca 8 kwietnia — twierdząc, że dzięki temu Ziemia będzie miała rzadki wgląd w „kosmiczny taniec”, zwykle widziany tylko z kosmosu.

Ron Garan, który przebył w przestrzeni kosmicznej 115 milionów mil i okrążył planetę ponad 2800 razy podczas dwóch misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną, stara się wzbudzić zainteresowanie Ziemian tym rzadkim wydarzeniem astronomicznym, wygłaszając prezentacje w Muzeum Rzeki Hudson w jego rodzinnym mieście pod koniec tego roku.tydzień.

„Chodzi głównie o perspektywę i próbę oddalenia obrazu, aby zobaczyć szerszy obraz sytuacji” – Garan powiedział o rosnącym szumie wokół nadchodzącego wydarzenia, które będzie można oglądać wyłącznie z północnej i zachodniej części stanu.

Cienkie pasma w koronie słonecznej otaczają całkowicie zaćmione słońce podczas całkowitego zaćmienia słońca 21 sierpnia 2017 r. Obserwatorzy wzdłuż wąskiej ścieżki z Meksyku do Maine powinni mieć podobny pogląd 8 kwietnia 2024 r. Johnny Horne dla Fayetteville Observer/USA TODAY Network/USA TODAY NETWORK

„Istnieje termin ukuty w latach 80. XX wieku, nazywany „efektem przeglądu”. [by Harvard professor Frank White,]powiedział 62-letni mieszkaniec Boulder w Kolorado.

„Udokumentował zmianę świadomości u niektórych astronautów, gdy widzą planetę z kosmosu. Jest to ogromna zmiana, gdy zdamy sobie sprawę z jedności i kosmicznego tańca, którego wszyscy jesteśmy częścią, i jest to dość głęboka zmiana, prawda' prawda?”

„Ale kiedy mają miejsce zdarzenia astronomiczne, takie jak zaćmienia, jest to dla nas wszystkich tutaj na Ziemi szansa na taką samą zmianę perspektywy”.

Garan, który będzie obserwował całość podczas wydarzenia widokowego w pobliżu Austin w Teksasie, podkreślił znaczenie noszenia okularów ochronnych podczas zaćmienia, które będzie trwało kilka godzin w otoczeniu prawie czterech minut ciemności w strefie totalności – wąskim pasie zaćmienia . Od Meksyku do Maine i dalej rozciągało się około 160 mil.

Większość z tych osób ma dobry pomysł – koniecznie użyj specjalistycznych okularów, aby zobaczyć zaćmienie. Saul Young/Knoxville News Sentinel/USA Today Network/USA Today Network

„Kiedy teraz patrzymy na słońce, patrzymy na błękitne niebo, prawda? Ale kiedy patrzymy na nie z kosmosu, patrzymy na nie na tle czarnego nieba, więc widzimy nasze słońce jako gwiazdę, która tak jest” – powiedział Garan.

READ  Sonda Lunar Flashlight NASA ma problemy w drodze na Księżyc
Ronald Garan przejechał ponad 71 milionów mil
Kosmos podczas dwóch misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

„I nie należy patrzeć na słońce. Światło słoneczne jest tam jaśniejsze. Zatem nie należy patrzeć w słońce przez dłuższy czas na Ziemi ani w kosmosie, ale w kosmosie naprawdę trzeba zachować ostrożność” dodał, zauważając, że skafandry kosmiczne zawierają w tym celu maski odblaskowe.

„Podczas zaćmienia w ogóle nie chcesz patrzeć na słońce, bo jest to zbyt niebezpieczne [without protective eyewear]„.

Całkowite zaćmienie słońca będzie widoczne z Nowego Jorku dopiero w 2079 r., kiedy widoczna będzie strefa całości Będzie zawierać Pięć gmin.

Astronauta wyraził nadzieję, że rzadkość tego wydarzenia zachęci ludzi do cieszenia się „zmianą perspektywy”, która towarzyszy docenianiu rutynowych cudów astronomicznych.

„Powodem, dla którego szczególnie zaćmienia są tak fascynujące, jest to, że są tak rzadkie” – powiedział astronauta.

„Ale codziennie, a właściwie dwa razy dziennie możemy doświadczyć wschodu lub zachodu słońca i jest to równie fascynujące wydarzenie astronomiczne, które pokazuje kosmiczny taniec i nasze miejsce we wszechświecie i to wszystko, co powinno mieć równie potężne znaczenie uderzenie.” My.

„Całe życie byliśmy uwarunkowani, abyśmy uważali te cudowne rzeczy za coś oczywistego i bylibyśmy szczęśliwi, gdybyśmy to zauważyli”.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/03/24/us-news/astronaut-says-solar-eclipse-offers-rare-glimpse-into-cosmic-dance-seen-from-space/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site %20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania