16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Astronauci przypadkowo upuszczają torbę z instrumentami podczas spaceru po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Astronauci przypadkowo upuszczają torbę z instrumentami podczas spaceru po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Joe Skipper/Reuters

Astronautka NASA Yasmine Moghbeli wyrusza na platformę startową w Cape Canaveral na Florydzie 26 sierpnia 2023 r.CNN

Zapisz się na biuletyn naukowy CNN dotyczący teorii cudów. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.

NASA Astronauci Yasmine Moghbeli i Loral O’Hara wybrali się w tym miesiącu na swój pierwszy spacer kosmiczny z torbą z zestawem unoszącą się w przestrzeni przestrzeń.

Para zakończyła prace konserwacyjne na zewnątrz Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (Międzynarodowa Stacja Kosmiczna) w sześć godzin i 42 minuty – podaje agencja kosmiczna.

Podczas spaceru kosmicznego 1 listopada Moghbeli i O’Hara ukończyli prace nad panelami słonecznymi stacji śledzącymi słońce, ale nie mieli wystarczająco dużo czasu na usunięcie i przechowywanie skrzynki elektroniki komunikacyjnej. Duet pozostawił tę misję przyszłemu spacerowi kosmicznemu i zamiast tego przeprowadził ocenę możliwości wykonania misji.

Wiaczesław Oselidko/AFP/Getty Images

Astronautka NASA Loral O’Hara, członkini głównej załogi ISS Expedition 70-71, testuje swój skafander kosmiczny podczas przygotowań przed startem w Kazachstanie, 15 września 2023 r.

NASA podała, że ​​podczas wielogodzinnej misji kontrolerzy lotu korzystający z zewnętrznych kamer Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znaleźli torbę z narzędziami, którą „zgubili”. Na szczęście do reszty misji narzędzia nie były potrzebne.

NASA podała w oświadczeniu: „Kontrola Misji przeanalizowała drogę torby i doszła do wniosku, że ryzyko ponownego połączenia ze stacją jest niskie, a załoga na pokładzie i stacja kosmiczna są bezpieczne i nie są wymagane żadne działania”. Oficjalny blog.

Według EarthSky, strony internetowej śledzącej wydarzenia kosmiczne, torba z narzędziami krąży obecnie wokół Ziemi przed Międzynarodową Stacją Kosmiczną i prawdopodobnie zostanie dostrzeżona Z Ziemi za pomocą pary teleskopów w ciągu najbliższych kilku miesięcy, aż do rozpadu w atmosferze naszej planety.

To nie pierwszy taki przypadek astronauty Narzędzia zagubione w kosmosie. W 2008 roku torba Piper Heidi Stefanyshyn wypłynęła na powierzchnię, gdy czyściła i smarowała przekładnie zepsutego przegubu obrotowego. Podczas spaceru kosmicznego w 2006 roku astronauci Pierce Sellers i Michael Fossum zgubili 14-calową łyżkę podczas testowania sposobu naprawy promu kosmicznego.

READ  Naukowcy twierdzą, że wodorosty to „zjawisko globalne” ogarniające świat humbaków

Kosmiczne śmieci lub śmieci, Obiekty takie to sztuczne materiały, które krążą wokół Ziemi, ale nie spełniają już swojej funkcji. Może to być wszystko, od małego kawałka farby po części wyrzucone podczas startu rakiety.

We wrześniu 2023 r. Europejska Agencja Kosmiczna Szacuje się, że odnaleziono i skatalogowano 35 290 obiektów Różne sieci obserwacji kosmosu, w których łączna masa obiektów krążących wokół Ziemi sięga ponad 11 tysięcy ton.