29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zobaczyli w przestrzeni kosmicznej „fajerwerki” podczas płonącego statku towarowego

Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zobaczyli w przestrzeni kosmicznej „fajerwerki” podczas płonącego statku towarowego

the Astronauci I Astronauci Na pokładzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna W środę odbył się pokaz świetlny Rosyjski postęp MS-23 spłonął po ponownym wejściu w atmosferę ziemską. Statek towarowy został oddzielony Międzynarodowa Stacja Kosmiczna Tylko cztery godziny przed lotem powrotnym przestrzeń Raporty.

Ten lot powrotny był nie tyle powrotem do domu, ile ognistym pożegnaniem, co jest standardową procedurą w przypadku wszystkich statków towarowych jednorazowego użytku po opuszczeniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Gdy statki te dostarczą ładunek i potrzebne będzie miejsce do dokowania dla następnej dostawy, statki są wysyłane z powrotem do atmosfery, gdzie są eliminowane przez ponowne wejście.

zdjęcie: NASA

Astronauci używają statków jak drogich koszy na śmieci, aby załadować na nie rzeczy, których już nie potrzebują. Większość z nich spłonie po wylądowaniu, choć niektóre mogą wylądować na Pacyfiku. dla każdego przestrzeń:

W środę (29 listopada) rosyjski statek towarowy Progress MS-23 wystartował z… Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) z ładunkiem odpadów, które nie są już potrzebne na orbicie. W szczególności statek kosmiczny przewoził „stary sprzęt i odpady domowe lub cokolwiek, co eksperci postanowili wyrzucić ze stacji” – powiedział kosmonauta Roscosmos Oleg Kononenko. Powiedzieć Rosyjskie media TASS.

Obecnie do dostarczania ładunków na ISS wykorzystuje się trzy typy pojazdów, które rutynowo przewożą kilka ton ładunku, w tym żywność, paliwo i inne zapasy. Wykorzystane pojazdy to rosyjskie kapsuły Progress, amerykańskie kapsuły Cygnus (wyprodukowane przez Northrop Grumman) i kapsuła SpaceX Dragon. Ten ostatni jako jedyny nie został wyrzucony do atmosfery, ponieważ został zaprojektowany tak, aby nadawał się do ponownego użycia i bezpiecznie opadał na Ziemię po wyczerpaniu się zapasów.

Inne statki mają bilet w jedną stronę w kosmos, a ich podróż kończy się ognistym blaskiem chwały odkrytym przez astronautę NASA. Yasmine Moqbeli Nagrane kamerą i opublikowane Świergot (znany również jako X):

Mogbeli porównał trwające od dwóch do trzech minut spalanie MS-23 do „fajerwerków”, dodając, że porównanie to ma szczególne zastosowanie w przypadku demontażu statku towarowego, pozostawiając po sobie linie płonących szczątków. Astronauci prawdopodobnie wkrótce zobaczą kolejny pokaz świetlny, ponieważ statek Progress ma przybyć w piątek, 1 grudnia. Gdy ładunek zostanie dostarczony na pokład, spłonie i pożegna się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

Zdjęcie artykułu zatytułowanego Obserwuj astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

zdjęcie: NASA

READ  Rzadki meteoryt trafił do domu w New Jersey, potwierdzają eksperci po zbadaniu „ekscytującego” odkrycia