3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Apple jest „królem królem”, a Microsoft był gotowy ukryć „Bing”: Nadella rzuciła bombę  wiadomości ze świata

Apple jest „królem królem”, a Microsoft był gotowy ukryć „Bing”: Nadella rzuciła bombę wiadomości ze świata

Dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, zeznawał w poniedziałek jako świadek Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w przełomowym procesie antymonopolowym przeciwko Alphabet, spółce dominującej Google. Departament Sprawiedliwości zarzuca Google, który kontroluje około 90% rynku wyszukiwania, nadużył dominacji swojej wszechobecnej wyszukiwarki, aby stłumić konkurencję i innowacje kosztem konsumentów. Rząd argumentował, że Google nielegalnie płaci 10 miliardów dolarów rocznie producentom smartfonów, takim jak Apple, operatorom sieci bezprzewodowych, takim jak AT&T i innym, aby byli domyślną wyszukiwarką na ich urządzeniach, aby utrzymać się na szczycie.

Dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella przybywa do sądu federalnego 2 października 2023 r. w Waszyngtonie. (Getty Images za pośrednictwem AFP)

Oto, co Satya Nadella miała do powiedzenia przed wypełnioną salą sądową w Waszyngtonie:

Nadella stwierdził, że nigdy nie będzie w stanie konkurować z gigantem wyszukiwarek, głównie ze względu na porozumienia z Apple.

„Można to nazwać popularnym, ale według mnie dominuje” – Nadella powiedział prawnikom Google podczas pełnego napięcia przesłuchania.

Powiedział, że nieuczciwe metody stosowane przez Google doprowadziły do ​​jego dominacji jako wyszukiwarki, frustrując konkurencyjne oprogramowanie jego firmy, Bing.

„Jesteśmy jedną z alternatyw, ale nią nie jesteśmy” – powiedział Nadella.

Nadella ujawniła, że ​​Microsoft był skłonny ukryć markę swojej wyszukiwarki „Bing” na urządzeniach Apple Inc. W celu zabezpieczenia umowy z producentem iPhone’a. Nadella powiedział, że pozyskanie tego wirtualnego miejsca od Apple byłoby „zmianą zasad gry”.

„Kogokolwiek wybiorą, uczynią go królem”.

Dyrektor generalny Microsoftu skarżył się, że Google blokował treści kosztownymi, ekskluzywnymi umowami z wydawcami, podczas gdy giganci technologiczni konkurowali o duże zbiory treści potrzebnych do szkolenia sztucznej inteligencji.

„Kiedy spotykam się teraz z wydawcami, mówią, że Google wystawi ten czek, który jest ekskluzywny i trzeba go wystawić” – powiedział.

Nadella powiedział, że teraz martwi się, że Google będzie w stanie wykorzystać swoją dominację w wyszukiwaniu dla potężnych dostawców treści, którzy są kluczowi do szkolenia generatywnych modeli sztucznej inteligencji.

„Pomimo mojego entuzjazmu bardzo się niepokoję, że to błędne koło może stać się jeszcze bardziej błędne” – powiedział Nadella.