16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Amerykańskie myśliwce F-22 przybywają do Zjednoczonych Emiratów Arabskich po atakach Huti

Amerykańskie myśliwce F-22 przybywają do Zjednoczonych Emiratów Arabskich po atakach Huti

Myśliwiec F-22 amerykańskich sił powietrznych występuje podczas Dubai Air Show w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 12 listopada 2017 r. REUTERS / Satish Kumar

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

DUBAJ, 13 lutego (Reuters) – Siły Powietrzne USA poinformowały w sobotę, że amerykańskie myśliwce F-22 przybyły do ​​bazy lotniczej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po serii bezprecedensowych ataków w Abu Zabi przez myśliwców Huti w Jemenie. Sobota.

W ostatnich tygodniach Huti zrzeszeni w Iranie rozpoczęli serię nieudanych ataków na cele w Emiratach, które uruchomiły emiracką i amerykańską obronę powietrzną, a nawet przez krótki czas stacjonowały tam siły amerykańskie.

W oświadczeniu stwierdzono, że samoloty przybyły do ​​bazy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w ramach wieloaspektowej demonstracji wsparcia USA po serii ataków w styczniu, która zagroziła siłom zbrojnym USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich stacjonujących w bazie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Według oświadczenia wydanego przez Centralne Siły Powietrzne USA, sekretarz obrony USA zarządził szybkie rozmieszczenie samolotów piątej generacji w koordynacji z księciem koronnym Abu Zabi Mohammedem bin Zayed Al Nahyanem.

Dołączy do szeregu połączonych sił powietrznych i koalicyjnych sił bojowych, sojuszników i partnerów już zlokalizowanych w całym regionie.

Siły Powietrzne USA poinformowały, że piloci i F-22 rozmieszczają się z 1. Skrzydła Myśliwskiego znajdującego się w Joint Base Langley Eustis w Wirginii.

W zeszłym tygodniu amerykański generał nadzorujący operacje na Bliskim Wschodzie powiedział Reuterowi, że Stany Zjednoczone pomogą ZEA w odnowieniu pocisków przechwytujących, których używają do zestrzeliwania nadlatujących pocisków.

Niedawne ataki Huti uwypukliły dotychczas nieudane wysiłki ONZ zmierzające do zakończenia wojny w Jemenie, która od 2015 r. stawiała Huti przeciwko koalicji wojskowej kierowanej przez Arabię ​​Saudyjską, w skład której wchodzą Zjednoczone Emiraty Arabskie.

READ  Elon Musk mówi, że SpaceX będzie nadal finansować ukraiński serwis Starlink za darmo

Konflikt zabił dziesiątki tysięcy ludzi i wywołał kryzys humanitarny.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raport: Hamad, Muhammad i Saeed Azhar). Edytowane przez Chizu Nomiyama

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.