31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ambasada rosyjska poinformowała, że ​​Polska skonfiskowała wszystkie pieniądze z kont dyplomatów

Ambasada rosyjska poinformowała, że ​​Polska skonfiskowała wszystkie pieniądze z kont dyplomatów

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew powiedział, że polskie władze przejęły pieniądze z kont Ambasady i Biura Handlowego Rosji.

Źródło: Ambasador rozmawiał z RIA Novosti, agencją informacyjną powiązaną z Kremlem. Europejska Prawda

„Otrzymaliśmy wiadomość z prokuratury, że środki z rachunków Ambasady i Misji Handlowych w Santander Bank zostały przelane na rachunki prokuratury” – powiedział ambasador.

Według niego środki, o których mowa, były znaczne i były zarówno w dolarach amerykańskich, jak iw polskich złotych. Andreev powiedział, że było to rażące naruszenie Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych.

Po inwazji Rosji na Ukrainę Warszawa wcześniej zamroziła konta rosyjskiej ambasady w związku z podejrzeniem, że mogą one być wykorzystywane do prania pieniędzy lub terroryzmu. Tymczasem Santander Bank poinformował, że zakończył współpracę z ambasadą i zamknął rachunki.

Według dziennika „Rzeczpospolita” jest to około 912 tys. dolarów i 800 tys. złotych. [approximately US$180,000]. W tym samym czasie wydalono z Polski pod zarzutem szpiegostwa 45 rosyjskich dyplomatów.

W maju 2022 roku, w odpowiedzi na zablokowanie kont ambasady rosyjskiej w Warszawie, Moskwa zamroziła konta polskiej placówki dyplomatycznej.

Tło: Polskie linie lotnicze LOT Odmówił spotkania z rosyjską tenisistką Vitalią DyachenkoYar planował wziąć udział w turnieju na Korsyce, a droga powrotna z Kairu wiodła przez Warszawę.

Dziennikarze walczą na własnym froncie. Wsparcie Ukraińska Prawda czy Aug Nasz gospodarz!

READ  Sekret odpadów Polski: Europa igra z ogniem